Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
13 червня 2019 р. № 520/1551/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д. розглянувши в порядку письмового провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (просп. Незалежності, буд. 2,м. Ізюм,Харківська область,64300, код ЄДРПОУ40387920) до Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" (вул. Ентузіастів, буд. 21,м. Ізюм,Харківська область,64305, код ЄДРПОУ03761886) про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Ізюмське об`єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство", в якому просить суд прийняти рішення про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" на користь Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області витрати на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 28.01.2019 року (за період діяльності з 01.06.2018 по 25.11.2018) по списку № 2 - 1812,96 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має заборгованість зі сплати відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Відповідачем вказані суми на сплачені та не оскаржені, а відтак підлягають стягненню.
Відповідач правом подання відзиву на позовну заяву не скористався, в судові засідання не з`являвся, причин неподання до суду відзиву та причин неявки до суду суду не повідомляв.
За таких обставин, керуючись положеннями ст. 162 КАС України суд розглядає справу за наявними у матеріалах справи доказами.
Згідно із частиною дев`ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, а також зважаючи на неприбуття осіб, які беруть участь у справі, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
Як вбачається з матеріалів справи, працівникам Відкритого акціонерного товариства Ізюмське РТП - були призначені пенсії на пільгових умовах на підставі п. п. "а"-"з" ст.13., ст. 14 Закону «Про пенсійне забезпечення" та Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
З 01.06.2018 року по 25.11.2018 року станом на 28.01.2019 р. відповідачем не було відшкодовано витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, у зв`язку з чим виникла поточна заборгованість по витратам на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам (з урахуванням поштового збору),яка складає 1812,96 грн.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах передбачений Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. № 64/8663 (далі Інструкція). Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V від 09.07.2003р. та Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР від 26.07.1997р.
Відповідно до п. 2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.
Згідно до вимог ст.13 Закону "Про пенсійне забезпечення» та п.п.6.1.6.8 Інструкції ПФУ "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» від 19.12.03р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 січня 2004 року за №67/8663 та Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» , підприємства щомісячно до 25 числа зобов`язані вносити до Пенсійного фонду кошти на покриття витрат на пенсії за віком на пільгових умовах в строки, встановлені вказаними нормативними документами.
Відповідно до п. 6 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійному фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до п. 6.7 вказаної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку № 2, відповідно до поданих позивачем розрахунків складає 1812,96 грн.
Таким чином загальна сума заборгованості ВАТ Ізюмське РТП перед Ізюмським об`єднаним управлінням ПФУ Харківської області складає 1812,96 грн.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Позивачем надано докази на підтвердження наявності заборгованості зі сплати витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
В свою чергу відповідач правом подання доказів до суду не скористався, позицію позивача підчас судового розгляду не спростував.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" на користь Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області витрати на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 28.01.2019 року (за період діяльності з 01.06.2018 по 25.11.2018) по списку № 2 - 1812,96 грн. (одна тисяча вісімсот дванадцять гривень 96 копійок).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повне рішення суду виготовлене 13.06.2019 року.
Суддя Кухар М.Д.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2019 |
Оприлюднено | 18.06.2019 |
Номер документу | 82374712 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Кухар М.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні