Ухвала
від 04.06.2019 по справі 567/661/19
ОСТРОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 567/661/19

У Х В А Л А

04 червня 2019 року м. Острог

Суддя Острозького районного суду Венгерчук А.О., перевіривши виконання вимог ст.160, 161 КАС України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу освіти виконавчого комітету Острозької міської ради Рівненської області, Рівненської державної гуманітарної гімназії, ЗМЗ №1 м.Острог Рівненської області про зобов`язання вчинити дії

встановила:

в Острозький районний суд з позовом до відділу освіти виконавчого комітету Острозької міської ради Рівненської області, Рівненської державної гуманітарної гімназії, ЗМЗ №1 м.Острог Рівненської області про зобов`язання вчинити дії звернулася ОСОБА_1

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.160, 161 КАС України.

Згідно п.1 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається найменування суду першої інстанції, до якого подається позов. Однак, в порушення вказаної обставини, позивачем невірно вказане найменування суду до якого вона звертається.

Як вбачається із п.2 ч.5 ст.160 КАС України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

У порушення вказаних вимог, позовна заява не містить реєстраційного номеру облікової картки платника податків, або номер і серію паспорта позивача, коду ЄДРПОУ відповідачів, повної поштової адреси, відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін по справі.

Відповідно до п.3 ч.5 ст.160 КАС України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.

У порушення п.3 ч.5 ст.160 КАС України, позивач, зазначаючи ціну позову та посилаючись на ст.52 Конституції України, не визначила її у грошовому виразі та не зазначила доказів, що її підтверджують.

Відповідно до п. 4, 5 ч.5 ст.160 КАС України , позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Таким чином, на цій стадії адміністративного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення, тобто, в позовній заяві має містись посилання, зокрема, на те, до кого пред`явлений позов; що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (матеріально-правова підстава позову); зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.

В порушення викладеного та п. 4 і п. 5 ч.5 ст.160 КАС України , зміст позову викладено суперечливо та без логічного змісту, позовна заява не містить викладу обставини щодо обґрунтування підстав позову, оскільки в ньому не викладено обставин та не зазначено доказів того, якими конкретно неправомірними діями чи бездіяльністю відповідачів (як кожного окремо, так і у їх сукупності), порушені права, свободи та інтереси позивача, всупереч яким правовим нормам, якими доказами це підтверджується та якими правовими підставами, визначений спосіб захисту прав та інтересів позивача .

Позовні вимоги викладені не конкертизовано.

Таким чином, в поданій позовній заяві не викладені обставини та відсутні послання на докази, якими позивач відповідно до норм матеріального права обґрунтовує своє право вимоги про повернення грошей ОСОБА_2 , зі змісту позовної заяви не зрозуміло що оспорює позивач, яким чином передбачені шляхи поновлення прав позивача та якими нормами матеріального права визначений той засіб захисту права, який вона просить застосувати, тобто саме які права позивача порушені, враховуючи, що ст.19 КАС України визначений перелік способів захисту порушених прав та інтересів осіб, а право на звернення до суду відповідно до ст.5 КАС України притаманне лише особі , яка звертається за захистом своїх порушених прав, свобод або охоронюваних законом інтересів.

Суд не може вийти за межі позовних вимог та в порушення принципу диспозитивності самостійно обирати правову підставу та предмет позову, а позивачем не чітко визначені суть позовних вимог, їх правові підстави, що позбавляє можливості з`ясувати спосіб захисту її прав та межі доказування.

В порушення п.7 ч.5 ст.160 КАС України позивачем не зазначено відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювались.

Крім того, в порушення п.9 ч.5 ст.160 КАС України позивачем, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, відсутнє обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

У порушення п.11 ч.5 ст.160 КАС України позивачем не додано до позовної заяви підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідно становить 768,40 грн.

Зазначені кошти необхідно сплатити на р/р 31210206017005 , одержувач: УК в Острозькому р-ні/м.Острог/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП) , код отримувача за ЄДРПОУ: 38043501 , МФО 899998 , код бюджетної класифікації 22030101 (Державна судова адміністрація України 050), призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Острозький районний суд Рівненської області (назва суду, де розглядається справа, код ЄДРПОУ 26406248 суду де розглядається справа).

У порушення ч.3 ст.161 КАС України позивач не надала доказів належної сплати судового збору та не зазначила підстав для звільнення від його сплати.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п`яти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: зазначення найменування суду, реєстраційного номеру облікової картки платника податків, або номер і серію паспорта позивача, коду ЄДРПОУ відповідачів, відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін; зазначення ціни позову; викладу змісту позовних вимог; викладу обставин та зазначення доказів того, якими конкретно неправомірними діями чи бездіяльністю відповідача, порушені права, свободи та інтереси позивача, всупереч яким правовим нормам, якими доказами це підтверджується та якими правовими підставами, визначений спосіб захисту прав та інтересів позивача; зазначення відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювались; подання до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; подання до позовної заяви підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання доказів належної сплати судового збору в сумі 768,40 грн.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 241, 248 КАС України

постановила:

позовну заяву ОСОБА_1 до відділу освіти виконавчого комітету Острозької міської ради Рівненської області, Рівненської державної гуманітарної гімназії, ЗМЗ №1 м.Острог Рівненської області про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Острозького районного судуВенгерчук А.О.

СудОстрозький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.06.2019
Оприлюднено10.06.2019
Номер документу82231727
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —567/661/19

Ухвала від 22.07.2019

Адміністративне

Острозький районний суд Рівненської області

Венгерчук А.О.

Ухвала від 04.06.2019

Адміністративне

Острозький районний суд Рівненської області

Венгерчук А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні