Ухвала
від 07.06.2019 по справі 922/1719/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення без руху

"07" червня 2019 р. м ХарківСправа № 922/1719/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жигалкіна І.П.

розглянувши матеріали

Приватного підприємства "Голден-Фарм", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реній Фарм", м. Харків про стягнення 45 657,93 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне підприємств "Голден-Фарм" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою щодо стягнення з Відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Реній Фарм" основної суми боргу у розмірі 45 657,93 грн., а також покладення на Відповідача суми судового збору за подання позову.

Обґрунтовуючи поданий позов не виконанням Відповідачем умов Договору поставки №01/06/16-Я-74 від 01.07.2016р. та не сплачено за отрманий останнім товар по накладним на загальну суму 45 657,93 грн.

У відповідності до пунктів 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 статті 56 ГПК України зазначено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Так, ст. 60 ГПК України визначені документи, що підтверджують повноваження представників, де згідно частин 7 вказується, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи, а частиною 9, зазначеної статті, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Проте перевіривши матеріали позовної заяви наданими директором Приватного підприємства "Голден-Фарм" не надано жодного доказу, який би підтверджував призначення на посаду директора відповідно до закону, а також відсутні встановлені законодавством та/або установчими документами, через свої органи, які діють на підставі установчих документів та закону (ч. 1 ст. 92 ЦКУ): статут, положення або витягу юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України на момент звернення до суду, трудового контракту або наказу про призначення на посаду директора.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позовна заява не містить інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, оскільки позивачем до позовної заяви не подано доказів, що позовна заява яка подана до суду підписана позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду.

На підставі викладеного та керуючись статтями 91, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного підприємства "Голден-Фарм" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Реній Фарм" основної суми боргу у розмірі 45 657,93 грн. - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів та інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

3. Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

4. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

6. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 07.06.2019 р.

Суддя І.П. Жигалкін

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82336931
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1719/19

Рішення від 02.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 24.06.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 07.06.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні