Ухвала
від 13.06.2019 по справі 637/656/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13.06.2019

№ 637/656/19

№ 2/637/202/19

У Х В А Л А

Іменем України

13 червня 2019 року с.м.т. Шевченкове

Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши позовну заяву заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Михаліка О.І., в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Шевченківська центральна районна лікарня , Комунального некомерційного підприємства Чугуївська центральна районна лікарня до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого ,-

в с т а н о в и в :

У червні 2019 року заступник керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Михалік О.І., діючи в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Шевченківська центральна районна лікарня , Комунального некомерційного підприємства Чугуївська центральна районна лікарня , звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь держави в особі КНП Шевченківська центральна районна лікарня грошові кошти в сумі 7 230,87 грн. та в особі КНП Чугуївська центральна районна лікарня грошові кошти в сумі 5 311,15 грн., витрачені на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 .

Вивчивши матеріали справи, суд дішов наступного.

Відповідно до ч.5 ст.175 ЦПК України, у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Пункт 3 частини 1 статті 131-1 Конституції України передбачає можливість представництва прокурором інтересів держави у виключних випадках.

Відповідно до ч. 4 ст.56 ЦПК України, прокурор, який звертається в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державною здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених ст.185 ЦПК України.

Підстави для здійснення прокурором представництва держави в суді визначені у ч.3 та 4 ст.23 Закону України Про прокуратуру .

Відповідно до ч.3 ст.23 ЗУ Про прокуратуру , прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Отже, прокурор звертаючись до суду з позовом в інтересах держави, повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва. Відповідно, наявність декількох фактів порушення інтересів держави недостатньо для здійснення представництва прокурором інтересів держави в суді. Таке право, в тому числі право подавати позов, прокурор має лише якщо орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах не здійснює або неналежним чином здійснює відповідні повноваження.

Прокурором не обґрунтовано наявність підстав для здійснення представництва інтересів держави в особі КНП Шевченківська центральна районна лікарня , КНП Чугуївська центральна районна лікарня , оскільки, до матеріалів позову не надано доказів щодо нездійснення або неналежним чином здійснення вищезазначеними підприємствами відповідних повноважень, віднесених до її компетенції. Крім того, вищезазначені підприємства не ліквідовані, створені шляхом реорганізації (перетворення) КЗОЗ "Шевченківська ЦРЛ" та КЗОЗ "Чугуївська ЦРЛ", є їхніми правонаступниками, а тому, здатні самостійно представляти свої інтереси в суді.

Відтак, прокурор повинен навести причини, які перешкоджають захисту інтересів держави самостійно належними суб`єктами, і які є підставами для звернення прокурора до суду.

Таким чином, прокурором у позовній заяві не наведено причин та підстав нездійснення або неналежного здійснення КНП Шевченківська центральна районна лікарня , КНП Чугуївська центральна районна лікарня захисту законних інтересів держави.

Відтак, саме лише посилання в позовній заяві прокурора на те, що з підстав необхідності забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної державі внаслідок вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, не достатньо для прийняття судом цієї позовної заяви, оскільки, за змістом ч.4 ст.23 Закону України Про прокуратуру , прокурор здійснює представництво інтересів держави в суді виключно після встановлення судом правових підстав для представництва.

Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Отже, з огляду на невиконання вимог ч. 4 ст. 56 ЦПК, суд застосовує вимоги ст. 185 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України її слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати позивачеві строк для усунення недоліків, протягом пяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України,-

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Михаліка О.І., в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Шевченківська центральна районна лікарня , Комунального некомерційного підприємства Чугуївська центральна районна лікарня до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків тривалістю п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання ухвали суду у вищезазначений строк заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Шевченківського

районного суду Н.І.Островська Харківської області

СудШевченківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено14.06.2019
Номер документу82395393
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —637/656/19

Рішення від 07.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Рішення від 07.10.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 27.08.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 27.06.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 13.06.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні