ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/22610/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2019 рокуроку суддя Печерського районного суду м. Києва Остапчук Т.В. при секретарі Медведєвій М.Г., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Хончева С.В. погоджене з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури УкраїниРайкуном О.С. про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

08.05.2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Хончева С.В. про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП", код ЄДРПОУ 37568587, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11,

В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити.

Представник ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП", у володінні якого перебувають речі та документи,в судове засідання не викликався, про дату час належним чином був попереджений.

На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи(інформація).

Слідчий в своєму клопотання зазначив, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001548 від 22.11.2017 за фактом заволодіння бюджетними коштам, виділеними закладам охорони здоров`я на закупівлю медичних виробів шляхом підроблення сертифікатів відповідності на вказані медичні вироби та реалізації за бюджетні кошти неякісних та не забезпечених гарантійним і сервісним обслуговуванням медичних виробів за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Установлено, що службовими особами уповноважених органів сертифікації під час проведення робіт із оцінки відповідності медичних виробів обладнання та виробничих ділянок, що імпортується (ввозиться) на територію України здійснюється порушення вимог Технічних регламентів щодо медичних виробів, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України № 753, 754, 755 від 02.10.2013, а також реалізацію за бюджетні кошти медичних виробів, не підтверджених за показниками безпечності та ефективності та без гарантійного обслуговування.

Так, з 01.07.2017, відповідно до вказаних вище постанов КМУ, для введення в обіг або поставки у заклади охорони здоров`я України медичних виробів застосовується процедура оцінки відповідності медичних виробів, шляхом проведення випробувань, для встановлення їх безпечності та ефективності, а факт безпечності та ефективності підтверджується сертифікатом відповідності, що видається уповноваженим спеціалізованим підприємством.

При цьому, установлено факти потрапляння на ринок України медичних виробів, щодо яких не підтверджено показники безпечності та ефективності, а сертифікати відповідності на вказані медичні вироби уповноважені підприємства, діючи в змові із постачальниками, видають із порушеннями вимог законодавства.

Зокрема, заявки на оцінку відповідності заповнюється імпортером, хоча нормою технічних регламентів в сфері медичних виробів (далі - Технічні Регламенти) установлено її подачу виробником або уповноваженим представником (далі - Уповноважений Представник), що свідчить про факт відсутності необхідної технічної документації, яка є у розпорядженні лише виробника. Відсутність технічної документації унеможливлює проведення випробувань медичних виробів, підтвердження їх безпечності та ефективності, а також гарантійне обслуговування.

Крім цього, Технічним Регламентом передбачено обов`язкову наявність на території України представника виробника медичного виробу, який повинен бути резидентом України і має діяти від імені та під відповідальність виробника, для чого уповноважений представник має одержати від виробника письмове доручення діяти від його імені, тощо.

Також установлено, що всі медичні вироби, які були у використанні за кордоном та імпортуються на територію України для реалізації за бюджетні кошти повинні пройти сертифікацію щодо їх безпечності та ефективності. З цією метою для виробів 2а класу (хірургічні медичні вироби), необхідно мати технічну документацію, а для виробів 2б та 3 класу (призначені для випромінювання іонізуючої радіації, медичні вироби для контролю, діагностики, моніторингу пороків серця або центральної системи кровообігу) необхідно сертифікат перевірки типу, який можливо отримати лише при наявності технічної документації. Щодо стерильних виробів не можна провести лише випробування, додатково необхідно провести аудит самого виробництва.

Крім цього, під час проведення оцінки відповідності та видачі сертифікатів відповідності, підтвердження безпечності та ефективності використання медичних виробів порушується правила відбору зразків: в разі виготовлення виробів однорідною партією має проводитися випадкова вибірка з кожної партії (результати стосуються лише цієї партії), в разі неможливості проведення статистичного контролю (наприклад, медична техніка, яка виготовляється у вигляді одиничних виробів і кожен виріб має різні серійні номери) випробуванням має підлягати кожен виріб.

Також, уповноважені органи не проводять відповідні випробування та дослідження для перевірки відповідності виробів вимогам Технічного регламенту в повному обсязі, у зв`язку із відсутністю нормативної бази і випробувальних лабораторій, що порушує основні вимоги чинного законодавства. При цьому орган сертифікації зараховують під час оцінки відповідності відомості протоколів випробувань, проведених виробником, що є грубим порушенням вимог законодавством України.

Після цього, зазначені службові особи, використовуючи завідомо підроблені сертифікати відповідності на медичні вироби, реалізовували за бюджетні кошти обласним департаментах охорони здоров`я України неякісні та не забезпечені гарантійним та сервісних обслуговуванням медичні вироби, які також не підтверджені за показниками безпеки та ефективності.

У ході досудового розслідування встановлено, що ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ СЕРТИФІКАЦІЇ" код ЄДРПОУ 37038642 є органом сертифікації медичних виробів та здійснює сертифікацію і видає сертифікати відповідності на медичні вироби з можливими порушеннями вимог Технічних регламентів, що може призвести до введення в обіг в Україні неякісних та незабезпечених гарантійним і сервісних обслуговуванням медичних виробів, які також не підтверджені за показниками безпеки та ефективності.

Так, у ході розслідування установлено, що Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського у липні 2018 року, за результатами процедури відкритих торгів, укладено із ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" догорів № 151/7 від 16.07.2018 про закупівлю за бюджетні кошти апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії) на суму 10 683 300,00 грн.

Установлено, що уповноважені службові особи Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" та з метою забезпечення перемоги в торгах зазначеного товариства,умисно вспецифікації та медичко-технічних вимогах до предмету закупівлі тендерної документації на закупівлю апаратури для підтримання фізіологічних функцій організму (viroby for carrying out coronagraph)внесли критерії щодо медичко-технічних характеристик на вказані медичні вироби, що виготовлялись компанією Medtronic Inc та на території України могли реалізовуватись лише ТОВ Іридіум та пов`язаним із цим дистибюторомТОВ Дайджест Груп .

Зокрема, у специфікації та медичко-технічних вимогах до стент-систем коронарні без лікувального покриття, що планувалась до закупівлі у кількості 420 шт., було зазначено критерії медико-технічних вимогна вказані системи, що виготовлялись компанією Medtronic Inc , а саме: тиск розриву - не менше 16 атм;сумісність з провідниковим катетером - від 5 Fr (0,056");спектр діаметрів - стент повинен мати широкий спектр діаметрів: від 2.25 до 4.0 мм;спектр довжин - стент повинен мати широкий спектр довжин: від 9 до 30 мм.

Крім цього, у специфікації та медичко-технічних вимогах до провідникових катетерів, яких планувалось закупити 600 шт., було зазначено критерії медико-технічних вимог на вказані катетери, що виготовлялись компанією Medtronic Inc , а саме: мінімальний внутрішній діаметр повинен бути: 0,058" (5F), 0,071" (6F), 0,081" (7F), 0,091 " (8F); довжина катетера має становити 100см.

Крім цього, у специфікації та медичко-технічних вимогах до комплекту для коронарографії з трансрадіальним доступом 3-х компонентні, яких планувалось закупити 700 шт., зазначено вимоги до діагностичного катетеру, а саме: форми Tiger II (TIG II), BLK; довжина: 100 см; обплетення: сталеве; зовнішній діаметр: 5, 6 Fr; внутрішній просвіт не менше4Fr - 0,041"/1,03 мм, 5Fr - 0,047"/1,20 мм, 6Fr - 0,051"/1,30 мм.

З`ясовано, що сертифікати відповідності на вказані медичні вироби видані ТОВ Український науковий інститут сертифікації .

З метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, кола осіб причетних до вчинення указаного злочину, перевірку дотримання вимог законодавства при проведенні оцінки відповідності на медичні вироби, видання сертифікатів відповідності на вказані медичні вироби та дотримання перевірку медичних виробів, що постачались за бюджетні кошти за показниками безпеки та ефективності, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів щодо організації та проведення закупівлі Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського у ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії) згідно договору про закупівлю № 151/7 від 16.07.2018, а також вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Оскільки ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" постачало до Полтавської обласної клінічної лікарня ім. М.В. Скліфосовського апаратуру для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії), згідно договору про закупівлю № 151/7 від 16.07.2018, а тому всі документи щодо організації та проведення зазначеної закупівлі в даний час знаходяться у вказаноготовариства, за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка , буд. 23 .

В інший спосіб, інакше як отримати тимчасовий доступ до документів ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" щодо організації та здійснення постачання для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії), згідно договору про закупівлю № 151/7 від 16.07.2018, та їх вилучити(здійснити виїмку), неможливо встановити коло осіб, причетних до вчинення указаних вище злочинів та точну суму спричинених державі збитків, оскільки тільки в указаних документах об`єктивно відображено відомості щодо медичних виробів, які закуповувались за бюджетні кошти, які самі по собі або в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження можуть бути використані як докази.

З огляду на обставини вчинення розслідуваного злочину, який набув суспільного резонансу та наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або пошкодження необхідних слідству відомостей, які можуть бути використані в суді докази, розгляд указаного клопотання необхідно проводити без виклику представників товариства, яке є володільцем документів.

Ураховуючи вищевикладене, а також те, що в ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП"`знаходяться зазначені вище документи, які мають значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, вивчивши всі надані матеріали, дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання про надання тимчасового доступу до документів, які знаходять у володінні ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування.

Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Хончева С.В. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС ГСУ НП України Харкевичу В.П., слідчим слідчої групи, яким доручено здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копій, що знаходяться у ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП", код ЄДРПОУ 37568587, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11, а саме:

1.1. договору поставки№ 151/7 від 16.07.2018з усіма додатками та доповненнями до нього, що укладений між ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" код ЄДРПОУ 37568587 та Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського на закупівлю апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії);

1.2. листування, яке велось між товариством та комітетом конкурсних торгів з приводу закупівлі Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії) по вказаному вище договорі;

1.3. документів кваліфікаційних пропозицій учасників торгів (технічної та комерційної частин), що подавались товариством до Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського для участі в закупівлі у 2018році апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії) по вказаному вище договорі;

1.4. договори, угоди, контракти, що укладені із виробниками медичних виробів, або їх представниками, що закуповувались Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського, із усіма додатками та доповненнями, а також гарантійні листи, які подавало товариства для участі в торгах,

1.5. банківських виписок, платіжних доручень, рахунків - фактур, актів прийому-передачі, актів взаєморозрахунків та довідок, прибуткових та видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання ТМЦ, довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, сертифікатів відповідності, технічної документації, а також інших документів, які складались при постачаннідо Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського у 2018роціапаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії) по вказаному вище договорі;

1.6. договорів, контактів, угод на купівлю - продаж, поставку апаратури для підтримування фізіологічних функцій організму (вироби для проведення коронографії), що була закуплена ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" та, у подальшому поставлено до Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, згідно договору № 151/7 від 16.07.2018, а також документи, що підтверджують придбання указаних медичних виробів, а саме: митні декларації (ВМД), декларації митної вартості, рахунки - фактури (інвойси), товарно - транспортні накладні (CMR), накладні, акти прийому-передачі, заявки на купівлю готівки, платіжні доручення, виписки по банківських рахунках, сертифікати відповідності, пакувальні листи, доручення на відвантаження вантажів, копії експортних декларації країни відправника, технічної документації, акти прийому-передачі, актів взаєморозрахунків, прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, доручення на отримання ТМЦ, тощо, а також документи щодо страхування закуплених медичних виробів по вказаним вище договорам (договір страхування, страховий поліс, документи огляду вантажу, тощо), з можливістю ознайомитися з оригіналами документів та зробити копії даних документів. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Службовим особам ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП" , надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість зробити копії .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Остапчук Т.В.

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 757/22610/19-к

Прим.2 - Слідчому Хончеву С .В.

Копія: ТОВ "ДАЙДЖЕСТ ГРУП"

Виконавець: Остапчук Т.В. 22.05.2019 р.

Зареєстровано 11.06.2019
Оприлюднено 11.06.2019
Дата набрання законної сили 22.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону