Ухвала
від 04.06.2019 по справі 522/8457/19
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/8457/19

Провадження №1-кс/522/7733/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2019 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32018160000000070 від 31.07.2018 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , звернувся із клопотанням про накладення арешту на майно, мотивуючи наступним.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Укр Імпорт», діючи умисно, з корисливих мотивів, у 2017-2018 роках ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства на загальну суму 4930649,61 грн., що є коштами у особливо великих розмірах.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що у відповідності до відомостей Єдиного реєстру податкових накладних, у 2017-2018 роках ТОВ «Укр Імпорт» відобразило придбання лікарських засобів та іншої продукції медичного призначення. У відсотковому співвідношення структура придбання ТОВ «Укр Імпорт» у 2017-2018 роках розподілялась наступним чином, а саме: 94% - лікарські засоби та інша продукція медичного призначення, 6% - спиртовмісні розчини медичного призначення (біосепт, мегасепт, спиртом, септил, настоянка глоду).

Аналізом відомостей Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «Укр Імпорт» за 2017-2018 роки встановлено, що у відсотковому співвідношенні структура реалізації підприємства розподілялась наступним чином, а саме: 95% - спиртовмісні розчини медичного призначення, 5% - лікарські засоби та інша продукція медичного призначення. Тобто має місце підміна номенклатури товарів які придбаваються та реалізуються ТОВ «Укр Імпорт».

В наслідок чого, у ТОВ «Укр Імпорт» мали б сформуватись залишки нереалізованих лікарських засобів та іншої продукції медичного призначення на суму більше 18 млн. грн. (без ПДВ). В той же час, у податковій звітності ТОВ «Укр Імпорт» відсутні показники, які б свідчили про наявність залишку продукції на вказану суму.

Разом з тим, досудовим розслідуванням встановлено, що операції з придбання ТОВ «Укр Імпорт» лікарських засобів та іншої продукції медичного призначення являються безтоварними, проведеними з метою безпідставного формування підприємством валових витрат та податкового кредиту з ПДВ, несплати податку на прибуток підприємства та ПДВ, а також легалізації незаконно виготовлених спиртовмісних розчинів медичного призначення.

Встановлено, що особами, які мають відношення до незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків ТОВ «Укр Імпорт», організовано діяльність підпільного цеху з виробництва спиртовмісних розчинів медичного призначення, а також організовано та впроваджено в дію незаконну схему з легалізації фальсифікованої продукції та вчинення умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах з доходів, які отримані від реалізації вказаної фальсифікованої продукції.

Крім того, з матеріалів провадження вбачається, що особи причетні до незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків, незаконного виробництва спиртовмісних розчинів медичного призначення використовують в своїй незаконній діяльності підконтрольні собі підприємства: ТОВ «Гама-Б» (теперішня назва ТОВ «КНАПКА», код за ЄДРПОУ 41981758), ТОВ «Мега-Лайф» (код за ЄДРПОУ 41983011), ПП «Крона ЮГ» (колишня назва ТОВ «Форест С», код за ЄДРПОУ 34263952), ТОВ «Южфармстрой» (код за ЄДРПОУ 42515076), ТОВ «МВК.ЮА» (код за ЄДРПОУ 42594692), ТОВ «Артмік Груп» (код за ЄДРПОУ 41690987), ТОВ «Совіло» (код за ЄДРПОУ 41736586), ТОВ «Науково-виробнича компанія «МВК» (код за ЄДРПОУ 42627460) та інші СГД.

Враховуючи викладене, є всі підстави вважати, що суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) ТОВ «Укр Імпорт» (код за ЄДРПОУ 41164481), на яку ТОВ «Укр Імпорт» (код за ЄДРПОУ 41164481) має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є предметом протиправної діяльності, отримані внаслідок проведення незаконної діяльності. На даний час є достатні підстави вважати, що сума ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) по ТОВ «Укр Імпорт» (код за ЄДРПОУ 41164481) може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ іншим підприємствам, що призведе до їх втрати і унеможливить відшкодування шкоди державі та встановлення причетних до злочину осіб.

Суми ПДВ, розміщені в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) на рахунках ТОВ «Укр Імпорт» (код за ЄДРПОУ 41164481)є предметом та доказом злочину, передбаченого ч. 3ст. 212 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Таким чином, метою арешту сум ПДВ розміщених в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) на рахунках ТОВ «Укр Імпорт» (код за ЄДРПОУ 41164481) є збереження речових доказів, що відповідає вимогам ст.98, п. 1 ч. 2, ч. 3 ст.170 КПК України.

Слідчий до судового засідання не з`явився, написав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Виклик власника майна не здійснювався, з метою забезпечення арешту майна.

Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про наступне.

Згідно зч.ч.1,2ст.113КПК України,процесуальні строки-це встановленізаконом абовідповідно донього прокурором,слідчим суддеюабо судомпроміжки часу,у межахяких учасникикримінального провадженнязобов`язані (маютьправо)приймати процесуальнірішення чивчиняти процесуальнідії. Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.

У відповідності до вимог ч.7 ст. 115 КПК України, при обчисленні процесуального строку в нього включаються вихідні і святкові дні, а при обчисленні строку годинами - і неробочий час. Якщо закінчення строку, який обчислюється днями або місяцями, припадає на неробочий день, останнім днем цього строку вважається наступний за ним робочий день, за винятком обчислення строків тримання під вартою та перебування в медичному закладі під час проведення стаціонарної психіатричної експертизи.

Відповідно до ч. 6 ст. 115 КПК України якщо відповідну дію належить вчинити в суді або в органах досудового розслідування, то строк закінчується у встановлений час закінчення робочого дня в цих установах.

Той факт, що розгляд клопотання про арешт майна був призначений у межах строку, однак перенесення його розгляду здійснювалося із об`єктивних причин, на підставі ст. 117 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне поновити даний строк, та вважати його пропущеним із поважних підстав.

Відповідно доч.2ст.132КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є: арешт майна.

5 Відділ розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС, тобто орган досудового розслідування, фактично розташований саме на пр. Шевченка, 15/1, що в Приморському районі в м. Одесі.

Відповідно дост.170КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

В той же час, згідно зі ст. 2 КК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Таким чином, підставою для застосування арешту є наявність розумних підозр вважати, що вказані в клопотанні грошові кошти, мають стосунок до вчиненого кримінального правопорушення. При здійсненні досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих дій, з метою всестроннього, об`єктивного та неупередженого встановлення всіх обставин кримінального провадження, тому слідчий суддя приходить до висновку, що в даному випадку розумним та співрозмірним обмеженню права власності буде накладення арешту для забезпечення виконання завдань кримінального провадження, саме із забороною користування та розпорядження цим майном, оскільки менш обтяжливий спосіб накладення арешту не буде забезпечувати дотримання його завдань, оскільки існує обґрунтована підозра вважати, що майно може бути безповоротно втрачено, тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 170-175, 372, КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

Строк для розгляду клопотання про накладення арешту - поновити.

Клопотання старшого слідчого в ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32018160000000070 від 31.07.2018 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на кошти-суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) по ТОВ «УкрІмпорт» (кодза ЄДРПОУ41164481) із забороною використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначене майно.

Виконання ухвалидоручити Державнійфіскальній службіУкраїни.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів.

Слідчий суддя:

04.06.2019

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82251654
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —522/8457/19

Ухвала від 11.09.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 11.09.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 11.09.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 11.09.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 08.10.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 08.10.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 29.05.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 26.05.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 12.02.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 12.02.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні