ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
10 червня 2019 року Справа № 280/2675/19 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Семененко М.О., розглянувши матеріали позовної заяви
Приморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (72101, Запорізька область, м.Приморськ, вул.Калинова, буд.98)
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Дружба (72415, Запорізька область, Приазовський район, с.Ганнівка, вул.Леніна, буд.39; код ЄДРПОУ 32060448)
про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - позивач) до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Дружба (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача борг в сумі 1460,10 грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, з огляду на таке.
1. Відповідно пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Всупереч даної норми в позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача.
2. Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В позовній заяві позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача боргу в сумі 1460,10 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача наявна заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених пенсіонерам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . При цьому позивач вказує, що загальна сума заборгованості відповідача по фактичним витратам на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №2 по вказаним пенсіонерам за період з 26.01.2019 по 25.05.2019 становить 1692,26 грн.
На обґрунтування своїх вимог позивач надав Довідку-розрахунок про розмір заборгованості СТОВ А/Ф Дружба зі сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за вказаний період, яка містить взаємовиключні відомості щодо розміру боргу: 1460,10 грн. та 3152,36 грн.
Отже, позивачу необхідно узгодити викладення обставин, якими він обґрунтовує заявлені позовні вимоги, з самими заявленими позовними вимогами щодо суми боргу, та надати відповідні належні та допустимі докази, що підтверджують вказані обставини.
3. Відповідно до п.8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
4. Згідно з ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як зазначено у ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до приписів п.3 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено ставку судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1921,00 грн.
У позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у сумі 2439,03 грн., отже при зверненні до суду з даним позовом позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
На підтвердження сплати судового збору до матеріалів позовної заяви позивачем надано платіжні доручення №66 від 18.02.2019 на суму 1853,00 грн. та №86 від 28.02.2019 на суму 68,00 грн.
Разом з тим суд вважає надані платіжні доручення неналежним доказом сплати судового збору за подання даного адміністративного позову з огляду на те, що сплата удового збору відбулась раніше (у лютому 2019 року), ніж виникли спірні правовідносини у даній справі (стосовно періоду з лютого 2019 року по травень 2019), оскільки відсутній причинно-наслідковий зв`язок між зверненням позивача до адміністративного суду з даним адміністративним позовом та сплатою судового збору відповідно до вищезазначених платіжних доручень.
Отже, позивачу необхідно надати належні докази сплати судового збору за звернення до Запорізького окружного адміністративного з даним позовом.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приморського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Дружба про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
1) уточненої позовної заяви та доказів її направлення відповідачу, із зазначенням:
- ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача;
- узгодженого викладення обставин, якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги, з самими заявленими позовними вимогами щодо суми боргу;
- інформації про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
2) належних та допустимих доказів, що підтверджують обставини щодо суми боргу;
3) доказів сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів - УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38025423; Банк отримувача - Казначейство Ураїни (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - 34310206084010; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; Призначення платежу - *; 101; ___ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа) .
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто у відповідності до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.О. Семененко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 11.06.2019 |
Номер документу | 82285077 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні