Справа № 595/335/19
Провадження №2/603/164/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" червня 2019 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Галіяна І. М.
за участі секретаря судового засідання Бішко І.М.
провівши підготовче засідання по справі:
позивач: ОСОБА_1
відповідач: ОСОБА_2
предмет позову: поділ майна подружжя,
за участі:
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - адвоката Худа І.Р.
відповідача - не з`явилася.
представника відповідача - адвоката Вуїв А.В.
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , про визнання об`єкта незавершеного будівництва житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 , що знаходиться на земельній ділянці площею 0,0296 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, земельну ділянку площею 0,0033 га для будівництва і обслуговування гаража та вітальню Прем`єр - спільною сумісною власністю подружжя та провести поділ майна подружжя.
У підготовчому судовому засіданні позивачем ОСОБА_1 заявлено клопотання про призначення будівельно-технічної та земельно-технічної експертиз, проведення яких просив доручити експертам Тернопільського відділення КНДІСЕ, яке знаходиться за адресою: вул.Січових Стрільців 4 м.Тернопіль.
Представник відповідача, щодо заявленого клопотання про призначення експертизи не заперечила.
За таких обставин, заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши доводи заявленого позивачем клопотання, суд дійшов висновку, що з метою повного та всебічного дослідження обставин у справі, заявлене клопотання підлягає задоволенню, так як для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом, в зв`язку з чим суд до запропонованих, у відповідності до ч. 5 ст. 103 ЦПК України, позивачем в клопотанні питань визначає ряд інших питань, які вважає необхідними для подальшого розгляду справи та уникнення призначення додаткових експертиз, що може призвести до затягування розгляду справи по суті.
Також, суд вважає за потрібне роз`яснити учасникам процесу вимоги ст. 109 ЦПК України.
З огляду на викладене та керуючись, керуючись ст. ст. 103, 104, 107, 109 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ майна подружжя, будівельно-технічну та земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Визначити, станом на час проведення експертизи, ринкову вартість: незавершеного будівництвом житлового будинку, що знаходиться по АДРЕСА_1 ; земельної ділянки розміром 0,0296 га (кадастровий номер НОМЕР_1 ), що знаходиться по АДРЕСА_2 ; земельної ділянки розміром 0,0033 га для будівництва і обслуговування гаража (кадастровий номер НОМЕР_2 ), що знаходиться по АДРЕСА_2 .
2.Який ступінь будівельної готовності об`єкту незавершеного будівництва житлового будинку, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
3.Чи можна, враховуючи ступінь готовності об`єкту незавершеного будівництва що знаходиться по АДРЕСА_1 , визначити окремі частини, що підлягають виділу і технічно можливо довести до кінця будівництво сторонами по справі
4.Які є варіанти поділу незавершеного будівництвом житлового будинку, що знаходиться по АДРЕСА_1 , відповідно до ідеальних частин кожного із подружжя, з підготовкою, в необхідних випадках, пропозицій щодо переобладнання об`єкту, визначенням грошової компенсації власнику, частина якого в натурі після поділу стала менше ідеальної, а також підготування пропозицій щодо переобладнання житлового будинку для встановлення окремого входу (проходу) та визначити вартість переобладнання.
5.Якщо поділ незавершеного будівництвом житлового будинку можливий із незначним відступом від ідеальних часток, розрахувати компенсації, перерозподілити частки у власності?
6.Якщо поділ незавершеного будівництвом житлового будинку неможливий, то надати варіанти порядку користування незавершеного будівництвом житлового будинку?
АДРЕСА_3 .Які є варіанти виділу частки земельної ділянки розміром 0,0296 га (кадастровий номер НОМЕР_1 ), що знаходиться по АДРЕСА_2 , яка належить на праві власності ОСОБА_2 з врахуванням розташованого на ній житлового будинку, який належить на праві спільної сумісної власності подружжя та підлягає поділу в натурі, відповідно до часток співвласників.
8.Які є варіанти виділу частки земельної ділянки розміром 0,0033 га для будівництва і обслуговування гаража (кадастровий номер НОМЕР_2 ), що знаходиться по АДРЕСА_2 , яка належить на праві спільної сумісної власності подружжя та підлягає поділу в натурі, відповідно до часток співвласників.
9.Якщо поділ (виділ) земельних ділянок розміром 0,0296 га (кадастровий номер НОМЕР_1 ) та розміром 0,0033 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ) можливий із незначним відступом від ідеальних часток, розрахувати компенсації, перерозподілити частки у власності?
10.Зобов`язати позивача та відповідача, при необхідності, надати експерту оригінали усіх необхідних документів, забезпечити експерту належні умови для проведення експертизи.
11.Зобов`язати відповідача у справі № 595/335/19 забезпечити спеціалістам Тернопільського відділення КНДІСЕ безперешкодний доступ до майна, що підлягає дослідженню .
Проведення експертизи доручити експертам Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, який знаходиться за адресою: вул.Січових Стрільців 4 м.Тернопіль.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність передбачену ст. ст. 384, 385 КК України.
Експертизу провести за рахунок позивача - ОСОБА_1 , зобов`язавши останнього здійснити оплату за проведення експертиз на протязі 3-х днів з дня отримання рахунку докази про що надати суду (платіжне доручення, квитанція тощо).
Встановити строк проведення судової експертизи чотири місяці з дня отримання ухвали.
Роз`яснити сторонам, що згідно ст. 109 ЦПК України передбачено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього експертизу провести неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Надати в розпорядження експертів копії матеріалів цивільної справи № 595/335/19 (провадження № 2/603/164/2019) та надіслати копію ухвали про призначення експертизи.
Відповідно до ст. 107 ЦПК України роз`яснити сторонам, що такі мають право на спілкування з експертом виключно під час вчинення дій, пов`язаних з проведенням експертизи.
До отримання висновку експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Учасники справи.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_3 , ІПН НОМЕР_4 ), проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 .
Представник позивача: адвокат - Худа Ірина Романівна (Ордер серії ТР №046048 на надання правової допомоги)
Відповідач: ОСОБА_2 , (ІПН НОМЕР_5 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_5 .
Представник відповідача: адвокат - Вуїв Адріана Василівна (Ордер серії ТР №060980 на надання правової допомоги).
Суддя І. М. Галіян
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 11.06.2019 |
Номер документу | 82304368 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Галіян І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні