ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2019 року
м. Черкаси справа № 925/292/19
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Довганя К.І., з секретарем судового засідання Дяченко Т.В. за участю представників: позивача - не з`явився, відповідача - не з`явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Галафарм» до Комунального підприємства «Кам"янська центральна районна аптека №29» про стягнення 673480,82 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення 673480, 82 гривень заборгованості по договору №47-50/2 від 30.09.2014 про спільну діяльність.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що відповідач не виконав взяті на себе грошові зобов`язання щодо оплати вартості придбаного та отриманого товару.
Розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження.
Представник позивача в судове засідання не з`явився.
Відповідач відзиву на позов суду не подав, його представник в судове засідання не з`явився.
Представники сторін належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення судового засідання, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення ПАТ Укрпошта форми № 119.
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін за наявними матеріалами в порядку ст. 202 ГПК України.
Суд, оцінивши наявні докази у справі, встановив до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що 30.09.2014 між позивачем (Сторона-3), відповідачем (Сторона-1) та ТОВ Медіт-М (Сторона-2) був укладений договір про спільну діяльність за №47-50/2, відповідно до умов якого сторони зобов`язалися шляхом об`єднання зусиль спільно діяти в сфері задоволення потреб населення та лікувально-профілактичних закладів Кам`янського району Черкаської області лікарськими засобами, виробами медичного призначення та іншими супутніми товарами (далі - продукція) відповідно до мети та напрямків діяльності, визначеної Статутами Сторін цього Договору (далі - Договір).
Розділом 2 Договору визначені взаємні обов`язки Сторін.
П.2.2 Договору передбачено, що при реалізації спільної діяльності на умовах та в межах цього Договору Сторона-2 зобов`язалась:
- контролювати асортимент та дефектуру поставленої продукції на полицях в аптечних закладах Сторони 1;
- здійснювати постійне керівництво спільною діяльністю за даним Договором, а також забезпечувати і організовувати ведення спільних справ;
- організацію проведення зборів сторін, що включає: своєчасне повідомлення сторін про проведення зборів в межах строків, визначених цим договором, проведення зборів, складання письмового документу, який фіксує результати проведених зборів.
За умовами п.2.3 цього Договору Сторона -2 зобов`язалась відкрити рахунок в установі банку для здійснення фінансових операцій за цим Договором, здійснювати бухгалтерський облік спільної діяльності та сплачує рахунки, пов`язані зі спільною діяльністю, вести окремий баланс для обліку операцій за спільною діяльністю по цьому Договору; здійснювати реєстрацію договору про спільну діяльність у Державній податковій інспекції.
За змістом п.2.4 Договору при реалізації співробітництва на умовах та в межах цього Договору Сторона-1 зобов`язалась:
- сплачувати грошові кошти від продажу продукції в межах спільної діяльності за цим Договором в наступній черговості:
Перша черга - сплата податкових платежів, виплата заробітної плати та пов`язаних з нею податків;
Друга черга - сплата інших платежів пов`язаних із здійсненням Стороною-1господарської діяльності;
Третя черга - погашення поточної заборгованості за продукцію, отриману Стороною-1 від Сторони-3, згідно графіку погашення в рамках діючого Договору;
Четверта черга - погашення заборгованості за продукцію отриману Стороною-1 від інших постачальників;
П`ята черга - погашення витрат пов`язаних із веденням спільної діяльності Стороною-2 у відповідності до п. 5.4.
Залишок коштів, з яких формується прибуток перераховувати на окремий рахунок, відкритий Стороною-2 у відповідності до п.2.3.;
- здійснювати переважне придбання продукції за договором поставки, укладеним із Стороною-3;
- вживати необхідних заходів щодо розповсюдження інформації про продукцію, яку поставляє Сторона 3 серед споживачів продукції в аптечних закладах Сторони-1 в межах Закону України Про рекламу , Закону України Про лікарські засоби ;
- приймати участь на зборах представників Сторін у випадку отримання письмового повідомлення про проведення зборів.
За умовами п.2.5 Договору Сторона-3 (позивач) зобов`язалась:
- забезпечувати безперебійне постачання продукції Стороні-1 за її замовленням;
- постачати Стороні-1 продукцію, яка відповідає вимогам якості у максимально швидкий час з моменту отримання відповідного замовлення Сторони-1 про таке постачання;
- приймати участь на зборах представників Сторін у випадку отримання письмового повідомлення про проведення зборів.
П.6.2 Договору Сторони визначили, що після закінчення строку дії цього договору, Договір вважається автоматично пролонгованим на тих же умовах, терміном на 3 роки. Така пролонгація може відбуватися необмежену кількість разів.
Факт належного виконання позивачем зобов`язань щодо поставки продукції відповідачу підтверджується, дослідженими в судовому засіданні, видатковими накладними за період з 24.05.2018 по 13.03.2019, підписаними уповноваженими особами сторін.
16.05.2017 між позивачем і відповідачем була укладена Додаткова угода до Договору від 30.09.2014 № 47-50/2 відповідно до умов якої, Покупець (відповідач) зобов`язався на користь Постачальника (позивача) оплатити вартість поставленого Товару за Договором, що станом на 16.05.2017 становила 674828,48 грн.
Сторони узгодили, що протягом 60-ти календарних днів з дати укладання даної Додаткової угоди розмір заборгованості Покупця за Договором не може перевищувати суму в розмірі 714828,48 грн.
Додатковою угодою від 12.02.2019, укладеною між позивачем і відповідачем до Договору від 30.09.2014 № 47-50/2, сторони погодили доповнити Договір умовами наступного змісту: ПОСТАЧАЛЬНИК має право припинити дію даного Договору, якщо виникла загроза його інтересам (неплатоспроможність Покупця, арешт майна та його примусова застава, значна заборгованість Постачальнику або іншим продавцям тощо). У цьому випадку Постачальник одночасно з припиненням Договору отримує право вилучити у Покупця нереалізований товар, поставлений з відстроченням платежу, або отримати інше відшкодування вартості неоплаченого Покупцем Товару, в тому числі за рахунок вилучення товару, отриманого Покупцем від інших постачальників. При цьому Товар вилучається за цінами придбання цього товару Покупцем.
Станом на 20.03.2019 не оплаченою залишилась поставлена позивачем продукція в сумі 673 480,82 грн.
Ст.11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
За змістом статті 509 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (стаття 626 ЦК України).
Частиною 1 статті 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно статті 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Зобов`язання у відповідності з ст. 193 Господарського кодексу України повинні виконуватись належним чином і в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.
Частиною 1 статті 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Оцінивши фактичні обставини справи та приписи вищенаведеного законодавства, суд приходить до наступних висновків.
Господарські зобов`язання між сторонами виникли на підставі укладеного договору про спільну діяльність №47-50/2 від 30.09.2014 та Додаткових угод до нього. Свої зобов`язання за цим договором позивач виконав належним чином та передав відповідачу товар, що підтверджується підписаними сторонами видатковими документами.
Поставлений позивачем товар відповідачем не оплачений.
Таким чином, у відповідача виникло зобов`язання щодо оплати вартості отриманої продукції по цьому Договору, а саме 683583,03 грн.
На час розгляду справи доказів оплати вказаної суми відповідач суду не подав.
За приписами ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказів належного виконання умов вищевказаного Договору відповідач до суду не подав.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення, і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 673 480 грн. 82 коп. заборгованості за поставлену продукцію по договору про спільну діяльність №47-50/2 від 30.09.2014.
Також з відповідача на користь позивача підлягають до стягнення понесені останнім судові витрати на оплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Кам"янська центральна районна аптека №29» (код ЄДРПОУ 01980394; вул.Декабристів,7, м.Кам"янка, Черкаська область, 20801) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Галафарм» (код ЄДРПОУ 30886474; вул.Київська,6, м.Вишневе, Київська область, 08132) - 673 480 грн. 82 коп. (шістсот сімдесят три тисячі чотириста вісімдесят грн. 82 коп.) боргу та 10 102 грн. 21 коп. (десять тисяч сто дві грн.. 21 коп.) витрат на сплату судового збору.
Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.
Повний текст складено і підписано 11.06.2019.
СУДДЯ К.І. Довгань
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82337042 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Довгань К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні