Ухвала
від 07.06.2019 по справі 530/768/19
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Зіньківський районний суд Полтавської області


38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95

Справа № 530/768/19

Номер провадження 1-кс/530/227/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.06.2019 р. м.Зіньків

Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - слідчого судді ОСОБА_1 секретарі ОСОБА_2 розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Зіньків Полтавської області клопотання слідчого СВ ЗіньківськогоВП ГадяцькогоВП ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 про призначенняпозапланової аудиторськоїперевірки покримінальному провадженню№42017171260000011,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань 18.01.2017року,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених зач.1ст.366,ч.2ст.191КК України,

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшло клопотання слідчого слідчого відділення Зіньківського відділення поліції Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 про призначення позапланової аудиторської перевірки по кримінальному провадженню №42017171260000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч.2 ст.191 КК України.

Клопотання уповноважений слідчий обґрунтовує тим, що у провадженні СВ Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУ НП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження №42017171260000011, вчинене за наступних обставин:

Службові особи Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області за період із грудня 2015 року по серпень 2016 року в інтересах Загрунівського сільського голови ОСОБА_5 склали завідомо неправдиві офіційні документи, внаслідок чого останній безпідставно отримував премії

Крім цього, колишній Загрунівський сільський голова ОСОБА_5 , під час перебування на посаді, з метою привласнення бюджетних коштів, без рішення місцевої ради, зловживаючи своїм службовим становищем, підписав розпорядження «Про преміювання працівників апарату управління сільської ради» та себе особисто - №08 від 21.06.2016, №09 від 29.06.2016, №11 від 25.07.2016, №12 від 29.07.2016, №13 від 17.08.2016, №14 від 26.08.2016, внаслідок чого, заволодів коштами місцевого бюджету, оскільки вони були перераховані на його зарплатну банківську картку відкриту в ПАТ «ПриватБанк». З метою встановлення законності нарахування премій ОСОБА_5 та в разі наявності порушень суми завданих державі збитків необхідно призначити позапланову аудиторську перевірку (ревізію), висновок якої буде використаний як доказ в кримінальному провадженні.

Згідно з п.п.4.2, п.п.4.3, п.п.4.4. «Положення про Державну аудиторську службу України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №43 від 03.02.2016 року, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань :

- здійснює контроль у суб`єктах господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні;

- реалізує державний фінансовий контроль через здійснення інспектування (ревізії);

-здійснюєконтроль за цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

У відповідності до пункту 6 підпункту 23, вищезазначеного Положення, Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право: у разі виявлення збитків, завданих державі чи підприємству, установі, організації, що контролюється, визначати їх розмір в установленому законодавством порядку.

Призначення позапланової аудиторської перевірки (ревізії) можливе лише за ухвалою слідчого судді, оскільки згідно із Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року виключено положення п.6 ч.2 ст.36 КПК України про повноваження прокурора призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, та положення п.4 ч.2 ст.40 КПК України про повноваження слідчого призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Посилаючись на вищевикладені обставини, уповноважений слідчий звернувся до слідчого судді Зіньківського районного суду Полтавської області (тобто в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування) з клопотанням про призначення позаплановоїаудиторської перевірки по даному кримінальному провадженню, на вирішення якої просить постановити такі питання: дослідити законність нарахування премій ОСОБА_5 голові Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області (код ЄДРПОУ 13956007, адреса: Полтавська область, Зіньківський район, с. Загрунівка, вул. Миру, 2, 38133) згідно рішення шостої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради від 10.05.2016 року та рішень виконавчого комітету Загрунівської сільської ради №11 від 26.02.2016 року, №13 від 28.03.2016 року, №15 від 25.04.2016 року, №18 від 26.05.2016 року; В разі виявлення порушень законодавства при нарахування премій ОСОБА_5 голові Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області встановити суму завданих збитків?

Прокурорта слідчийслідчого відділенняЗіньківського відділенняполіції Гадяцькоговідділу поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Полтавськійобласті старшийлейтенант поліції ОСОБА_3 у судовезасідання нез`явилися,про часта місцесудового розглядуповідомлені належнимчином,їх неявкане перешкоджаєрозгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.

На даний час зКПК Українивиключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.

Відповідно до ч.1ст.1КПК України встановлено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.

Згідно п.10 ч.1ст.3КПК України кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв"язку із вчиненням діяння, передбаченого Законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно п.18 ч.1ст.3КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належать здійснення у порядку передбаченому, КПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, та у випадку, передбаченому ст. 247 КПК України.

Натомість, згідно вимогст. 25 КПК Українивбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Згідно ч.4ст.38 КПК Україниорган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.40КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.40КПК України слідчий уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Згідно п.75.1. ст.75 ПК Україниконтролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.223КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для провадження слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети.

Частиною 2ст.93КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.

Також у п. 4 ч.2 ст.99КПК України вказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Згідно ч. 1ст. 94 КПК Українислідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв"язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

З урахуванням положень п. 4 ч. 2 ст.99та ст.84 КПК Українилише акт перевірки вимог бюджетного та іншого законодавства, складений посадовою особою Держаудитслужби за результатами її проведення, є належним доказом заподіяних державі збитків.

Для всебічного, повного, об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, встановлення суми матеріального збитку, а також з метою встановлення фактів порушення вимог бюджетного законодавства України, в ході досудового розслідування виникає необхідність у проведенні перевірки додержання вимог законодавства України в фінансово-господарській діяльності Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області.

У відповідності до пункту 3 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогамиКПК України.

Згідно ізЗаконом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно допостанови Кабінету Міністрів Українивід 28 жовтня 2015 року № 868 "Про утворення Державної аудиторської служби України"утворено Державну аудиторську службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 року №266 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби»утворено як юридичні особи публічного права міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком 1 (Північний офіс Держаудитслужби). Реорганізовано територіальні органи Державної фінансової інспекції шляхом їх приєднання до відповідних міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком 2 (Державна фінансова інспекція в Київській області приєднано до Північного офісу Держаудитслужби ).

Нормативно-правовими актами, які регламентують діяльність органів Держаудитслужби України, єБюджетний кодекс України,Закон України від 26 січня 1993 року № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,постанова Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43 «Про затвердження Положення про Державну аудиторську службу України». Поміж іншого, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки державних закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель. Здійснює контроль за: цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів; цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії; достовірністю визначення потреби в бюджетних коштах під час складання планових бюджетних показників та відповідністю взятих розпорядниками бюджетних коштів бюджетних зобов"язань відповідним бюджетним асигнуванням, паспорта бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі) та інше.

Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: отримувати безоплатно від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно, від форми власності та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань, у тому числі відомості, необхідні для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ; перевіряти під час державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, дані на електронних носіях, проводити перевірку фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); вилучати під час проведення ревізій у підприємств, установ і організацій копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про порушення, а на підставі рішення суду - вилучати до закінчення ревізії оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів із складенням опису, який засвідчується підписами представника органу Держаудитслужби та керівника відповідного підприємства, відповідної установи, організації, та залишенням копій зазначених документів таким підприємствам, установам, організаціям; проводитина підприємствах, в установах та організаціях зустрічні звірки з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з"ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підприємства, установи та організації, що контролюється та інше.

Пунктом 2Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами»встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.

Слідчим суддею встановлено, що в Зіньківському ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №42017171260000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч.2 ст.191 КК України( а.к.1).

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області за період із грудня 2015 року по серпень 2016 року в інтересах Загрунівського сільського голови ОСОБА_5 склали завідомо неправдиві офіційні документи, внаслідок чого останній безпідставно отримував премії.

Таким чином слідчий суддя вважає, що слідчим СВ Зінківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 доведена необхідність проведення позапланової аудиторської перевірки за фактом порушення вимог бюджетного та іншого законодавства України в фінансово-господарській діяльності Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області в період часу з грудня 2015 року по серпень 2016 року, як вказано з Єдиного реєстру досудових розслідувань №42017171260000011, внесеного 18.01.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч.2 ст.191 КК України, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів для перевірки дотримання вимог чинного бюджетного законодавства України, що є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження.

Відповідно до ст.11 Закону УкраїниПро основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україніпозапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду ухваленого на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Відповідно до ч.2ст. 9 КПК Українипрокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

На підставі викладеного, ст.11 Закону УкраїниПро основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, керуючисьст. 93 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Зінківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про проведення позапланової аудиторської перевірки( ревізії) по кримінальному провадженню №42017171260000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч.2 ст.191 КК України задоволити.

Призначити позапланову аудиторську перевірку (ревізію) спеціалістами Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, яка розташована в м. Полтава, вул. Шевченка, 1 на виконання якої поставити наступні питання:

- дослідити законність нарахування премій ОСОБА_5 голові Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області (код ЄДРПОУ 13956007, адреса: Полтавська область, Зіньківський район, с. Загрунівка, вул. Миру, 2, 38133) згідно рішення шостої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради від 10.05.2016 року та рішень виконавчого комітету Загрунівської сільської ради №11 від 26.02.2016 року, №13 від 28.03.2016 року, №15 від 25.04.2016 року, №18 від 26.05.2016 року.

- в разі виявлення порушень законодавства при нарахування премій ОСОБА_5 голові Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області встановити суму завданих збитків?

Ревізію провести з 07.06.2019 року до 07.07.2019 року.

Ухвалу суду направити для виконання до управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області за адресою: 36011, Полтавська область, м. Полтава, вул. Шевченка, 1.

Ухвала оскарженню не підлягає

Слідчий суддя- підпис

Копія вірна:

Слідчий суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області ОСОБА_1

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82284205
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи

Судовий реєстр по справі —530/768/19

Ухвала від 07.06.2019

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Дем'янченко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні