Рішення
від 05.06.2019 по справі 534/274/19
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №534/274/19

Провадження № 2/534/441/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2019 року місто Горішні Плавні

Комсомольський міський суд Полтавської області в складі головуючого судді Куц Т.О., з участю секретаря судового засідання Ребриної О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження справу за цивільним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Горішньоплавнівська міська філія Полтавського обласного центру зайнятості, про розірвання трудового договору,

встановив:

26 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Горішньоплавнівська міська філія Полтавського обласного центру зайнятості, про розірвання трудового договору, свої вимоги мотивує тим, що 03.01.2002 між нею та ОСОБА_2 було укладено трудовий договір № 44, строком на 1 рік , згідно якого вона виконувала роботи з пошиття трикотажних виробів, про що в трудовій книжці не було зроблено запис. 10 січня 2002 року трудовий договір було зареєстровано в Комсомольському міському центрі зайнятості. 23.03.2002 вона припинила трудові відносини і отримання заробітної плати від відповідача, зі своєї сторони відповідач не зареєстрував розірвання договору в Комсомольському міському центрі зайнятості. 19.02.2019 вона була звільнена з Полтавського ГЗК, за згодою сторін, однак не може звернутися до Горішньоплавнівського міського центру за допомогою по безробіттю, оскільки трудовий договір не був розірваний і вважається дійсним. Тому позивач просить суд розщірвати договір укладений 03.01.2002 укладений між нею та ОСОБА_2

Ухвалою Комсомольського міського суду Полтавської області від 02.04.2019 провадження у справі відкрито в порядку спрощеного провадження з призначенням справи до судового розгляду (а.с.22).

Позивач в судове засідання не з`явилась, повідомлена належним чином, подала заяву про розгляд справи без її участі, в якій позов підтримала. Просила розглядати спрву за її відсутності, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач в судове засідання не з`явився, відзиву не надав, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку за зареєстрованим місцем проживання.

Представник третьої особи в судове заслання не з`явився, направив до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, проти задоволення позову не заперечує. Просить розглядати справу у його відсутність.

У зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ч. 2 ст.247 ЦПК України .

Суд, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 03.01.2002 між фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено трудовий договір безстроково. Даний договір було зареєстровано в Комсомольському міському центрі зайнятості ( нині Горішньоплавнівська міська філія Полтавського обласного центру зайнятості) 10.01.2002 за № 44 (а.с.7).

Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_1 , 31.07.2003 остання була звільнена з роботи за ст. 38 КЗпП України та 20.08.2007 була прийнята на роботу до іншого підприємства, тобто дію трудового договору було припинено (а.с.8-11).

Відповідно до ст. 24 КЗпП України , трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи передбачені законодавством про працю, колективним договором, або угодою сторін.

У силу ст. 24-1 КЗпП України , разі укладання трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа повинна у тижневий строк із моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

Розірвання трудового договору, укладеного між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, має свої особливості.

Відповідно до п.8 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 8 червня 2001 року № 260 , у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України , про що сторони повідомляють центр зайнятості, який зареєстрував трудовий договір.

Пунктом 9 вказаного Порядку визначено, що відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів. Фізична особа робить запис про підстави припинення трудового договору з посиланням на відповідні статті КЗпП України в третьому примірнику трудового договору, який після реєстрації зберігається в центрі зайнятості, і найманий працівник засвідчує своїм підписом припинення в третьому примірнику. На підставі цього відповідальна особа центру зайнятості знімає трудовий договір з реєстрації, про що робиться запис у книзі реєстрації трудових договорів та запис на трьох примірниках трудового договору про зняття з реєстрації трудового договору.

Таким чином, запис на примірниках трудового договору про його зняття з реєстрації робиться на підставі здійсненого фізичною особою - підприємцем запису про підстави припинення такого договору.

Із змісту ст. 21 КЗпП України випливає, що трудовий договір є двостороннім договором між працівником та роботодавцем, які по відношенню один до одного мають відповідні права та обов`язки. Інші суб`єкти мають право втручання у взаємовідносини цих сторін лише у випадках та в порядку передбаченому чинним законодавством.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст.36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

За ч.1 ст.38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Відповідно до Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України від 08.06.2001 року № 260, Державний центр зайнятості є органом, на який покладено функції реєстрації (зняття з реєстрації ) трудових договорів, які укладаються із фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками, а також підтвердження записів, внесених фізичними особами-роботодавцями до трудових книжок працівників. Зняття з реєстрації у центрі зайнятості трудового договору можливо за умови звернення до нього обох сторін трудових відносин. У разі виникнення трудового спору між сторонами трудових відносин фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, а також у разі відсутності однієї із сторін у центрі зайнятості, підставою для зняття трудового договору з реєстрації є рішення суду, яке набрало законної сили, про припинення дії трудового договору.

Встановлені судом обставини свідчать про те, що на теперішній час трудові відносини між сторонами фактично припинені, однак процедура розірвання трудового договору відповідно до законодавства України про працю не виконана, оскільки відповідач категорично відмовляється від його виконання, тому, враховуючи особливості правового регулювання зняття з державної реєстрації трудового договору, позивач позбавлена можливості самостійно зняти його з реєстрації і захистити своє порушене право. Тому з вказаних підстав позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 12 , 81 , 89 , 229 , 258 , 263-265 , 280 ЦПК України , ст.ст. 21 , 36 , 38 КЗпП Українисуд,-

у х в а л и в :

Цивільний позов ОСОБА_1 про розірвання трудового договору - задовольнити повністю.

Розірвати трудовий договір між фізичною особою-суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , укладений 03 січня 2002 року та зареєстрований Комсомольським міським центром зайнятості 10 січня 2002 року за № 44.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення. До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Комсомольський міський суд Полтавської області.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ; Відповідач: Третя особа: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 . Горішньоплавнівська міська філія Полтавського обласного центру зайнятості, ЄДРПОУ 41521424, адреса: Полтавська область, місто Горішні Плавні, вул.Строни, 6.

Суддя підпис Т.О.Куц

Згідно з оригіналом.

Суддя Т.О.Куц

Повний текст рішення виготовлено 10.06.2019 .

СудКомсомольський міський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.06.2019
Оприлюднено11.06.2019
Номер документу82284423
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —534/274/19

Рішення від 05.07.2019

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Рішення від 05.06.2019

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Рішення від 05.06.2019

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Ухвала від 05.06.2019

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Ухвала від 02.04.2019

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні