707/540/19
2/707/641/19
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
12 червня 2019 року Черкаський районний суд Черкаської області в складі:
головуючої-судді Соколишиної Л.Б.
при секретарі Римській Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яснозірської сільської ради, Черкаського району, Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з указаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка - ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1 . Оформити спадщину у нотаріуса позивач не може через відсутність правовстановлюючого документу на спадкове майно. Просить визнати за ним право власності за заповітом на домоволодіння після смерті тітки.
У судове засідання позивач не з`явився, але від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав .
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надіславши заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 жовтня ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла тітка позивача - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 28 жовтня 2013 року. Після її смерті відкрилася спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1 . Зазначене підтверджується довідкою № 283 Яснозірської сільської ради, Черкаського району, Черкаської області від 06 березня 2019 року, відповідно до якої за померлою ОСОБА_2 обліковується указаний житловий будинок, в якому вона на момент смерті постійно проживала та була зареєстрована. На день смерті, крім неї у будинку ніхто не проживав та не був зареєстрований.
Як вбачається з матеріалів справи, померла ОСОБА_2 залишила заповіт, яким все своє майно заповіла позивачу та ОСОБА_3 в рівних частинах.
Відповідно до інформації, наданої Черкаською районною державною нотаріальною конторою після смерті ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини звернувся позивач та із заявою про відмову від прийняття спадщини - ОСОБА_3 . З матеріалів спадкової справи вбачається, що свідоцтва про право на спадщину видавалися позивачеві. Однак, через відсутність правовстановлюючого документа на домоволодіння позивач не зміг одержати у нотаріуса свідоцтва про право на спадщину.
Згідно зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, крім тих, які прямо не заборонені законом.
Відповідно до довідки № 3401о КП Черкаське обласне об`єднане бюро технічної інвентаризації від 02 липня 2018 року станом на 01 січня 2013 року право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 не зареєстровано.
Листом Міністерства юстиції від 23 лютого 2016 року №8.4-35//18/1 щодо державної реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майно, збудованих до 5 серпня 1992 року роз`яснено, що індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період до 5 серпня 1992 року не підлягають проходженню процедури прийняття в експлуатацію, у тому числі по окремо визначеній спрощеній процедурі.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2015 року для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються:
1) технічний паспорт на об`єкт нерухомого майна;
2) документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси.
Позивачем надано технічний паспорт на указаний будинок, виготовлений КП Черкаське обласне об`єднане бюро технічної інвентаризації станом на 25 лютого 2019 року, в якому часом спорудження будинку зазначено - 1967 рік.
Оскільки від відповідача заперечень проти визнання за позивачем права власності на домоволодіння в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який на час смерті спадкодавиці не змінений та не скасований, інших спадкоємців немає, відносно спадкового домоволодіння виготовлено технічний паспорт та йому присвоєна адреса, суд вважає за можливе задовольнити позов.
На підставі викладеного, ст. ст. 328, 1223, 1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 263, 265 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи через Черкаський районний суд шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення - апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасовано.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрований по АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Яснозірська сільська рада, Черкаського району, Черкаської області , місцезнаходження: вул. Шевченка, 17, с. Яснозір`я, Черкаського району, Черкаської області, ЄДРПОУ 26358331.
Суддя: Л. Б. Соколишина
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82396045 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Соколишина Л. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні