Справа № 446/753/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.06.2019 м.Кам`янка-Бузька
Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді: Костюк У. І.
з участю секретаря Коваль В.Я.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кам`янка -Бузька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, третя особа: Кам`янка-Бузька державна нотаріальна контора про встановлення юридичних фактів і визнання права власності на спадкове майно.
встановив:
позивач звернулась до суду з позовом до Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, третя особа: Кам`янка-Бузька державна нотаріальна контора, в якому просить встановити факт родинних зв`язків між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , як між дочкою та матір`ю. Визнати за нею право власності на спадкове майно: 2/3 житлового будинку АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2 , після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить 2/3 житлового будинку по АДРЕСА_1 . Позивач є спадкоємцем за законом після померлої, проте нотаріусом їй було відмовлено в оформленні права на спадкове майно, тому право позивача може бути захищено лише в судовому порядку.
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи в її відсутність, позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача у підготовче судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, з приводу задоволення позову не заперечує.
Представник третьої особи в підготовче судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просить розглядати справу у відсутності державного нотаріуса та проти позову не заперечує.
Судом на підставі частини другої статті 247 ЦПК, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 22.07.2013, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.7).
Згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , в графі мати вказана ОСОБА_2 .
Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 , ОСОБА_3 зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 , після реєстрації шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_5 .
Позивач в позовній заяві вказала, що через помилку в свідоцтві про укладення шлюбу вона не може підтвердити родинні відносини з матір`ю та вона не може оформити своє право на спадщину.
Проте, із представлених суду доказів беззаперечно встановлено наявність родинних відносин між заявником та померлою 21.07.2013 ОСОБА_2 Відтак, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України необхідно встановити в судовому порядку даний факт родинних відносин.
Щодо вимоги позивача про визнання права власності на спадкове майно, така підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої 2/3 житлового будинку по АДРЕСА_1 , що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 06.09.2005.
З листа від 04.06.2019№717/01-16 приватного нотаріуса Кам`янка-Бузького районного нотаріального округу, виданого ОСОБА_1 видно, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , не може бути заведена у зв`язку з відсутністю првавоустановчих документів на майно. Рекомендовано звернутись до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Частиною 5 ст.1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
ОСОБА_2 заповіту не складала, а тому спадкування її майна здійснюється за законом.
Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Своєю заявою ОСОБА_6 відмовився від належної йому частини спадщини після смерті матері ОСОБА_2
Таким чином, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом майна померлої матері ОСОБА_2 та відповідно до ст. 1261 ЦК України відноситься до першої черги спадкоємців за законом - діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Пунктом 23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2007 року Про судову практику у справах про спадкування , передбачено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Таким чином, право на спадщину є самостійним майновим правом, яке виникає на підставі факту її прийняття та підлягає захисту в передбачений законом спосіб, і через відмову нотаріуса у видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину, не може бути захищене в інший спосіб.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України, статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За змістом частини другої статті 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути визнання права.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи, що позивач прийняла спадщину в установленому законом порядку після померлої ОСОБА_2 , але оформити своє право на спадкове майно не має можливості, порушене право позивача підлягає захисту, а позовні вимоги задоволенню.
Крім того, відповідач позовні вимоги визнав, що відповідно до частини четвертої статті 206 ЦПК є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки для цього наявні законні підстави, а визнання позову є безумовним і не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 2, 81, 89, 258, 259, 263-265, 268,315 ЦПК України , суд -
хвалив :
позов ОСОБА_1 до Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, третя особа: Кам`янка-Бузька державна нотаріальна контора про встановлення юридичних фактів і визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Встановити факт родинних зв`язків між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , як між дочкою та матір`ю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на спадкове майно: 2/3 житлового будинку АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_4 .
Відповідач: Сілецька сільська рада Кам`янка-Бузького району Львівської області, місцезнаходження: вул. Надбужна,57 с. Сілець Кам`янка-Бузького району Львівської області, код ЄДРПОУ 04374068.
Третя особа: Кам`янка-Бузька державна нотаріальна контора, місцезнаходження вул. Ярослава Мудрого,17б м. Кам`янка-Бузька Львівської області.
Повний текст рішення виготовлено 11.06.2019.
Суддя Костюк У.І.
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 13.06.2019 |
Номер документу | 82352451 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Костюк У. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні