Справа № 344/10204/19
Провадження № 1-кс/344/5556/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджене з процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження №12019090000000091 від 10.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019090000000091 від 10.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України по факту розкрадання бюджетних коштів при виконанні робіт з будівництва еколого-освітнього візит-центру НПП "Верховинський" прис. Печіще, с. Верхній Ясенів, Верховинського району, Івано-Франківської області.
Так, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що 26.12.2018 між ТОВ "Спеценергомонтаж Київ" та Національний природний парк "Верховинський" укладено договір №29 з будівництва еколого-освітнього візит-центру НПП "Верховинський" прис. Печіще, с. Верхній Ясенів,Верховинського району, Івано-Франківської області на загальну суму 27437893 грн.
Відповідно до акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень та довідки про вартість виконаних робіт від 28.12.2018 ТОВ "Спеценергомонтаж Київ" виконало а Національний природний парк "Верховинський" прийняло виконані будівельні роботи на суму 4648808,05 грн та вартість обладнання, меблів, інвентарю в сумі 3 575 109,92 грн.
28.12.2018 відповідно до платіжного доручення №45 на р/р №26007587607100 який належить ТОВ "Спеценергомонтаж Київ", Національним природним парком "Верховинський" за виконання робіт з будівництва еколого-освітнього візит-центру НПП "Верховинський" прис. Печіще , с. Верхній Ясенів, Верховинського району, Івано-Франківської області перераховано грошові кошти в сумі 8223917, 97 з ПДВ.
Відповідно до висновку аналітичного дослідження Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ТОВ "Спеценергомонтаж Київ" перерахувало грошові кошти в сумі 1 141 443 грн. за будівельні матеріали перераховано на розрахунковий рахунок ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та грошові кошти в сумі 2 080 566 грн. за будівельні матеріали на розрахунковий рахунок ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932).
Встановлено, що відповідно до відомостей які містяться на сайті https://usr.minjust.gov.ua директором ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) яке зареєстровано в м.Суми, Проспект Курський, 147 та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) яке зареєстровано в м.Суми, Проспект Курський, 147 являється житель с. Дружня, Бородянського району, Київської області ОСОБА_5 .
В ході допиту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вказав, що не являється директором вказаних підприємств та про їхню діяльність йому не відомо, будь яких операцій від імені ТОВ "Дасвел" та ТОВ «Вейнілс» відповідно також не здійснював, що може свідчити про фіктивність вищевказаних підприємств.
Серед підприємств, які входять до транзитно-конвертаційної групи підприємств, до складу якої входять СГД з ознаками «фіктивності» та використовуються для надання послуг з незаконного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат з податку на прибуток підприємствам реального сектору економіки є ТОВ «Спеценергомонтаж Київ» (код ЄДРПОУ: 35262237 ). Вказане підприємство є платником ПДВ та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС м. Києва.
На спеціальних рахунках вказаних підприємств в СЕА ПДВ ДФС України на даний час можуть знаходитися суми ліміту ПДВ, які відповідно дост. 98 КПК Українинабуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення та визнані у кримінальному провадженні речовим доказом.
В досудового слідства є достатні підстави вважати, що у разі не зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) яке зареєстровано в м.Суми, Проспект Курський, 147 та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) в Єдиному реєстрі податкових накладних, суми ліміту ПДВ, що знаходяться на спеціальному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ ДФС України на даний час, які є майном, на яке було спрямоване кримінальне правопорушення, будуть виведені з зазначеного рахунку, а тому є необхідність у накладенні арешту на суму ліміту ПДВ на спеціальних рахунках вказаних підприємств в системі електронного адміністрування ПДВ ДФС України.
З метою недопущення виведення суми ліміту ПДВ з рахунку підприємства, тобто зміни чи знищення доказів, на підставі ч.2ст.172 КПК Українидане клопотання розглядається без повідомлення власника майна.
У відповідності до ч.1ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч.2ст.170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 10статті 170 КПК Українипередбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч.11ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існує обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З метою зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224)та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) у Єдиному реєстрі податкових накладних, а також з метою недопущення виведення суми ліміту ПДВ з рахунку, які є майном, на яке було спрямоване кримінальне правопорушення, тобто зміни чи знищення доказів, слідчий суддя приходить до висновку, що у поданому до суду клопотанні наведено достатньо підстав для накладення арешту на суму ліміту ПДВ та зупинення реєстрації податкових накладних.
На підставі викладеного, враховуючи те, що вказані в клопотанні суми ПДВ являються предметом кримінального правопорушення та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, на даний час є необхідність в накладенні на зазначений об`єкт арешту.
Слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.
Володілець (власник) майна в судове засідання не зявився, про причини неявки не повідомив, хоча про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб..
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Постановою старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_3 від 03.06.2019 року суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) на яку вказані платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12019090000000091 від 10.01.2019 року.
Отже з метою зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224)та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) у Єдиному реєстрі податкових накладних, а також з метою недопущення виведення суми ліміту ПДВ з рахунку, які є майном, на яке було спрямоване кримінальне правопорушення, тобто зміни чи знищення доказів, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) на суму 1 141 443 грн.та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) на суму 2 080 566 грн. на які вказані платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати ДФС України зупинити реєстрацію виписаних податкових накладних на ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) в Єдиному реєстрі податкових накладних ДФС України на дату та час отримання ухвали.
Зобов`язати ДФС України надати старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області майору поліції ОСОБА_3 довідку про суму ліміту ПДВ, яка знаходиться на рахунках ТОВ "Дасвел" (ЄДРПОУ 42222224) та ТОВ «Вейнілс» (ЄДРПОУ 42225932) в системі електронного адміністрування ПДВ ДФС України на дату та час отримання ухвали.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82320299 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні