Справа № 727/5792/19
Провадження № 2-о/727/100/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2019 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді: Слободян Г.М.
за участю секретаря судових засідань Бринзила А.
за участю сторін: заявника ОСОБА_1
заінтересованих осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,розглянувши в порядку окремого провадження, у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду м. Чернівці справу за заявою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; до заінтересованих осіб - виконкому Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області (код ЄДРПОУ: 04417369); ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код: НОМЕР_4 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код: НОМЕР_5 про надання права на шлюб, - В С Т А Н О В И В:
В травні 2019р. заявник ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м. Чернівці із заявою про надання права на шлюб. В обґрунтування заяви посилається на те, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 (17 років) в с. Рідківці Хотинського р-н, Чернівецької обл. На даний час вона ще не досягла повноліття. Вказує, що більше трьох років тому назад познайомилася з ОСОБА_2 ; в них були заручини і вона рік чекала свого нареченого з лав армії. Посилається на те, що між нею та ОСОБА_2 , склалися дуже теплі і щирі стосунки, вони мають взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного, а тому і прийняли рішення про узаконення їхніх стосунків, шляхом реєстрації шлюбу. Зазначає, що визнання права на укладення шлюбу для неї є необхідним і відповідає її інтересам, оскільки на даний час вона вже вагітна терміном 5-6 тижнів, а тому їй необхідно зареєструвати шлюб до народження дитини. Ії батьки: ОСОБА_4 - мати і та батько ОСОБА_5 не заперечують проти укладення нею шлюбу з ОСОБА_2 із яким вона проживає на даний час однією сім`єю та який працює, забезпечує її та зможе забезпечити в майбутньому їхню сім`ю матеріально; батько останнього - ОСОБА_3 також не заперечує проти реєстрації їх шлюбу, мати ОСОБА_2 померла. Просить, ухвалити судове рішення, яким надати їй право на шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення заяви надання права на шлюб.
Заінтересована особа ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечила проти задоволення заяви надання права на шлюб.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви надання права на шлюб.
Представник заінтересованої особи виконкому Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області, а також заінтересована особа ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися, однак від виконкому сільської ради та ОСОБА_5 на адресу суду надійшли відповідно заяви, в яких вони не заперечили проти вимог заяви, та просили розглянути справу без участі їх участі.
Вислухавши пояснення заявника, заінтересованих осіб, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заяви підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. У п.33 рішення ЄСПЛ від 19.02.2009 року у справі "Христов проти України", суд зазначив, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване ч.1 ст.6 Конвенції, слід тлумачити в контексті преамбули Конвенції, яка, зокрема, проголошує верховенство права… Договірних держав. У справі Bellet v. France, Суд зазначив, що"стаття 6 § 1 Конвенції, містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ч.1 ст. 22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.
Згідно ч. 2 ст. 23 СК України, за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Судом, належними доказами встановлено, що ОСОБА_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 , тобто, на день розгляду справи їй виповнилося 17 років, однак вона не досягла шлюбного віку, що підтверджується копією її паспорта громадянина України виданого 27.03.2017 року та копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_6 . Батьки ОСОБА_1 і ОСОБА_2 відповідно не заперечували проти реєстрації шлюбу між останніми. Згідно свідоцтва про смерть мати ОСОБА_2 - ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 року , актовий запис 31. Згідно висновку Новоселицької ЛКК № 744/7 від 15.05.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вагітна терміном 5-6 тижнів.
Отже, як було встановлено судом одруження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 має для неповнолітньої виняткове значення, повністю відповідає її інтересам, а також відповідає волевиявленню останнього.
Право на шлюб - це особисте нематеріальне право особи. Право на шлюб також міститься і в міжнародно-правових документах. Так, Загальна декларація прав людини у частині першій статті 16 проголосила право чоловіка і жінки, які досягли повноліття, одружуватися і засновувати сім`ю. Відповідно до статті 23 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, за чоловіками та жінками, які досягли шлюбного віку, визнається право на одруження і право засновувати сім`ю. статтею 8 Конвенції про захист прав і основоположних свобод передбачається також право кожного на повагу до його приватного і сімейного життя, до його житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни… Право на шлюб, гарантоване ст. 12 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосується традиційного шлюбу між особами протилежної біологічної статі. Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі "Бочаров проти України" (остаточне рішення від 17 червня 2011 року) суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумним сумнівом". Проте таке доведення може випливати зі співіснування достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою висновків або подібних не спростованих презумпцій щодо фактів. У пункті 26 рішення ЄСПЛ у справі "Надточій проти України" та п.23 рішення ЄСПЛ у справі "Гурепка проти України №2" наголошується на принципі рівності сторін - одному із складників ширшої компетенції справедливого судового розгляду, який передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно грунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обгрунтованим, ухваленим відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, має відповідати завданню цивільного судочинства.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що заявлені вимоги про надання права на шлюб неповнолітній особі, заявнику слід задовольнити, оскільки це відповідає інтересам ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2
На підставі викладеного, та керуючись ч. 1 ст. 22, ч. 2 ст. 23 СК України, ст.ст. 12, 76-81, 206, 223, 247, 259, 263- 265 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Заявлені вимоги ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання права на шлюб - задовольнити.
Надати неповнолітній ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , право на шлюб із ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованим за адресою: с. Рідківці Новоселицького району Чернівецької області , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 31.05.2019р.
Суддя: Слободян Г .М.
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2019 |
Оприлюднено | 11.06.2019 |
Номер документу | 82301329 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Слободян Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні