Справа № 450/390/19 Провадження № 2/450/807/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" травня 2019 р. Пустомитівський районний суд Львівської області у складі :
головуючого - судді Данилів Є.О.
при секретарі Ориняк Н.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області,
про (предмет позову): визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на 1 / 2 ідеальну частку земельної ділянки площею 0,1712 га, для ведення особистого селянського господарства, кадастровий № НОМЕР_1 , що розташована на території Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області за кожним;
підстава позову (позиція позивача):
позивачі є єдиними спадкоємцями за законом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Позивачі на час відкриття спадщини постійно проживали із спадкодавцем. У позасудовому порядку позивачі не мають можливості здійснити спадкування, оскільки спадкодавець втратив правовстановлюючі документи.
Позиція відповідача: предстаник відповідача у судове засідання не з`явився.
Заяви та клопотання сторін, процесуальні дії та рішення у справі.
11.02.2019 року ухвала суду про відкриття провадження у справі.
Встановлені судом фактичні обставини та оцінка суду.
За час свого життя з підстав, що не заборонені законом, а отже згідно ч. 1 ст. 328 ЦК України правомірно ОСОБА_3 набув право власності на земельну ділянку площею 0.1712 га., призначена для ведення особистого селянського господарства та знаходиться на території Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1 , що підтверджується копією державного акту на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_2 , виданого на підставі Розпорядження голови Пустомитівської районної державної Адміністрації від 01.08.2005р. № 496. ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_3 , що підтверджується Свідоцтвом про смерть від 08.06. 2007 року. В день смерті ОСОБА_3 , згідно ч.ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України, відкрилась спадщина. Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини після смерті ОСОБА_3 , крім іншого, увійшло право власності на зазначену вище земельну ділянку.
За життя ОСОБА_3 своїми майновими правами на випадок смерті не розпорядилася, а тому спадкування його майнових прав здійснюється за законом почергово, у відповідності до вимог ч.ч. 1,2 ст. 1223, ч.ч. 1,2 ст. 1258 ЦК України. Згідно ч. 1 ст. 1261 ЦК України до спадкоємців першої черги спадкування після смерті ОСОБА_3 , які згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України прийняли спадщину належать позивачі- діти спадкодавця, оскільки останні постійно проживали із спадкодавцем на час смерті, що видно з Довідки , виданої виконавчим комітетом Скнилівської сільської ради 26.11.2018 № 345. Відповідно до положень ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Зіставивши наведені норми цивільного закону, можна зробити висновок, що закон не вимагає від спадкоємця, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, оскільки така умова прийняття спадщини прямо визначена у законі лише для спадкоємця, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем. Так, закон не зобов`язує спадкоємця, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, подати заяву про прийняття спадщини, оскільки умовою прийняття ним спадщини є лише відсутність відмови від неї. Тобто, якщо протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (ст. 1220 ЦК України) спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, не заявив про відмову від спадщини, після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини він вважається таким, що прийняв спадщину. За змістом ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
З урахуванням того, що згідно ч. 1 ст. 1278 ЦК України частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними, якщо спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між ними, суд прийшов до висновку, що позивачі успадкували по 1 / 2 ідеальній частині спадково майна про яке зазначено вище.
З повідомлення приватного нотаріуса Пустомитівського районного нотаріального округу Леон М.В. слідує, що позивачі зверталися до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, проте у видачі такого свідоцтва їм було відмовлено, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно.
За вказаних вище обставин, беручи до уваги: те, що спадкодавець з підстав, що не заборонені законом, а отже правомірно набув право власності на спадкове майно; те, що спадкодавець за час свого життя не розпорядився спадковим майном на випадок своєї смерті; те, що позивачі є спадкоємцями першої черги спадкування; те, що позивачі вчинили дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті спадкодавця; те, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку; те, що спадкодавець втратив документи, які посвідчили б його право; те, що ухвалення рішення на користь позивачів не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги заявлені позивачами підставні та підлягають задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ч. 2 ст. 247, ст.ст. 259, 263, 265 ЦПК України, суд,
ухвалив:
позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1 / 2 ідеальну частку земельної ділянки площею 0,1712 га, для ведення особистого селянського господарства, кадастровий № НОМЕР_1 , що розташована на території Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області.
Визнати за ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1 / 2 ідеальну частку земельної ділянки площею 0,1712 га, для ведення особистого селянського господарства, кадастровий № НОМЕР_1 , що розташована на території Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення суду складено 16.05.2019 року.
СуддяЄ. О. Данилів
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82386220 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Данилів Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні