242/3251/19
2-о/242/437/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2019 року м. Селидове
Суддя Селидівського міського суду Донецької області Хацько Н.О., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою Комісії із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, про припинення опіки,
в с т а н о в и в:
Заявник Комісія із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області 05.06.2019 року звернулася до суду з заявою про припинення опіки.
Згідно ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175 і 177 цього Кодексу, а також чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 55 ЦК України опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
Відповідно до ст. 56 ЦК України органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Згідно ст. 75 ЦК України суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця. Особа виконує повноваження опікуна або піклувальника до винесення рішення про звільнення її від повноважень опікуна або піклувальника чи до закінчення місячного строку від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута протягом цього строку. Суд, якщо він призначив піклувальника, або орган опіки та піклування може звільнити піклувальника від його повноважень за заявою особи, над якою встановлено піклування. За заявою органу опіки та піклування суд може звільнити особу від повноважень опікуна або піклувальника у разі невиконання нею своїх обов`язків, порушення прав підопічного, а також у разі поміщення підопічного до навчального закладу, закладу охорони здоров`я або закладу соціального захисту.
Згідно ч. 2 ст. 300 ЦПК України суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікун і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу.
У зв`язку з чим, положеннями ст. 75 ЦК України передбачено два суб`єкта звернення до суду із заявою про припинення опіки, а саме: особа, яка є опікуном та орган опіки та піклування.
Натомість, в поданій до суду заяві заявником зазначено Комісію із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , що по своїй суті суперечить вимогам ст. 75 ЦК України та ст. 300 ЦПК України.
Слід також зауважити, що відповідно до ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу. Органи або інших осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, представляють у суді їх посадові особи, крім випадків, коли такі органи та особи є стороною чи третьою особою у справі.
Згідно ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Тоді як, в даному випадку Комісія із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області зазначає в заяві, що звертається в інтересах повнолітньої фізичної особи без надання документів, що посвідчують повноваження представника фізичної особи та права підпису заяви.
У відповідності до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення заяви, оскільки її подана та підписана особою, яка не має права її підписувати.
Керуючись ст. ст. 177, 185, 187, 260, 294, 300 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Заяву Комісії із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Служба у справах дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, про припинення опіки - повернути заявнику.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного суду через Селидівський міський суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а після її функціонування, безпосередньо до Донецького апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї ухвали суду.
Заявник: Комісія із захисту прав дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , юридична адреса - АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Служба у справах дітей Військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, юридична адреса: 86065, Донецька область, м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд. № 5, код за ЄДРПОУ 40865911.
Суддя Н.О. Хацько
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2019 |
Оприлюднено | 09.06.2019 |
Номер документу | 82256026 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Хацько Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні