Справа № 479/466/19
Провадження № 2-о/484/77/19 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.06.2019 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
в складі: головуючого - судді Панькова Д.А.
секретаря судового засідання - Панчук О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ; заінтересована особа - Секретарська сільська рада про встановлення факту постійного проживання, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_2 , яка постійно до дня смерті проживала в с. Секретарка Кривоозерського району Миколаївської області.
Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається із земельної ділянки площею 5,84 га, яка розташована в межах території Секретарської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області, яка належала померлій на підставі Державного акту серія НОМЕР_1 , виданого Кривоозерською райдержадміністрацією 21 січня 2003 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 856.
При звернені до Кривоозерської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, нотаріус відмовив заявниці вчинити нотаріальну дію в зв`язку з тим, що вона пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини та не прийняла спадщину у відповідності до ст. 1268 ЦК України.
ОСОБА_1 прийняла спадщину у відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, як спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, та вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Факт постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини підтверджується довідкою виданою Секректарською сільською радою Кривоозерського району Миколаївської області від 14.02.2019 року за № 340, в якій вказано про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Даний факт також можуть підтвердити свідки, жителі села Секретарка, Кривоозерського району Миколаївської області.
Заяви про відмову від прийняття спадщини заявниця не писала, а тому вважається такою, що прийняла спадщину.
ОСОБА_1 в судове засідання надала заяву з проханням слухати справу за її відсутності, підтримала заявлені вимоги, викладені в заяві в повному обсязі та просила про їх задоволення.
Від Секретарської сільської ради на адресу суду надійшов лист з проханням слухати справу у відсутність їх представника, проти задоволення заяви не заперечували.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено факт того, що ОСОБА_1 проживала зі своєю матір`ю ОСОБА_2 по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до п. 211 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , затвердженої наказом Міністра Юстиції України № 20/5 від 03 березня 2004 року доказом постійного проживання разом зі спадкодавцем можуть бути: довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом зі спадкодавцем; копія рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини; реєстраційний запис у паспорті спадкоємця або в будинковій книзі, який свідчить про те, що спадкоємець постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, та інші документи, що підтверджують факт постійного проживання разом зі спадкодавцем.
Згідно з п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.08. № 7 "Про судову практику у справах про спадкування", якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
Відповідно до п. 1 ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до п. 3, 5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Частиною 2 ст. 315 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно до ч. 1 ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
ОСОБА_1 постійно проживала зі спадкодавцем по АДРЕСА_1 на час відкриття спадщини, відповідно до довідки Секретарської сільської ради № 340 від 14.02.2019 року.
За таких обставин, суд вважає, що зазначений факт знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже, враховуючи зазначене, суд вважає за можливе, в силу ст. 293 ч. 3 ЦПК України, заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини задовольнити.
Керуючись ст.ст. 2, 10-13, 258, 259, 265, 268, 293 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , паспорт: НОМЕР_2 , виданий 29.01.1997 р. Первомайським МВ УМВС України в Миколаївській області); заінтересована особа: Секретарська сільська рада Кривоозерського району Миколаївської області (адреса: вул. Миру, 35-а, с. Секретарка, Кривоозерський р-н, Миколаївська обл., код ЄДРПОУ: 04375524) про встановлення факту постійного проживання - задовольнити.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з її матір`ю ОСОБА_2 на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (отримання) безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
С У Д Д Я :
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 11.06.2019 |
Номер документу | 82279294 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Паньков Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні