ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/15177/19

Провадження № 1-кс/686/7732/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2019 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Сарбей О.Ф., з участю секретаря судового засідання Беднарської А.А., розглянувши клопотання слідчого Другого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Лисюка О.І., про призначення експертизи матеріалів, речовин та виробів, у кримінальному провадженні №62018240000000022,

ВСТАНОВИВ:

05.06.2019 року слідчий Другого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Лисюк О.І., звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням про призначення експертизи матеріалів, речовин та виробів, у кримінальному провадженні №62018240000000022.

В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що співробітники одного з правоохоронних органів України, умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе, будучи службовими особами та зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, вчиняють дії, щодо не притягнення осіб до адміністративної відповідальності, чим спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.

За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62018240000000022, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.

Крім того, на протязі грудня 2018 року, працівник правоохоронного органу України ОСОБА_2, умисно, з метою власного збагачення, незаконно, здійснює транспортування з метою збуту та збут, на території однієї з областей України, підакцизних товарів (спирт етиловий), виготовлених з недоброякісної сировини (матеріалів), що призвело до отруєння людей.

За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62018240000000023, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.

Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за фактом незаконного придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, та незаконний збут, наркотичних засобів, співробітниками правоохоронного органу, за попередньою змовою групою осіб.

За даним фактом 28.03.2019 р. внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62019240000000230, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України.

Вказанні кримінальні провадженні прокурором Генеральної прокуратури об`єднанні в одне кримінальне провадження, якому присвоєно номер - 62018240000000022, з кваліфікацією - ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 307 КК України.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що на підставі постанови прокурора відділу Генеральної прокуратури України про проведення контролю за вчиненням злочину, у вказаному кримінальному провадженні, в травні 2019 року громадянин ОСОБА_1 придбав у одного із співробітників правоохоронного органу ОСОБА_2 речовину рослинного походження у висушеному, подрібненому стані, сіро-зеленого кольору, з різким специфічним запахом, яка знаходиться у посудині білого кольору. Після вилучення вказана банка білого кольору з речовиною у ній, належним чином, в присутності понятих упакована в паперовий конверт та опечатана.

Враховуючи те, що для вирішення питання, щодо встановлення даної речовини, чи належить вона до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, необхідні спеціальні знання в галузі криміналістики, у слідства виникла необхідність призначити судову експертизу матеріалів, речовин та виробів.

Слідчий, будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду клопотання у судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК України це не є перешкодою для розгляду даного клопотання.

Дослідивши подане слідчим клопотання та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права. 2. Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням. 3. Примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.

Згідно ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Тому, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження події кримінального правопорушення, клопотання слідчого, яке є доведеним, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.110, 242-244 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Лисюка О.І.- задовольнити.

Призначити судову експертизу матеріалів, речовин та виробів, проведення якої доручити судовим експертам Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (29019, м.Хмельницький, вул. Молодіжна, 12).

На вирішення експерта (ів) поставити наступні запитання:

1. Чи являється речовина рослинного походження у подрібненому стані, сіро-зеленого кольору, яка знаходиться у посудині білого кольору з надписом 10 АСТІ та 26 травня 2019 року добровільно надана громадянином ОСОБА_1 , яку він придбав у громадянина ОСОБА_2, що знаходиться в паперовому упакуванні, прошитому зі всіх сторін ниткою з приклеєною паперовою біркою, наркотичним засобом, психотропною речовиною їх аналогом чи прекурсором?

2. Якщо так, то чим саме та яка її маса в перерахунку на висушену речовину?

За вимогою (клопотанням) експерта, надати для ознайомлення експерту матеріали кримінального провадження.

Під час проведення експертного дослідження, надати експерту дозвіл, за необхідності, на часткове або повне знищення, пошкодження чи руйнування зразків дослідження.

Попередити експерта (ів) про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку, передбачену ст. 384 КК України, та за відмову експертів без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, передбачену ст. 385 КК України.

Копію ухвали, а також речові докази направити до Хмельницького Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, за адресою: м.Хмельницький, вул. Молодіжна, 12.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 05.06.2019
Зареєстровано 11.06.2019
Оприлюднено 11.06.2019

Судовий реєстр по справі 686/15177/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.01.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.06.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону