КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9419/19

Провадження № 1-кс/234/4629/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про проведення експертизи

07 червня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., секретар судового засідання Ястребова А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП у Донецькій області Макаренко Д.В. про проведення експертизи у кримінальному провадженні № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2019 року слідчий Краматорського ВП ГУНП у Донецькій області Макаренко Д.В., за погодженням із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Завадським С.А., звернулася до слідчого судді із клопотанням про проведення судової експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено громадянина ОСОБА_2 04.06.2019 року слідчим СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В. в період часу з 07 год. 50хв. до 10 год. 25 хв. був проведений обшук територій, господарських споруд та будинків на території домоволодінь АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час якого було виявлено та вилучено:

- на горищі будинку було виявлено та вилучено рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу;

-у сараї було виявлено та вилучено рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу.

-у сараї було виявлено та вилучено металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини.

В ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні питання:

-чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса?

-чи є на поверхні наданого на дослідження об`єкті, а саме металевому ситі нашарування (сліди) наркотичних засобів. Психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса?

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до п. 1 та п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: встановлення причин смерті; встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування, внесене до ЄРДР за № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому.

Вивчивши надані матеріали суд приходить до висновку, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з`ясування важливих обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання.

Враховуючи викладене, необхідно призначити судову експертизу у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В., яке погоджено із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Завадським С.А. про проведення експертизи - задовольнити.

Провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів по кримінальному провадженню № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

На вирішення якої поставити наступні запитання:

-чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №1,2)

-чи є на поверхні наданого на дослідження об`єкті, а саме металевому ситі нашарування (сліди) наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса? (пакет № 3)

Для дослідження експертам надати пакет № 1, а саме: поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; пакет № 2, а саме: поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; пакет № 3, а саме: поліетиленовий пакет, в якому розташовано фрагмент пластикової пляшки та металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини.

При необхідності для ознайомлення надати експерту матеріали кримінального провадження № 12019050390001958.

Проведення експертизи доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.

Дозволити експерту при проведені експертизи наркотичних засобів в разі необхідності повне або часткове знищення об`єктів дослідження, згідно методики дослідження.

Залишки досліджених об`єктів після проведення експертизи повернути слідчому Макаренко Д.В.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст. 244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала слідчого судді в порядку ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяА.О. Чернобай

Зареєстровано 11.06.2019
Оприлюднено 11.06.2019
Дата набрання законної сили 07.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону