Ухвала
від 06.06.2019 по справі 296/5184/19
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/5184/19

1-кс/296/2774/19

УХВАЛА

Іменем України

06 червня 2019 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за відсутності слідчого та власника майна, розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області підполковника поліції ОСОБА_3 про арешт майна, поданого за матеріалами кримінального провадження відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019060360000095 від 01 квітня 2019 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

В провадженні СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості щодо яких внесені до ЄРДР за №42019060360000095 від 01.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що відповідно до наказу начальника управління охорони здоров`я Житомирської обласної державної адміністрації (далі Житомирської ОДА) № 181-ОС від 04.09.2018 ОСОБА_4 з 04.09.2018 призначено на посаду заступника начальника управління начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА.

Відповідно до наказу начальника управління охорони здоров`я Житомирської ОДА №114-ОС від 12.07.2018, яким затверджено розподіл функціональних обов`язків між начальником управління охорони здоров`я облдержадміністрації та його заступниками, та посадової інструкції

ОСОБА_4 на заступника начальника управління начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА ОСОБА_4 покладено наступні обов`язки:

здійснює керівництво діяльністю відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню, організовує його роботу;

спрямовує діяльність закладів охорони здоров`я на ефективну реалізацію державної політики у сфері охорони здоров`я на території області;

входить до складу комісії з атестації лікарів, викладачів медичного інституту, медичних і фармацевтичного коледжів, у разі відсутності голови комісії, виконує його обов`язки, створює та забезпечує умови для роботи Атестаційної комісії;

надає пропозиції керівнику управління про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників апарату управління, керівників закладів та установ охорони здоров`я, своєчасне заміщення вакансій, заохочення та накладення стягнень;

здійснює контроль за виконанням заходів щодо запобігання та протидії корупції в управлінні охорони здоров`я та закладах охорони здоров`я області;

відповідає за організацію медико-санітарної допомоги населенню, роботи органів медико-соціальної експертизи.

За таких обставин заступник начальника управління начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА виконує організаційно-розпорядчі функції.

Відповідно до примітки 1 статті 364 Кримінального кодексу України, службовими особами є особи, які тимчасово або за спеціальним повноваженням в установах чи організаціях обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, а тому заступник начальника управління начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню Житомирської обласної державної адміністрації ОСОБА_4 є службовою особою.

Крім того відповідно до примітки 2 статті 368, Кримінального кодексу України службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-2, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, зокрема посади яких згідно із статтею 6 Закону України "Про державну службу" належать до категорії "Б", судді, прокурори і слідчі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць, а тому заступник начальника управління начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА ОСОБА_4 є службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Згідно ст.ст. 3, 22 Закону України «Про запобігання корупції» забороняється використовувати свої службові повноваження або своє службове становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а в разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язаний невідкладно вжити заходів щодо запобігання одержання такої неправомірної вигоди.

Однак, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, діючи з прямим умислом, всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів, одержав для себе неправомірну вигоду, за вчинення ним в інтересах третьої особи дій з використанням свого службового становища, за наступних обставин.

Так 01.04.2019 ОСОБА_5 , діючи в інтересах ОСОБА_6 , який є інвалідом ІІ групи у зв`язку із захворюванням пов`язаним з впливом аварії на ЧАЕС, прибув за адресою:

м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 до управління охорони здоров`я Житомирської ОДА, де звернувся до заступника начальника управління начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА ОСОБА_4 .

У ході розмови, яка відбулася між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 останній повідомив, що його знайомий ОСОБА_6 має право на отримання І групи інвалідності та потребує здійснення належного лікування онкологічного захворювання, при цьому надав ОСОБА_4 для ознайомлення медичні документи ОСОБА_6 .

Тоді ж, під час спілкування із ОСОБА_5 , у ОСОБА_4 виник злочинний умисел направлений на одержання неправомірної вигоди за вчинення в інтересах ОСОБА_6 дій, а саме за сприяння ОСОБА_6 у виготовленні необхідних медичних документів та у встановленні йому І групи інвалідності. При цьому ОСОБА_4 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, маючи злочинний умисел, направлений на отримання неправомірної вигоди, розуміючи протиправний характер своїх дій, діючи з прямим умислом, під час розмови з ОСОБА_5 повідомив, що він сприятиме ОСОБА_6 та вчинить відповідні дії в його інтересах, однак за це йому потрібно буде надати грошові кошти в сумі 10000 гривень,

Враховуючи тяжкий стан здоров`я ОСОБА_6 , ОСОБА_5 вимушений був погодитись на запропоновані умови, при цьому в той же день ОСОБА_4 , діючи з прямим умислом і корисливим мотивом, спрямованим на отримання неправомірної вигоди, організував виготовлення відповідних медичних документів ОСОБА_6 у комунальній установі «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

08.04.2019 Житомирською обласною медико-соціальною експертною комісією №1 ОСОБА_6 було встановлено першу групу інвалідності безтерміново та видано відповідні документи.

В подальшому, реалізуючи свій злочинний умисел направлений на одержання неправомірної вигоди, заступник начальника управління начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров`я Житомирської ОДА ОСОБА_4 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, 08.04.2019 близько 12 год. 00 хв., знаходячись у своєму службовому кабінеті №39 управління охорони здоров`я Житомирської ОДА, що за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, діючи з прямим умислом та корисливим мотивом одержав від ОСОБА_5 неправомірну вигоду в сумі 10000 гривень за вчинення дій , пов`язаних із виготовленням документів ОСОБА_6 та встановлення йому I групи інвалідності.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

09 квітня 2019 року ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція статті 368 частини 3 Кримінального кодексу України, за якою підозрюється ОСОБА_4 , передбачає конфіскацію майна винної особи.

Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.

Арешт накладається на майно підозрюваного за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.

У зв`язку з тим, що майно, яке належить підозрюваному може бути джерелом для забезпечення можливої конфіскації майна виникла необхідність у накладенні арешту на таке майно.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна ОСОБА_4 має право власності на 1/2 трьохкімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 20706281.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що 17.09.1988 ОСОБА_4 одружився з ОСОБА_7 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна ОСОБА_4 має право власності на ? трьохкімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 20706281.

Крім того встановлено, що ОСОБА_4 має у власності земельну ділянку площею 0,12 га, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка має кадастровий номер 1822087200:01:000:0427, придбана 09.10.2008. Інформація у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державного реєстрі Іпотек, Єдиного реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна з приводу права власності на дане майно відсутня.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна ОСОБА_8 має право власності на таке майно:

1/2 трьохкімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 20706281;

Житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер майна: 5120582, придбаний 04.03.2004;

Двокімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер майна: 21964826, придбану 27.10.2008.

Крім того ОСОБА_8 має у власності земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_3 , кадастровий номер 1822086800:02:001:0009, придбану 12.02.2014. Інформація у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державного реєстрі Іпотек, Єдиного реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна з приводу права власності на дане майно відсутня. Також ОСОБА_8 має у власності рухоме майно, а саме: автомобіль Opel Corsa, 2015 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 , автомобіль Honda CR-V, 2012 року випуску, номерний знак НОМЕР_2 .

Перераховане майно, відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до статті 73 Сімейного кодексу України стягнення може бути накладено лише на особисте майно особи і на частку у праві спільної сумісної власності подружжя, яка виділена йому в натурі.

Відповідно до вимог частини 7 статті 170 КПК України арешт може бути накладений на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу. Таким чином, дана норма дає право накласти арешт на майно, яке перебуває під обтяженням, тобто трьохкімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий та власник майна в судове засідання не зявилися, від них надійшли заяви про розгляд клопотання у їх відсутність, при цьому слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити, а ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення поданого клопотання.

Слідчий суддя дослідив клопотання та приходить до висновку, що з метою забезпечення кримінального провадження, а саме можливої конфіскації майна як виду покарання, необхідно накласти арешт на зазначене в клопотанні майно, яке на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_4 та його дружині ОСОБА_8 , позбавивши їх права на відчуження та розпорядження цим майном.

Керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 170, 171, 172 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ :

Накласти арешт на майно, що належить на праві спільної сумісної власності підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_3 , та його дружині ОСОБА_8 , позбавивши їх права на відчуження та розпорядження цим майном, а саме на:

- квартиру, розташовану за адресою:

АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 20706281,

- земельну ділянку площею 0,12 га, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка має кадастровий номер 1822087200:01:000:0427,

- житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер майна: 5120582,

- двокімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер майна: 21964826,

- земельну ділянку розташовану за адресою: АДРЕСА_3 , кадастровий номер 1822086800:02:001:0009,

- автомобіль Opel Corsa, 2015 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 ,

- автомобіль Honda CR-V, 2012 року випуску, номерний знак НОМЕР_2 .

Ухвала підлягає до негайного виконання слідчим, проте, може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її постановлення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення06.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82319458
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/5184/19

Ухвала від 06.06.2019

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Галасюк Р. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні