Ухвала
від 07.06.2019 по справі 344/10202/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/10202/19

Провадження № 1-кс/344/5555/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120 190 900 000 000 91 від 10.01.2019,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором, в обґрунтування якого зазначив, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019090000000091 від 10.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України по факту розкрадання бюджетних коштів при виконанні робіт з будівництва еколого-освітнього візит-центру НПП "Верховинський" прис. Печіще, с. Верхній Ясенів, Верховинського району, Івано-Франківської області. В матеріалах досудового розслідування наявні відомості, що в ланцюгу постачання матеріалів для ТОВ «Спеценергомонтаж Київ» (яке є підрядником будівництва еколого-освітнього візит-центру НПП "Верховинський") та які в подальшому ніби-то використовувались при виконанні вказаних робіт, виявлено ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932).

Сторона кримінального провадження, яка звернулася з даним клопотанням, вказує, що відповідно до відомостей які містяться на сайті https://usr.minjust.gov.ua директором ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) які зареєстровано за однією адресою в м.Суми, Проспект Курський, 147 є житель с. Дружня, Бородянського району, Київської області ОСОБА_4 , який в ході допиту вказав, що не являється директором вказаних підприємств, про їх діяльність йому нічого не відомо, будь яких операцій від імені ТОВ "Дасвел" та ТОВ «Вейнілс» відповідно також не здійснював. Наведене, на думку слідства може свідчити про наявність ознак фіктивності вищевказаних підприємств.

Відповідно до відомостей системи ДФС України в АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 380805, м. Київ вул. Лєскова, 9) - відкрито розрахункові рахунки одного з підприємств з ознаками фіктивності, яке входить до транзитно - конвертаційної групи, а саме ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) - № НОМЕР_1 (українська гривня).

Слідчий зазначає в клопотанні, що грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках вказаного підприємства, являються об`єктами кримінально протиправних дій і можуть бути використані як докази обставин ухилення від сплати податків, а також інших кримінальних правопорушень, а тому на цій підставі слідчий просить накласти арешт на вказані рахунки з метою запобігання подальшої злочинної діяльності з використанням банківських рахунків ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932), визнання грошових коштів речовими доказами та їх збереження, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Постановою від 03.06.2019 року грошові кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) № НОМЕР_1 (українська гривня), який відкрито в АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 380805, м. Київ вул. Лєскова, 9) є об`єктами кримінально-протиправних дій і визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з посиланням на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.

З метою забезпечення арешту майна в судове засідання володілець майна не викликався, що не суперечить положенню ч. 2 ст. 172 КПК України.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно до ст.59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця, приватного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду.

Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, а також в інших випадках, передбачених договором,Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", іншими законами та/або умовами обтяження, предметом якого є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, кореспондентському рахунку. Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми або коли інше передбачено договором, законом чи умовами такого обтяження.

Встановлено, що слідчий звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх підстав для накладення арешту з метою повного, всебічного та неупередженого з`ясування всіх обставин кримінального провадження, проведення відповідних слідчих дій та досягнення дієвості у цьому провадженні, а також правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, а тому, керуючись засадами розумності та співмірності, вважаю,що клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти в сумі 2 080 566 грн., що знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) № НОМЕР_1 (українська гривня), який відкрито в АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 380805, м. Київ вул. Лєскова, 9) та зупинити проведення всіх видаткових операцій по ньому, окрім операцій щодо розрахунку з державним бюджетом та операцій по надходженню грошових коштів.

Арештовані кошти на вказаному рахунку передати на відповідальне зберігання службовим особам АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 380805, м. Київ вул. Лєскова, 9).

Службовим особам АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 380805) надати старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 виписку банку про залишок коштів арештованих на вказаному рахунку на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту, а у подальшому інформувати слідче управління відділу ГУНП в Івано-Франківській області за адресою: вул. Академіка Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, про факти надходження коштів на вищезазначені розрахункові рахунки (одразу після такого надходження коштів) за весь час існування арешту.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення07.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82260205
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/10202/19

Ухвала від 07.06.2019

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Шамотайло О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні