311/2229/18
04.06.2019 Провадження №2/311/44/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2019 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Нікандрової С.О., за участю секретаря судового засідання Гончарової К.Ю., за участю позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , представника відповідача Кондратьєвої Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до підприємства з іноземними інвестиціями в формі приватного акціонерного товариства Запорізький залізорудний комбінат , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на боці позивача Профспілка гірничо-металургійного комплексу, про поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Василівського районного суду перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до підприємства з іноземними інвестиціями в формі приватного акціонерного товариства Запорізький залізорудний комбінат , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на боці позивача Профспілка гірничо-металургійного комплексу, про поновлення на роботі .
До початку судового розгляду справи по суті представником позивача - Манжос Є.В. заявлено клопотання, підтримане позивачем ОСОБА_1 , про витребування доказів по справі, а саме: з Підприємства з іноземними інвестиціями у формі приватного акціонерного товариства Запорізький залізорудний комбінат належний розрахунок відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №100 від 08 лютого 1995 року Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати (додаток №4), а саме розрахунок середньоденної та середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 .
Вирішуючи вищевказані клопотання, суд приймає до уваги, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, і кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. При цьому, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, повинен сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦПК України.
Згідно ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч.2 ст.235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Приписи ст.27 Закону України Про оплату праці щодо порядку обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, відсилають до положень постанови КМУ №100 від 08 лютого 1995 року.
Згідно пп. з п.1 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №100 від 08 лютого 1995 року, цей Порядок обчислення середньої заробітної плати застосовується у випадках в тому числі вимушеного прогулу.
Згідно п.8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №100 від 08 лютого 1995 року, нарахування виплат, що
обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
У разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.
Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства.
Враховуючи, що докази, про витребування яких заявлено стороною у справі, мають значення для вирішення справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про витребування цих доказів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.81, 84 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.
Зобов`язати Підприємство з іноземними інвестиціями у формі приватного акціонерного товариства Запорізький залізорудний комбінат (71674, Запорізька область, Василівський район, с.Мала Білозерка-4, Веселівське шоссе, 7 км) протягом п`яти днів з дня вручення ухвали надати Василівському районному суду Запорізької області довідку про середню заробітну плату ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який працював на посаді електрогазозварювальника з 01.04.1999 року по 29.05.2018 рік, за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події звільнення, з зазначенням нарахованої заробітної плати, кількості робочих днів згідно графіка роботи, фактичної кількості відпрацьованих робочих днів, середньоденної заробітної плати та середньомісячної заробітної плати згідно вимог Положення про порядок обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №100 від 08 лютого 1995 року.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна подати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст.ст.146, 148 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Василівського районного суду С.О.Нікандрова
Суд | Василівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 06.06.2019 |
Номер документу | 82209569 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Нікандрова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні