Справа № 344/14005/18
Провадження № 2/344/1616/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
03 червня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді: Татарінової О.А.,
з участю секретаря: Бухвак І.С.
розглянувши в порядку спрощеного провадження в залі Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТрансКомСервіс плюс про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, стягнення середнього заробітку в зв`язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати та компенсації втрати частини заробітку у зв`язку з затримкою термінів виплати заробітної плати,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до до ТзОВ ТрансКомСервіс Плюс про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, стягнення середнього заробітку в зв`язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати та компенсації втрати частини заробітку у зв`язку з затримкою термінів виплати заробітної плати. В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що 01 липня 2008 року, позивач влаштувався на роботу в Товариство з обмеженою відповідальністю ТрансКом Сервіс плюс на посаду IT-менеджера у відповідності до Наказу №6 від 01.07.2008 року. 31 жовтня 2010 року був звільнений з роботи за п.1 ст. 36 КЗиП України за угодою сторін, у відповідності до Наказу №4 від 31.10.2010 року.
Із початку виконання своїх професійних обовязків ОСОБА_1 був повідомлений засновником ТзОВ ТрансКомСервіс плюс ОСОБА_2 та директором ТОВ ТрансКомСервіс плюс ОСОБА_3 про те, що підприємство перебуває у складному матеріальному становищі і всі прибутки необхідно спрямовувати в розвиток підприємства, таким чином при виході підприємства з кризового становища з ОСОБА_1 буде проведений повний розрахунок по заборгованості по заробітній платі та нараховано компенсацію із преміальними виплатами. Окрім даного підприємства, ОСОБА_1 працював на іншій роботі, та мав фінансову можливість забезпечити себе.
ТзОВ ТрансКомСервіс плюс здійснювало нарахування заробітної плати ОСОБА_1 з моменту прийняття на роботу та до моменту звільнення, що підтверджується випискою з індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 від 11.06.2018 року. В даному документі зазначений розмір нарахованої заробітної плати - помісячно, в період роботи, з липня 2008 року по жовтень 2010 року.
Після звільнення ОСОБА_1 неодноразово звертався до керівництва ТзОВ ТрансКомСервіс плюс про виплату нарахованої заробітної плати, однак заборгованість по заробітній платі не погашено станом на день подання позовної заяви в повному обсязі. Враховуючи вищевикладене, просив суд стягнути з ТзОВ Транскомсервіс плюс на його користь заборгованість по заробітній платі в розмірі 21 762,42 гривень (4215 гривень ( з липня по грудень 2008 року) + 7 133, 45 гривень (з січня по грудень 2009 року) + 10 413,97 гривень (з січня по жовтень 2010 року )), середній заробіток за час затримки виплати сум належних ОСОБА_1 При звільненні в період з 1 листопада 2010 року по 1 вересня 2018 року у розмірі 153 055, 50 гривень та компенсацію втрати частини заробітку у зв`язку з затримкою термінів виплати заробітної плати згідно п.4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого Постановою КМУ від 21.02.2011 р. № 159 у розмірі 35 708, 67 гривень.
21.02.2019 року представником позивача було подано заяву про уточнення позовних вимог, у зв`язку з долученими до матеріалів справи відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків щодо ОСОБА_1 . У зв`язку зі зміною не виплаченої заробітної плати позивачем проведено розрахунок компенсації та розрахунок суми середнього заробітку в зв`язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати, та не проведення повного розрахунку в зв`язку із звільненням роботи, а саме: просив суд стягнути з ТОВ ТрансКомСервіс плюс на користь ОСОБА_1 суму нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 12 218,97 грн., суму середнього заробітку за весь час затримки заробітної плати в період з 1 листопада 2010 року по 1 лютого 2019 року в розмірі 161 253,00 грн. та компенсацію втрати частини заробітку зв`язку з затримкою термінів сплати в сумі 22521, 45 грн.
Позивач та його представник в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причину неявки суду не повідомлено.
З урахуванням положень ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.
Згідно ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів.
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст. ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивач ОСОБА_1 працював в ТзОВ ТрансКомСервіс плюс з 01.07.2008 року до 31.10.2010 року на посаді ІТ -менеджера (а.с.17).
Наказом ТзОВ ТрансКомСервіс плюс позивача ОСОБА_1 звільнено з посади НОМЕР_1 -менеджера за згодою сторін згідно ст.36 КзпП України з 31.10.2010 року.
З досліджених судом доказів, а саме відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків ОСОБА_1 вбачається, що розмір невиплаченої заробітної плати становить 12 218,97 гривень.
Відповідно до частини 4 та 7 статті 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.
Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначається цим Кодексом, Законом України Про оплату праці" та іншими нормативно-правовими актами (стаття 94 Кодексу законів про працю України).
Строки виплати заробітної плати визначено статтею 115 Кодексу законів про працю України.
Зокрема, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
Згідно зі статтею 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відтак, враховуючи вищевикладене, системно проаналізувавши норми чинного трудового законодавства, яке регулює спірні правовідносини, а також матеріали справи, Суд дійшов висновку про те, що станом на час розгляду справи з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість по заробітній платі в розмірі 12218 грн. 97 коп.
Згідно зі статтею 1 Закону України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші (стаття 2 Закону України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати ).
Відповідно до статті 3 Закону України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Заборгованість за липень 2008 року становить 800 грн.
Індекс споживчих цін за серпень 2008 - грудень 2008 року становить 106,4 % (99,9x101,1x101,7x101,5x102,1)
Індекс споживчих цін за січень 2009 - березень 2009 року становить 105,9 % (102,9x101,5x101,4)
Індекс споживчих цін за серпень 2008- березень 2009 року становить 112,7 %
(106,4x105,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 101,60 гривень (901,60грн.-800 грн.)
Заборгованість за серпень 2008 року становить 800 грн.
Частина боргу, що становить 410 гривень виплачена у березні 2009 року.
Частина боргу, що становить 390 гривень виплачена у грудні 2009 року.
Індекс споживчих цін за вересень 2008 - грудень 2008 року становить 106,6 % 01,1x101,7x101,5x102,1)
Індекс споживчих цін за січень 2009 - березень 2009 року становить 105,9 % 02,9x101,5x101,4)
Індекс споживчих цін за вересень 2008- березень 2009 року становить 112,9 %
106,6x105,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 462,89 гривень(410 грн.х 112,9%) розмір компенсації становить 52,89 гривень (462,89грн.-410 гри.)
індекс споживчих цін за 2009 рік становить 112,3 %
індекс споживчих цін за вересень 2008- грудень 2009 року становить 119,7 %; 06,6x112,3 )
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 466,83 гривень (390 грн.х 119,6%)
Розмір компенсації становить 76,83 гривень (466,83грн.-390 гри.)
Загальний розмір компенсації за серпень становить 129,72 гривень.
Заборгованість за вересень 2008 року становить 800 грн.
Борг, що становить 800 грн. виплачено у грудні 2009 року
Індекс споживчих цін за жовтень 2008 - грудень 2008 року становить 105,4 % (101,7x101,5x102,1)
Індекс споживчих цін за 2009 рік становить 112,3 %
Індекс споживчих цін за жовтень 2008- грудень 2009 року становить 118,4 %
(105,4x112,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 947,20 гривень (800 грн.х 118.4%)
Розмір компенсації становить 147,20 гривень (947,20грн.-800 грн.)
Заборгованість за жовтень 2008 року становить 605 грн.
Частина боргу, що становить 33,45 гривень виплачена у грудні 2009 року.
Частина боргу, що становить 571,55 гривень виплачена у березні 2010 року.
Індекс споживчих цін за листопад 2008 - грудень 2008 року становить 103,6 %
(101,5x102,1)
Індекс споживчих цін за 2009 рік становить 112,3 %
Індекс споживчих цін за листопад 2008- грудень 2009 року становить 116,3 %
(103,6x112,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 38,90 гривень(33,45 грн.х 116,3%)
Розмір компенсації становить 5,45 гривень (38,90грн.-33,45 грн.)
Індекс споживчих цін за січень 2010- березень 2010 року становить 104,7 % (101,8x101,9x100,9)
Індекс споживчих цін за листопад 2008 - березень 2010 року становить 121,8% (103,6x112,3x104,7)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 696,14 гривень (571,55 грн.х 121,8%)
Розмір компенсації становить 124,59 гривень (696,14грн.-571,55 грн.)
Загальний розмір компенсації за серпень становить 130,04 гривень.
Заборгованість за листопад 2008 року становить 605 грн.
Борг, що становить 605 грн. виплачено у березні 2010 року.
Індекс споживчих цін за грудень 2008 року становить 102,1 %
Індекс споживчих цін за 2009 рік становить 112,3 %
Індекс споживчих цін за січень 2010- березень 2010 року становить 104,7% 101,8x101,9x100,9)
Індекс споживчих цін за грудень 2008 - березень 2010 року становить 120% 102,1x112,3x104,7)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 726 гривень (605грн.х 120%)
Розмір компенсації становить 121 гривня (726 грн.-605 грн.)
Заборгованість за грудень 2008 року становить 605 грн.
Частина боргу, що становить 563,45 гривень виплачена у березні 2010 року.
Частина боргу, що становить 41,55 гривень виплачена у червні 2010 року.
Індекс споживчих цін за 2009 рік становить 112,3 %
Індекс споживчих цін за січень 2010- березень 2010 року становить 104,7 % (101,8x101,9x100,9)
Індекс споживчих цін за січень 2009- березень 2010 року становить 117,6 %
(112,3x104,7)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 662,61 гривень(563,45 грн.х 117,6%)
Розмір компенсації становить 119,16 гривень (662,61грн.-563,45 грн.)
Індекс споживчих цін за січень 2010- червень 2010 року становить 103,3 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
Індекс споживчих цін за січень 2009- червень 2010 року становить 116%
(112,3x103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 48,19 гривень(41,55 грн.х 116%)
Розмір компенсації становить 6,64 гривень (48,19грн.-41,55 грн.)
Загальний розмір компенсації за серпень становить 111,88 гривень.
Заборгованість за січень 2009 року становить 302,50 грн.
Борг, що становить 302,50 гривень виплачено у червні 2010 року.
Індекс споживчих цін за лютий 2009 -грудень 2009 року становить 109,1 %
(101,5x101,4x100,9х 100,5x101,1 х99,9х99,8х 100,8x100,9x101,1x100,9)
Індекс споживчих цін за січень 2010- червень 2010 року становить 103,3 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
Індекс споживчих цін за лютий 2009 - червень 2010 року становить 112,7%
(109,1х 103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 340,91 гривень(302,50 грн.х 112,7%)
Розмір компенсації становить 56,56 гривень (359,06грн.-302,50 грн.)
Заборгованість за лютий 2009 року становить 605 грн.
Борг, що становить 605 гривень виплачено у червні 2010 року.
Індекс споживчих цін за березень 2009 -грудень 2009 року становить 107,5 %
(101,4x100,9х 100,5x101,1 х99,9х99,8х 100,8х 100,9х 101,1x100,9)
Індекс споживчих цін за січень 2010-- - червень 2010 року становить 103,3 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
Індекс споживчих цін за березень 2009 - червень 2010 року становить 111%
(107,5х 103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 671,55 гривень(605 грн.х 111%) Розмір компенсації становить 66,55 гривень (671,55грн.-605 грн.)
Заборгованість за березень 2009 року становить 605 грн.
Борг, що становить 605 гривень виплачено у червні 2010 року.
Індекс споживчих цін за квітень 2009 -грудень 2009 року становить 106 % (100,9x100,5x101,1x99,9x99,8x100,8x100,9x101,1x100,9)
Індекс споживчих цін за січень 2010- червень 2010 року становить 103,3 %
01,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
індекс споживчих цін за квітень 2009 - червень 2010 року становить 109,5%
106х 103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 662,47 гривень(605 грн.х 109,5%)
Розмір компенсації становить 57,47 гривень (662,47грн.-605 грн.)
Заборгованість за квітень 2009 року становить 625 гривень.
Борг, що становить 605 гривень виплачено у червні 2010 року.
Індекс споживчих цін за травень 2009 -грудень 2009 року становить 105,1 %
(100,5x101,1 х99,9х99,8х 100,8x100,9х 101,1x100,9)
Індекс споживчих цін за січень 2010- червень 2010 року становить 103,3 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
Індекс споживчих цін за травень 2009 - червень 2010 року становить 108,6%
(105,їх 103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 678,75 гривень(625 грн.х 108,6%)
Розмір компенсації становить 53,75 гривень (678,75грн.-625 гри.)
Заборгованість за травень 2009 року становить 625 гривень.
Частина боргу, що становить 470,95 гривень виплачена в червні 2010 року.
Частина боргу, що становить 154,05 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за червень 2009 -грудень 2009 року становить 104,6 %
(101,1 х99,9х99,8х 100,8х 100,9х 101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010- червень 2010 року становить 103,3 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6)
Індекс споживчих цін за червень 2009 - червень 2010 року становить 108,1%
(104,6х 103,3)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 509,10 гривень(470,95 грн.х 108,1%)
Розмір компенсації становить 38,15 гривень (509,10грн.-470,95 грн.)
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8x101,2x102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за червень 2009 - грудень 2010 року становить 112,9%
(104,6х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 173,92 гривень(154,05 грн.х 112,9%)
Розмір компенсації становить 19,87 гривень (173,92грн.-154,05 грн.)
Загальний розмір компенсації за травень становить 57,54 гривень.
Заборгованість за червень 2009 року становить 625 гривень.
Борг, що становить 625 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за липень 2009-грудень 2009 року становить 103,4 % (99,9x99,8x100,8x100,9x101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8x101,2x102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за липень 2009 - жовтень 2010 року становить 111,6%
(103,4х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 697,50 гривень(625 грн.х 111,6%)
Розмір компенсації становить 72,50 гривень (697,50грн.-625 грн.)
Заборгованість за липень 2009 року становить 630 гривень.
Борг, що становить 630 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за серпень 2009 -грудень 2009 року становить 103,5 %
(99,8х 100,8х 100,9х 101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9% (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4х99,6х99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за серпень 2009 - жовтень 2010 року становить 111,7%
(103,5х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 703,71 гривень(630 грн.х 111,7%)
Розмір компенсації становить 73,71 гривень (703,71грн.-630 грн.)
Заборгованість за серпень 2009 року становить 630 гривень.
Борг, що становить 630 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за вересень 2009 -грудень 2009 року становить 103,8 % (100,8x100,9x101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 %
(101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за вересень 2009 - жовтень 2010 року становить 112%
(103,8х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 705,60 гривень(630 грн.х 112%)
Розмір компенсації становить 75,60 гривень (705,60грн.-630 грн.)
Заборгованість за вересень 2009 року становить 630 гривень.
Борг, що становить 630 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за жовтень 2009 -грудень 2009 року становить 102,9% (100,9x101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за жовтень 2009 - жовтень 2010 року становить 111% (102,9х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 699,30 гривень(630 грн.х 111%)
Розмір компенсації становить 69,30 гривень (699,30грн.-630 грн.)
Заборгованість за жовтень 2009 року становить 650 гривень.
Частину боргу, що становить 0,95 гривень виплачено в жовтні 2010 року.
Індекс споживчих цін за листопад 2009 -грудень 2009 року становить 102% (101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за листопад 2009 - жовтень 2010 року становить 110,1% (102х 107,9)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 1,06 гривень (0,95 грн.х 110,1%)
Розмір компенсації становить 0,10 гривень (1,05грн.-0,95 грн.)
Індекс споживчих цін за листопад 2009 -грудень 2009 року становить 102% (101,1x100,9).
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2х 102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за листопад 2009 - грудень 2018 року становить 290% (102x107,9x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 1 882,24 гривень(649,05 грн.х 290%)
Розмір компенсації становить 1 233,19 гривень (1 882,24 грн.-649,05 грн.)
Заборгованість за листопад 2009 року становить 573,45 гривень.
Індекс споживчих цін за грудень 2009 року становить 100,9%
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за грудень 2009 - грудень 2018 року становить 286,9% (100,9x107,9x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 1 645,22 гривень(573,45 грн.х 286,9%)
Розмір компенсації становить 1 071,77 гривень (1 645,22 грн.-573,45 грн.)
Заборгованість за грудень 2009 року становить 582,50 гривень.
Індекс споживчих цін за січень 2010 - жовтень 2010 року становить 107,9 % (101,8x101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за січень 2010 - грудень 2018 року становить 284,3% (107,9x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 1 656,04 гривень(582,50 грн. х 284,3%)
Розмір компенсації становить 1 073,54 гривень (1 656,04 грн.-582,50 грн.)
Заборгованість за січень 2010 року становить 870 грн.
Індекс споживчих цін за лютий 2010 - жовтень 2010 року становить 106 % ( 101,9x100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за лютий 2010 - грудень 2018 року становить 279,3% (106x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 429,91 гривень(870 грн.х 279,3%)
Розмір компенсації становить 1 559,91 гривень (2 429,91 грн.-870 грн.)
Заборгованість за лютий 2010 року становить 870 грн.
Індекс споживчих цін за березень 2010 - жовтень 2010 року становить 104 % (100,9x99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за березень 2010 - грудень 2018 року становить 274% (104x104,6x99,8х 100,5х 124,9х 143,3x112,4х 113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 383,80 гривень(870 грн.х 274%)
Розмір компенсації становить 1 513,80 гривень (2 383,80 грн.-870 грн.)
Заборгованість за березень 2010 року становить 870 грн.
Індекс споживчих цін за квітень 2010 - жовтень 2010 року становить 103,1 % (99,7x99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за квітень 2010 - грудень 2018 року становить 271,7% (103,1x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 363,79 гривень(870 грн.х 271,7%)
Розмір компенсації становить 1 493,79 гривень (2 363,79 грн.-870 грн.)
Заборгованість за квітень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за травень 2010 - жовтень 2010 року становить 103,4 % (99,4x99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за травень 2010 - грудень 2018 року становить 272,4% (103,4x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 424,36 гривень(890 грн.х 272,4%)
Розмір компенсації становить 1 534,36 гривень (2 424,36 грн.-890 грн.)
Заборгованість за травень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за червень 2010 - жовтень 2010 року становить 104 % (99,6x99,8х 101,2x102,9х 100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6% Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за червень 2010 - грудень 2018 року становить 274% (104x104,6x99,8х 100,5х 124,9х 143,Зх 112,4х 113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 438,60 гривень(890грн.х274%)
Розмір компенсації становить 1 548,60 гривень (2 438,60 грн.-890 грн.)
Заборгованість за червень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за липень 2010-жовтень 2010 року становить 104,4% (99,8x101,2x102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за липень 2010 - грудень 2018 року становить 275,1% (104,4x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 475,98 гривень(890 грн.х 275,1%)
Розмір компенсації становить 1 558,39 гривень (2 448,39 грн.-890 грн.)
Заборгованість за липень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за серпень 2010 - жовтень 2010 року становить 104,7 % (101,2x102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за серпень 2010 - грудень 2018 року становить 275,9% (104,7x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 455,51 гривень (890 грн.х 275,9%)
Розмір компенсації становить 1 565,51 гривень (2 455,51 грн.-890 грн.)
Заборгованість за серпень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за вересень 2010 - жовтень 2010 року становить 103,4 % (102,9x100,5)
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за вересень 2010 - грудень 2018 року становить 272,4% (103,4x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 424,36 гривень(890 грн.х 272,4%)
Розмір компенсації становить 1 534,36 гривень (2 424,36 грн.-890 грн.)
Заборгованість за вересень 2010 року становить 890 грн.
Індекс споживчих цін за жовтень 2010 року становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за жовтень 2010 - грудень 2018 року становить 264,8% (100,5x104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 2 356,72 гривень(890 грн.х 264,8%)
Розмір компенсації становить 1 466,72 гривень (2 356,72 грн.-890 грн.)
Заборгованість за жовтень 2010 року становить 2 463,97 грн.
Індекс споживчих цін за 2011 рік становить 104,6%
Індекс споживчих цін за 2012 рік становить 99,8 %
Індекс споживчих цін за 2013 рік становить 100,5 %
Індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 %
Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3 %
Індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4 %
Індекс споживчих цін за 2017 рік становить 113,7 %
Індекс споживчих цін за 2018 рік становить 109,8 %
Індекс споживчих цін за жовтень 2010 - грудень 2018 року становить 263,5% (104,6x99,8x100,5x124,9x143,3x112,4x113,7x109,8)
Сума боргу з урахуванням індексу споживчих цін становить 6 492,56 гривень(2 463,97 грн.х 263,5%)
Розмір компенсації становить 4 028,59 гривень (6 492,56 грн.-2 463,97 грн.)
Загальний розмір компенсації в період за липня 2008 по жовтень 2010 року становить 22 521, 45 гривень та зазначена компенсація втрати частини заробітку у зВязку з затримкою термінів сплати підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Належних доказів, які б спростовували вищевказаний розрахунок, здійснений позивачем та перевірений судом, представником відповідача надано не було.
Крім того, статтею 117 Кодексу законів про працю України встановлено відповідальність за затримку розрахунку при звільненні.
Так, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Належних доказів, які б спростовували вищевказаний розрахунок, або би свідчили про його невірність чи некоректність, представником відповідача надано не було, а судом таких обставин не встановлено.
Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу законів про працю України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Згідно із частиною 1 статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Аналіз наведених положень свідчить про те, що невиплата звільненому працівникові всіх сум, що належать йому від власника або уповноваженого ним органу, є триваючим правопорушенням, а отже, працівник може визначити остаточний обсяг своїх вимог лише на момент припинення такого правопорушення, яким є день фактичного розрахунку.
Для встановлення початку перебігу строку звернення працівника до суду з вимогою про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні визначальними є такі юридично значущі обставини, як невиплата належних працівникові сум при звільненні та факт проведення з ним остаточного розрахунку.
Невиплата власником або уповноваженим ним органом належних працівникові при звільненні сум і вимога звільненого працівника щодо їх виплати є трудовим спором між цими учасниками трудових правовідносин.
Згідно із частиною 1 статті 233 Кодексу законів про працю України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.
Однозначний висновок зроблено також і КСУ рішеннями №4-рп від 22.02.2012р. щодо офіційного тлумачення положень ст..233 КЗпП України у взаємозв`язку з положеннями ст..117, 237-1 цього кодексу, а також в рішенні КСУ від 15.10.2013р. №9-рп щодо офіційного тлумачення положень ст..233 КЗпП України з положеннями ст.34 Закону України Про оплату праці .
Отже, реалізація права на судовий захист невід`ємно пов`язана зі строками, в межах яких позивач може звернутися до суду за захистом свого порушеного права. Основним нормативним актом, що регулює строки звернення до суду про вирішення спорів у порядку цивільного судочинства, є Цивільний кодекс України, який установлює інститут позовної давності і містить положення щодо часових меж, упродовж яких особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права або інтересу.
У частині першій статті 233 Кодексу передбачено скорочені строки позовної давності для звернення працівника до суду: а саме три місяці щодо вирішення інших трудових спорів.
При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідно до частини другої статті 233 Кодексу у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Вказана норма стосується виплати працівникові заробітної плати.
При цьому, Конституційний Суд України у вищезгадуваному рішенні дійшов висновку, що кошти, які підлягають нарахуванню в порядку індексації заробітної плати та компенсації працівникам частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати, мають компенсаторний характер. Як складові належної працівникові заробітної плати ці кошти спрямовані на забезпечення реальної заробітної плати з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності заробітної плати у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
Також, відповідно до статті 33 Закону України Про оплату праці в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством. Індексація грошових доходів населення це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці працівникам у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів (стаття 1, частина перша статті 5 Закону України Про індексацію грошових доходів населення" зі змінами). Положенням статті 34 Закону передбачено компенсацію працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати, що провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством. Згідно зі статтями 1, 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" від 19 жовтня 2000 року N 2050-III підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), а саме у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати нарахованих громадянам грошових доходів: пенсії, соціальних виплат, стипендії, заробітної плати (грошового забезпечення) тощо.
Як встановлено судом, позивач був звільнений з роботи 31 жовтня 2010 року.
Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України, саме в день звільнення з ним повинен бути проведений повних розрахунок по належних виплатах.
При розрахунку середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку суд керується п.21 постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.12.1999 р. Про практику застосування судами законодавства про оплату праці , згідно якого при визначенні середньої заробітної плати слід виходити з того, що в усіх випадках, коли за чинним законодавством вона зберігається за працівником, це слід робити відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100 (з наступними змінами і доповненнями).
Середній заробіток працівника визначається відповідно до ст. 27 Закону України Про оплату праці за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. №100.
Відповідно до п.2 вказаного Порядку середньомісячна заробітна плата визначається, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують дню звільнення працівника. При цьому згідно з п.5 Порядку основою для визначення загальної суми середнього заробітку є середньоденна заробітна плата.
Суд бере до уваги суми доходу позивача згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу ПФУ та визначає середньомісячну зарплату позивача за вересень та жовтень 2010 року, а тому середньоденна зарплата становить 77,90 грн. (890 +2463,97: 43 р.д.), а тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку за період з 01.11.2010 року по 01.02.2019 року у розмірі 161253 гривні 00 копійок, виходячи з наступного розрахунку ( 77,90 грн. х 2070 р.д.).
Відтак, проаналізувавши матеріали справи, враховуючи вимоги чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по заробітній платі є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, відповідно до ст.ст. 116, 117, 232, 235,237-1 КЗпП України, Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100 , керуючись ст.ст. 4,12,13,81,82,141, 263-265, 280 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТрансКомСервіс плюс про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, стягнення середнього заробітку в зв`язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати та компенсації втрати частини заробітку у зв`язку з затримкою термінів виплати заробітної плати, задовольнити.
Стягнути з ТзОВ ТрансКомСервіс Плюс , місцезнаходження: 01010, м. Київ, площа Арсенальна, 1Б, код ЄДРПОУ: 34519563, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , суму нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в період з 01 липня 2008 року по 31 жовтня 2010 року в розмірі 12218 ( дванадцять тисяч двісті вісімнадцять) гривень 97 копійок.
Стягнути з ТзОВ ТрансКомСервіс Плюс , місцезнаходження: 01010, м. Київ, площа Арсенальна, 1Б, код ЄДРПОУ: 34519563, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , суму середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітньої плати в період з 1 листопада 2010 року по 1 лютого 2019 року у розмірі 161 253 (сто шістдесят одну тисячу двісті п`ятдесят три) гривні 00 копійок.
Стягнути з ТзОВ ТрансКомСервіс Плюс , місцезнаходження: 01010, м. Київ, площа Арсенальна, 1Б, код ЄДРПОУ: 34519563, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , компенсацію втрати частини заробітку у зв`язку з затримкою термінів виплати заробітної плати за період з липня 2008 року по жовтень 2010 року у розмірі 22 521 (двадцять дві тисячі п`ятсот двадцять одну) гривню 45 копійок.
Стягнути з ТзОВ ТрансКомСервіс Плюс , місцезнаходження: 01010, м. Київ, площа Арсенальна, 1Б, код ЄДРПОУ: 34519563, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , судові витрати в розмірі 2105 (дві тисячі сто п`ять) гривень 27 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте Івано-Франківським міським судом за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського Апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю ТрансКомСервіс Плюс , місцезнаходження: 01010, м. Київ, площа Арсенальна, 1Б, код ЄДРПОУ: 34519563.
Суддя Татарінова О.А.
Повний текст рішення складено 06 червня 2019 року.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2019 |
Оприлюднено | 07.06.2019 |
Номер документу | 82242272 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні