ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа №:755/11871/17

Провадження №: 1-кс/755/4184/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"07" червня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді Курило А.В.,

секретаря Потій М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Яцишіна А.Р., у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016000000002035 від 04.08.2016 року, про тимчасовий доступ до документів,

в с т а н о в и в :

Слідчий в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва звернувся до суду із клопотанням, у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42016000000002035 від 04.08.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні Головному управлінні статистики Чернігівській області, за адресою: м. Чернігів, вул. Гонча, 37, з можливістю їх вилучення /виїмки/.

З клопотання вбачається, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що невстановленими особами за пособництва службових осіб територіальних органів Державної фіскальної служби України та інших органів влади, забезпечується діяльність протиправних фінансових механізмів, направлених на переведення безготівкових грошових коштів за кордон з використанням офшорних компаній для безпідставного зменшення податкового навантаження на суб`єкти господарювання, та переведення безготівкових грошових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження на суб`єкти господарювання шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, з метою ухилення від сплати податків.

Також, в ході проведення досудового розслідування зазначеного кримінального провадження отримано інформацію щодо діяльності групи невстановлених осіб, які створюють умови для укладання заздалегідь збиткових контрактів за завищеними цінами за результатами державних закупівель, чим наносять шкоду державним інтересам. При цьому, діяльність означених вище осіб, які використовують реквізити комерційних структур з ознаками фіктивності, контролюється та супроводжується окремими співробітниками ДФС України.

Крім того вказано, що серед підприємств, залучених до зазначеного протиправного механізму, встановлено ряд підприємств-виробників сільськогосподарської продукції, а саме: ТОВ "АКРІС АГРО" (код ЄДРПОУ 39187824), ТОВ Аграрні Системні Технології (код ЄДРПОУ 3568089), ТОВ "АГРОФІРМА "КОЛОС" (код ЄДРПОУ 03754120), ТОВ Агрофірма Київська (код ЄДРПОУ 30641052), ТОВ "АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС НАСТАШКА" (код ЄДРПОУ 32792184), ТОВ "КРОК-УКРЗАЛІЗБУД" (код ЄДРПОУ 25391763), ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "ФІНПРОМ" (код ЄДРПОУ 36629177), ПП Агрофірма Розволожжя (код ЄДРПОУ 30771136), ТОВ "БЕРЕЗАНСЬКА ПТАХОФАБРИКА (код ЄДРПОУ 41434761), ПАТ Племптахорадгосп Броварський (код ЄДРПОУ 05477043), ТОВ Дан-Фарм Україна (код ЄДРПОУ 31527875), ТОВ Тіволі Фюр (код ЄДРПОУ 37323254), ПП "ЄВРОСЕМ" (код ЄДРПОУ 34218716), ТОВ Ніжинський консервний завод (код ЄДРПОУ 35013851), ТОВ Агро-С (код ЄДРПОУ 31522243), ТОВ "МАРКЕТТОРГ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 41708103), ТОВ "ПРОМ ІНДАСТРІАЛ ГРУП" (код ЄДРПОУ 41322450) та ТОВ "АЛЬМАРИТ" (код ЄДРПОУ 41613462).

Згідно наявної інформації, посадові особи означених підприємств повинні подавати звіти щодо посівних площ та обсягів виробленої сільськогосподарської продукції до Міністерства статистики України та до органів Державної фіскальної служби.

В свою чергу, посадові особи означених підприємств, з метою завищення показників виготовленої та/або вирощеної продукції, за сприяння окремих співробітників ДФС України, подають недостовірні дані до відповідних податкових звітних форм, що дає їм змогу неправомірно збільшувати податковий ліміт та формувати за його рахунок податковий кредит клієнтам-вигодонабувачам.

Також зазначено, що означені підприємства мають змогу формувати податковий кредит також підприємствам з ознаками фіктивності, які використовуються в протиправних схемах та механізмах обготівкування грошових коштів та ухилення від сплати обов`язкових платежів до бюджету держави.

Крім того, більшість експортерів сільськогосподарської продукції (здебільшого зернові культури) здійснюють її закупівлю за готівковий кошт у населення. В подальшому, з метою формування необхідного пакету документів щодо походження означеної продукції, посадові особи вказаних підприємств також користуються послугами підприємств з ознаками фіктивності, у яких вони нібито придбали СГ продукцію.

Крім того, вказано, що з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів та подальшому їх вилученні, для проведення судових експертиз, які перебувають у володінні Головному управлінні статистики у Чернігівській області.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Слідчий у судове засідання не з`явився, просив задовольнити клопотання у його відсутність.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити її копії та вилучити їх /здійснити їх виїмку/.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходиться у володінні Головному управлінні статистики у Чернігівській області, а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Яцишіна А.Р., про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.

Надати слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Яцишіну Андрію Романовичу слідчим групи у кримінальному провадженні № 42016000000002035 від 04.08.2016, або за його дорученням оперативним співробітникам ГУ СБУ у м. Києві та Київській області: Скорику О.О., Шумаку М.М., Повстяному М.О., Редько А.С., Клоченок Ю.О., Горобець Е.В., або за їх дорученням оперативним співробітникам ГУ СБУ у м. Києві та Київській області: Скорику О.О., Шумаку М.М., Повстяному М.О., Редько А.С., Клоченок Ю.О., Горобець Е.В., а також іншим уповноваженим особам за його дорученням тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Головному управлінні статистики Чернігівській області, за адресою: м. Чернігів, вул. Гонча, 37, а саме: до № 1-П (місячна) Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами ; № 1-зерно (місячна) Звіт про надходження зернових та олійних культур на перероблення та зберігання ; № 1- підприємництво (коротка) (річна) Структурне обстеження підприємства ; № 1-ціни (пром.) (місячна) Звіт про ціни виробників промислової продукції ; № 1П-НПП (річна) Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції ; № 1П-НПП (річна) Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції ; № 4-сг (річна) Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур ; № 9-ЗЕЗ (квартальна) Звіт про експорт (імпорт) послуг ; № 10-мех Наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах за кожний рік окремо (за кожний рік окремо); № 11-заг (квартальна) Звіт про надходження сільськогосподарських тварин на переробні підприємства ; № 21-заг (місячна та річна) Звіт про реалізацію продукції сільського господарства ; № 24 (річна) Звіт про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами ; № 24-сг (місячна) Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин ; № 29-сг (річна) Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду ; № 37-сг (місячна) Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур ; № 50-сг (річна) Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств щодо наступних підприємств: ТОВ "КРОК-УКРЗАЛІЗБУД" (код ЄДРПОУ 25391763) за період 2017-2019 роки та надати розпорядження про надання можливості вилучити копії цих документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає .

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 07.06.2019
Зареєстровано 11.06.2019
Оприлюднено 12.06.2019

Судовий реєстр по справі 755/11871/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.07.2021 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 06.08.2020 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 23.07.2020 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 13.01.2020 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.11.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.11.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 28.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 01.10.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону