Справа № 640/4067/19
н/п 1-кс/640/7081/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" червня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про проведення судової експертизи у кримінальному провадженні № 42019220000000131 від 20.02.2019,
ВСТАНОВИВ:
Сторона обвинувачення просить надати доручення експертній установі та залучити для проведення судово-економічної експертизи експерта (експертів) Харківського НДІСЕ ім. засл. проф. M.С. Бокаріуса, який розміщений за адресою: м. Харків, вул. Золочівська, 8-А.
На вирішення експертизи поставити такі питання:
- Чи була спричинена шкода державі в особі територіальної громади м. Харкова, якщо так, то ким саме вона завдана та на яку суму?
При цьому, для дослідження експерту (експертам) направити матеріали кримінального провадження № 42019220000000131.
На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019220000000131, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 20.02.2019 за ч. 3 ст. 191, ст. 293 КК України.
Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні №42019220000000131 від 20.02.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ст. 293 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.02.2019 посадовими особами ряду комунальних підприємств у робочий час під будівлею Харківського окружного адміністративного суду Харківської області, розташованого на майдані Свободи, 6 у м. Харкові, організовано несанкціонований мітинг проти скасування рішення Харківської міської ради в частині підвищення тарифів, що призвело до грубого порушення громадського порядку та суттєвого порушення роботи транспорту.
Крім того, службові особи ряду комунальних підприємств міста 19.02.2019 з метою розтрати грошових коштів територіальної громади міста шляхом зловживання своїм службовим становищем допустили перебування співробітників міського електричного транспорту у робочий час на несанкціонованій акції біля Харківського окружного адміністративного суду Харківської області (майдан Свободи, 6, м. Харків), що потягло за собою припинення роботи тролейбусів та недоотримання грошових коштів за перевезення громадян міським транспортом упродовж проведення несанкціонованої акції протесту та припинення руху транспорту на зазначеній ділянці та необґрунтоване нарахування співробітникам заробітної плати.
Несанкціонований мітинг під будівлею Харківського окружного адміністративного суду 19.02.2019 мав на меті чинення тиску на суд, який розглядав позов Громадської організації «Харківський антикорупційний центр» щодо скасування рішення Харківської міської ради в частині підвищення тарифів на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном.
Допитані в якості свідка посадові особи КП «Тролейбусне депо №2», КП «Тролейбусне депо №3», КП «Салтівське трамвайне депо», КП «Жовтневе трамвайне депо», КП «Міськелектротранссервіс», КП «Харківський метрополітен» пояснили, що їх працівники приймали участь у проведенні пікету, який відбувся 19.02.2019 біля Харківського окружного адміністративного суду Харківської області (майдан Свободи, 6, м. Харків) в підтримку діючих тарифів на проїзд в електричному транспорті.
Допитана в якості свідка голова профспілкового комітету КП «Тролейбусне депо №3» ОСОБА_4 пояснила, що 18.02.2019 їй стало відомо про те, що до Харківського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява про скасування Рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифу на проїзд в наземному електротранспорті. У зв`язку з чим, було прийнято рішення про проведення мирного пікету біля Харківського окружного адміністративного суду. Для цього, 18.02.2019 було підготовлено і здано в канцелярію Харківської міської ради відповідний лист-повідомлення про те, що профспілки наземного електротранспорту будуть проводити пікет 19.02.2019 в підтримку діючих тарифів на проїзд. Крім цього, вона ініціювала засідання профспілкового комітету КП «Тролейбусне депо №3». На даному засіданні профспілкового комітету обговорювалося питання про проведення профспілкової акції протесту біля будівлі Харківського окружного адміністративного суду на підтримку діючих тарифів на проїзд в міському електричному транспорті у вигляді пікету. Після чого, було підготовлено лист на адресу директора КП «Тролейбусне депо №3» про надання транспорту, а саме 2-х одиниць рухомого складу у вигляді тролейбусів. Потім, був складений договір оренди транспортного засобу між КП «Тролейбусне депо №3» та первинної профспілкової організації КП «Тролейбусне депо №3», який підписав директор ОСОБА_5 і вона, як голова профспілки. Далі, з боку профспілкової організації КП «Тролейбусне депо №3» на адресу КП «Тролейбусне депо №3» були перераховані в безготівковій формі грошові кошти в сумі 7 764,12 грн. за оренду 2-х одиниць тролейбусів, що підтверджується актом надання послуг №159 від 19.02.2019 та рахунком на оплату №53 від 19.02.2019. Після чого, 19.02.2019 приблизно о 10.30 год. бажаючі члени профспілки КП «Тролейбусне депо №3» сіли в орендовані тролейбуси КП «Тролейбусне депо №3» і попрямували на мирний пікет в бік Харківського окружного адміністративного суду. Всі учасники пікету на момент його проведення за графіком не працювали в КП «Тролейбусне депо №3», тобто не знаходились на робочому місці, офіційно в цей час не працювали. На пікеті брали участь не тільки працівники КП «Тролейбусне депо №3», а й з інших підприємств міського електричного транспорту. По закінченню пікету приблизно в 18.00 год. 19.02.2019, бажаючі з числа працівників КП «Тролейбусне депо №3» поверталися на орендованих тролейбусах назад, і приблизно о 19.00 год. орендовані тролейбуси заїхали в Тролейбусне депо №3. Орендовані ними тролейбуси не були зняті з маршруту, тому що зазначені тролейбуси були в резерві, таким чином робота громадського транспорту не була порушена.
В ході досудового розслідування для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, виникла необхідність в проведенні судово-економічної експертизи, на вирішення якої поставити наступне питання: чи була спричинена шкода державі в особі територіальної громади м. Харкова, якщо так, то ким саме вона завдана та на яку суму, - що неможливо здійснити без наявних спеціальних знань та призначення відповідної судової експертизи.
Сторона обвинувачення зазначає, що для проведення судової експертизи необхідні спеціальні знання та до проведення судово-економічної експертизи необхідно залучити експерта Харківського НДІСЕ ім. засл. проф. M.С. Бокаріуса, який розміщений за адресою: м. Харків, вул. Золочівська, 8-А.
В судове засідання слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання; слідчим ОСОБА_3 суду надано заяву, в якій він просить провести судове засідання за його відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю. Клопотання підтримує в повному обсязі.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 40, 107, 242-244, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про проведення експертизи задовольнити.
Надати доручення експертній установі та залучити для проведення судово-економічної експертизи експерта (експертів) Харківського НДІСЕ ім. засл. проф. M.С. Бокаріуса, який розміщений за адресою: м. Харків, вул. Золочівська, 8-А.
На вирішення експертизи поставити такі питання:
- Чи була спричинена шкода державі в особі територіальної громади м. Харкова, якщо так, то ким саме вона завдана та на яку суму?
Для дослідження експерту (експертам) направити матеріали кримінального провадження №42019220000000131 від 20.02.2019.
Попередити експерта (експертів) Харківського НДІСЕ ім. засл. проф. M.С. Бокаріуса про кримінальну відповідальність у відповідності до ст.ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та про відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СУ ГУНП в Харківській області для приєднання до матеріалів кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82209767 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні