Ухвала
від 12.06.2019 по справі 471/387/19
ЄЛАНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 471/387/19

Провадження № 2/476/214/2019

У Х В А Л А

12.06.2019 року суддя Єланецького районного суду Миколаївської області Чернякова Н.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу

В С Т А Н О В И Л А :

12.06.2019 року з Братського районного суду Миколаївської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до слідуючого.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" від 21.12.2007 року - до позовної заяви про розірвання шлюбу має додаватися оригінал свідоцтва про шлюб.

До матеріалів позовної заяви позивачкою не додано оригінал свідоцтва про шлюб.

Із позовної заяви слідує, що позивачкою заявлено дві вимоги немайнового характеру: про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, кожна з яких оплачується судовим збором окремо.

Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за поданням до суду заяви немайнового характеру становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Частиною 3 ст. 6 ЗУ України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачкою до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору в сумі 768,40 грн. за одну вимогу немайнового характеру. Однак, вимога про визначення місця проживання дитини не оплачена судовим збором. Розмір судового збору за вказану вимогу становить 768,40 грн., який необхідно зарахувати на р/р 31211206014159, отримувач коштів Єланец.УК/Єланецький р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37969368, код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Між тим, вказана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме: в позові об`єднані дві позовні вимоги які, не можуть бути розглянуті в одному позовному провадженні і розірвання шлюбу, і визначення місця проживання дитини, оскільки відсутня спільність предмету позову, позовні вимоги не однорідні, в позові відсутнє посилання, що є спір про місце проживання дитини.

Крім того, в справі про визначення місця проживання дитини повинен бути залучений орган опіки та піклування. Для вказаної особи необхідно надати копію позовної заяви з додатками, висновок цієї установи про доцільність визначення проживання дитини з матір`ю.

До того ж позивачка, заявляючи позовні вимоги про визначення місця проживання дитини, яка є малолітньою, не виклала обставини та не зазначила на їх підтвердження дані про існування спору з відповідачем про місце проживання дитини та необхідності такого проживання саме з нею.

Вказані недоліки є перешкодою для відкриття провадження у справі та підлягають усуненню.

Так, згідно ч.ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевказані істотні недоліки поданої позовної заяви, вважаю за необхідне залишити її без руху.

Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И Л А :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху.

Надати позивачці строк для виправлення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали.

В випадку не виправлення недоліків позовна заява буде вважатись не поданою і повернута позивачці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В.Чернякова

СудЄланецький районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення12.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82372212
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —471/387/19

Ухвала від 12.08.2019

Цивільне

Єланецький районний суд Миколаївської області

Чернякова Н. В.

Ухвала від 12.06.2019

Цивільне

Єланецький районний суд Миколаївської області

Чернякова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні