ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

604/503/19

1-кс/604/234/19

У х в а л а

про проведення експертизи

04 червня 2019 року сел. Підволочиськ

Слідчий суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б.

за участю:

секретаря судового засідання Стадніцької З.О.

розглянув клопотання слідчого СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про проведення експертизи у кримінальному провадженні №12019210150000122, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 травня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,-

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області Мартинюк В.В. звернулася до суду із клопотанням про проведення судової балістичної експертизи в якому вказує, що 28 травня 2019 року внесено відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019210150000122 за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.05.2019 року працівниками СКП Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області, виявлено факт незаконного поводження гр. ОСОБА_1 , 1962 р.н., з предметами ззовні схожими на патрони, без передбаченого законом дозволу. Зокрема, 01 червня 2019 року під час проведення обшуку по місцю проживання гр. ОСОБА_1 , що в АДРЕСА_1 , останній добровільно видав працівникам поліції патрони в кількості 269 шт, а саме: 28 шт одного типу та 241 шт. іншого типу, які він незаконно, без передбаченого дозволу придбав та зберігав на території свого домогосподарства, що с. Кам`янки АДРЕСА_1 району Тернопільської області.

На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведення судово-балістичної експертизи для того щоб встановити тип, вид та належність наданих на дослідження предметів, придатність їх для стрільби, тощо. .

Для з`ясування вказаних обставин необхідні спеціальні знання, у зв`язку з чим виникла необхідність у проведенні балістичної експертизи.

В судове засідання слідчий СВ Підволочиського ВП не з`явилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Згідно ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали провадження, встановлено наступне:

Підволочиським ВП ГУНП в Тернопільській області здійснюється розслідування кримінального провадження №12019210150000122, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 травня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, в ході проведення якого виникла необхідність проведення судово-балістичної експертизи.

Підстави проведення експертизи визначено ст.242 КПК України, порядок розгляду слідчим суддею клопотання про проведення експертизи регламентовано ст.244 КПК України.

Відповідно до положень ст.242 КПКУ експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст.244 КПК України, підстави для його повернення відсутні, подано слідчому судді суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, містить обґрунтовані доводи, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

За таких обставин вважаю, що клопотання слідчого про призначення судово-балістичної експертизи слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-244 КПК України,слідчий суддя-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області про проведення експертизи - задовольнити.

Доручити експертам Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, провести у кримінальному провадженні №12019210150000122 судово-балістичну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- чи являються надані на дослідження металеві предмети, ззовні схожі на патрони в кількості 241 шт., які добровільно видав ОСОБА_1 боєприпасами?

- якщо так, то якого калібру дані патрони, до якого зразка вони відносяться, яким способом вони виготовлені та у якій зброї можуть бути використані?

- чи придатні дані патрони для стрільби?

Для проведення експертизи експертам направити: поліетиленовий пакет Експертна служба № 7228075, в якому знаходяться однотипні предмети, ззовні схожі на патрони в кількості 241 шт, видані ОСОБА_1 , а також матеріали кримінального провадження по вимозі.

При проведенні дослідження дозволити експерту за необхідності, повністю або частково використовувати (знищувати) об`єкт дослідження, згідно методичних рекомендацій.

Копію даної ухвали суду направити директору Тернопільського НДЕКЦ МВС України, для організації виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - підпис

копія вірна:

Слідчий суддя

Підволочиського районного суду Н.Б.Сташків

Зареєстровано 07.06.2019
Оприлюднено 07.06.2019
Дата набрання законної сили 04.06.2019

Судовий реєстр по справі 604/503/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.06.2019 Підволочиський районний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 18.06.2019 Підволочиський районний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 04.06.2019 Підволочиський районний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 04.06.2019 Підволочиський районний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 04.06.2019 Підволочиський районний суд Тернопільської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону