Рішення
від 07.06.2019 по справі 417/7967/19
МАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 417/7967/19

Провадження № 2/417/161/19

РІШЕННЯ

Іменем україни

"07" червня 2019 р. смт Марківка

Марківський районний суд Луганської області

у складі:

головуючого судді Чернік А.П.

за участю секретаря Кузьмич А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування - служба у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області, про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини,

в с т а н о в и в:

05.02.2019 року позивач звернулася до Марківського районного суду з зазначеним позовом. Обґрунтовуючи свої вимоги, вказала, що з відповідачем до 28.08.2018 року перебувала у шлюбі, від якого мають неповнолітнього сина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Син проживає з нею в смт АДРЕСА_1 та знаходиться на її утриманні. Відповідач мешкає на тимчасово окупованій території України, не приймає участі у вихованні та утриманні дитини. Для загального розвитку сина, відпочинку та оздоровлення вона має можливість вивезти його за кордон, забезпечивши належний рівень оздоровлення, відпочинку та проживання. Для виготовлення проїзного документа на виїзд дитини за кордон потрібна письмова нотаріально посвідчена згода батька дитини, але можливості отримати від нього таку згоду вона позбавлена. Позивач просить суд надати дозвіл на виїзд сина за кордон у її супроводі, без згоди і супроводу батька, у період з 01.05.2019 року по 30.11.2019 року до Російської Федераціії та Польщі.

Позивач просила розглянути справу за її відсутності.

Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про час розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом оголошення на сайті Судова влада України , заперечень не надав.

Представник третьої особи, начальник служби у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області, надав заяву про розгляд справи за відсутності представника служби.

Дослідивши матеріали справи, суд установив наступне.

Сторони, які перебували до 28.08.2018 року у шлюбі, мають неповнолітнього сина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом з матір`ю в АДРЕСА_1 . Відповідач, згідно з наданою позивачем копією паспорта, зареєстрований на тимчасово окупованій території України, у м. АДРЕСА_1 , але відповідно до довідки УДМСУ в Луганській області від 05.03.2019 року зареєстрованим не значиться.

Відповідно до частин 3 та 6 статті 313 Цивільного кодексу України фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Законом можуть бути встановлені особливі правила доступу на окремі території, якщо цього потребують інтереси державної безпеки, охорони громадського порядку, життя та здоров`я людей.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, встановлення порядку розв`язання спорів у цій сфері регулюється Законом України № 3857-XII від 21 січня 1994 року Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України .

Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України № 3857-XII, правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України. Правила перетинання державного кордону громадянами України (далі Правила), затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року (з наступними змінами).

Так, згідно з пунктом 2 Правил перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини; 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.

У випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також підтверджуючі документи.

Відповідно до пункту 3 Правил виїзд з України громадян, які не досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Пунктом 4 Правил передбачено, що виїзд з України громадян, які не досягли шістнадцятирічного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: у разі пред`явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Таким чином, для перетинання державного кордону України громадянин, який не досяг шістнадцятирічного віку, повинен мати: 1) паспортні документи та 2) підтверджуючі документи, до яких у тому числі відносяться: нотаріально посвідчена згода другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі або копія рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Постановою Кабінету Міністрів України № 152 від 7 травня 2014 року затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі Порядок) .

Згідно з підпунктом 2 пункту 7 Порядку оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюються:

2 ) особі, яка не досягла 16-річного віку: - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники). У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа.

Судом установлено, що на момент розгляду справи дитина не досягла шістнадцятирічного віку, паспортний документ для перетинання державного кордону України нею не отримано, позивач не надала суду докази на підтвердження даної обставини. Тому за відсутності у дитини паспортного документа підстав для надання судом підтверджуючого документа, рішення суду про надання дозволу на її виїзд з України без згоди та супроводу батька, немає, у зв`язку з чим позов задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. 5, 7, 12, 13, 17, 81, 141, 263-268 ЦПК України, ст. 313 ЦК України, Законом України № 3857-XII від 21 січня 1994 року Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України , Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, Порядоком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 152 від 7 травня 2014 року,

в и р і ш и в:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до

ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ),

третя особа: орган опіки та піклування - служба у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області (код ЄДРПОУ 33540285, місце знаходження: пр-т Перемоги, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область),

про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Луганського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне рішення суду складене 12.06.2019 року.

Суддя: А.П. Чернік

СудМарківський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення07.06.2019
Оприлюднено13.06.2019
Номер документу82368248
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —417/7967/19

Рішення від 07.06.2019

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Чернік А. П.

Рішення від 07.06.2019

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Чернік А. П.

Ухвала від 02.05.2019

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Чернік А. П.

Ухвала від 13.03.2019

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Чернік А. П.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Чернік А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні