ВЕСЕЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 313/689/19

Провадження № 1-кс/313/234/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.06.2019 р. смт. Веселе

Слідчий суддя Веселівського районного суду Запорізької області Нагорний А.О., при секретарі Кравцовій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Бовкуна А.С. про проведення судово-імунологічної експертизи, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідувань за № 12019080200000007 від 14.01.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України,

ВСТАНОВИВ :

Заступник начальника СВ Веселівського відділення поліції Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області капітан поліції Бовкун А.С. звернувся в суд з клопотанням про проведення в рамках кримінального провадження № 12019080200000007 судово-імунологічної експертизи.

Суд, перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, прийшов до висновку, що питання, які слідчий поставив на вирішення експерту стосуються предмету кримінального провадження та відповідають цілям досудового розслідування з наступних підстав.

У провадженні СВ Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019080200000007 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.01.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України .

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.01.2019 р. приблизно о 17.00 год. невстановлена особа проникла на територію домоволодіння АДРЕСА_1 , де із застосуванням насильства відносно потерпілого ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , заволоділа майном останнього, а саме: гаманцем з особистими документами та грошовими коштами у сумі 4300,00 грн. та мобільним телефоном Samsung у корпусі чорного кольору та майном потерпілого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: золотим перстнем, срібним перстнем та срібним браслетом.

19.01.2019 р. у ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 , під час обшуку серед усього іншого виявлено та вилучено світло коричневі чоботи із нашаруванням речовини бурого кольору на передній зовнішній частині правого чобота.

На підставі постанови прокурора, згідно ст. 245 КПК України, для проведення судових експертиз вилучено зразки крові у потерпілого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також у свідка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Вказані об`єкти належним чином вилучені, поміщені до відповідного пакувального матеріалу, опечатані бирками з пояснювальним написом та підписами учасників слідчої дії. Згідно ст. 98 КПК України, вказані об`єкти могли зберегти на собі сліди вчинення кримінального правопорушення або містити на собі інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи його обставин.

В ході досудового розслідування виникла необхідність у проведені імунологічного дослідження, з метою можливого встановлення слідів крові, можливої їх ідентифікації.

Так, доказами в кримінальному провадженні, відповідно до ст. 84 КПК України, є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є, серед іншого, висновки експертів.

Згідно з ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно п.п. 1, 2 ч. 6 та ч. 7 ст. 244 КПК України слідчий суддя за результатами розгляду клопотання має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам, якщо особа звернулась з клопотанням у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені перед експертом особою, яка звернулась з відповідник клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, що звернулась з відповідник клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Керуючись ст.ст. 242-244, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника СВ Веселівського відділення поліції Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції Бовкуна А.С. про проведення судово-імунологічної експертизи - задовольнити .

Доручити проведення судово-імунологічної експертизи експертам Комунальної установи Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи Запорізької обласної ради.

На вирішення експерта при проведені імунологічного дослідження, поставити наступні питання:

- чи є на представлених на дослідження світло коричневих чоботах, а саме на зовнішній передній (носковій) частині правого чобота, а також на з`єднувальних швах чобота та всередині них, кров ;

- якщо так, то встановити групову та видову приналежність крові;

- чи походить виявлена кров від потерпілого ОСОБА_1 ;

- чи походить виявлена кров від ОСОБА_3 .

Для проведення імунологічного дослідження, направити судовому експерту:

- сейф пакет № 3285988 в якому знаходиться картонна коробка із парою чобіт світло коричневого кольору , вилучені в ході обшуку ІНФОРМАЦІЯ_4 . у ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 .

Копію ухвали про доручення проведення судово-імунологічної експертизи направити до Комунальної установи Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи Запорізької обласної ради.

Після проведення експертизи об`єкти дослідження пакувати у первинні упаковки, а у разі значного пошкодження пакувального матеріалу, пакувати його разом з об`єктами дослідження до нових упаковок, при цьому здійснити збереження первинних бирок з підписами учасників та пакувати його разом з об`єктами дослідження.

Висновок експерта оформити на українській мові та направити до слідчого відділення

Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області.

Після проведення імунологічного дослідження передати надані та здобуті під час проведення дослідження об`єкти до Веселівського ВП МВП ГУНП в Запорізькій області для подальшого проведення молекулярно-генетичного дослідження.

Довести експертам до відома що зразки крові потерпілого ОСОБА_1 та свідка ОСОБА_3 перебувають у відділу імунологічного дослідження.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя

Веселівського районного суду

Запорізької області А.О. Нагорний 07.06.2019

Зареєстровано 09.06.2019
Оприлюднено 09.06.2019
Дата набрання законної сили 07.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону