КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9004/19

Провадження № 1-кс/234/4504/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

06 червня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., за участю секретаря Антоненко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання старшого слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області капітана поліції Колесникова В.В. про призначення експертизи, у кримінальному провадженні №1201905030001935 від 22.05.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

05 червня 2019 року ст. слідчий СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області капітан поліції Колесников В.В. звернулася до слідчого судді із клопотанням про проведення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201905030001935 від 22.05.2019 за ст.310 ч.1 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що 22.05.2019 року до ЧЧ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено мешканця м. Краматорська а саме ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який за місцем свого мешкання а саме АДРЕСА_1 , вирощує наркотичні речовини.

25.05.2019 року в ході проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Краматорського міського суду за адресою АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було виявлено та вилучено 47 рослин, зовні схожі на рослини конопель.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

чи являються надані рослини в кількості 47 (сорока семи) рослин нарковмісними, якщо так, то до якого виду, роду відносяться?

У зв`язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Вивчивши надані матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201905030001935 від 22.05.2019 за ст.310 ч.1 КК України.

Згідно з ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Клопотання про проведення експертизи відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України.

Вивчивши надані матеріали суд приходить до висновку, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з`ясування важливих обставин, що мають значення для кримінального провадження (зокрема чи є вилучена речовина напівсинтетичним або синтетичним наркотичним засобом чи психотропною речовиною, до якого виду вона належить, яку має вагу, чи є на наданих об`єктах частини наркотичної речовини, тощо) необхідні спеціальні знання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.242-244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області капітана поліції Колесникова В.В. про призначення експертизи - задовольнити.

Провести судову експертизу дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів по кримінальному провадженню №12019050390001701 від 03.05.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:

-чи являються надані рослини в кількості 47 (сорока семи) рослин нарковмісними, якщо так, то до якого виду, роду відносяться?

Проведення експертизи доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.

Доручити ст. слідчому Колесникову В.В. надати для проведення експертизи: п/мішок опечатаний біркою з підписом учасників та понятих в якому знаходяться рослини схожі на рослини конопель в кількості 47 сорока семи одиниць.

При необхідності, надати експертам Донецького НДЕКЦ МВС матеріали кримінального провадження №12019050390001935 від 22.05.2019 року.

Надати дозвіл Донецькому НДЕКЦ МВС України заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи, безпосередньо ст. слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Колесникову В.В. який виніс клопотання про проведення судової експертизи.

Надати дозвіл безпосередньо ст. слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Колесникову В.В. який виніс клопотання про проведення судової експертизи, на виконання клопотання судового експерта Донецького НДЕКЦ МВС України про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи.

Надати експертам дозвіл на часткове або повне знищення наданих об`єктів та проведення відбору зразків цих речовин і перевірку їх за каталогом відомостей про напівсинтетичні та синтетичні засоби, психотропні речовини, які вилучені на території України.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Залишки досліджених об`єктів після проведення експертизи повернути ст. слідчому Колесникову В.В.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Краматорського

міського суду О.М. Данелюк

Зареєстровано 11.06.2019
Оприлюднено 11.06.2019
Дата набрання законної сили 06.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону