ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

1-кс/754/2612/19

Справа № 754/8765/19

У Х В А Л А

Іменем України

13 червня 2019 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва Лісовська О.В. , за участю секретаря Грей О.П., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Деснянського УП ГУ НП у м. Києві Головко Юлії Миколаївни про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницюпо матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №4201710000000935 від 25.07.2017 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2, ч. 5 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

12 червня 2019 року від старшого слідчого СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві Головко Ю.М. до суду надійшло клопотання, погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури № 3 м. Києва Мехуром В.П., про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні слідчого управління ГУНП у Київській області.

Клопотання старшим слідчим подане в рамках кримінального провадження за №4201710000000935 від 25.07.2017 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2, ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 21.12.2006 року Київською міською радою прийнято рішення № 458/515 про передачу в оренду до ПАТ "МОСТОБУД" (код ЄДРПОУ № 01386326, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 5) строком на 50 років земельної ділянки з кадастровим номером № НОМЕР_1 , площею 16,7915 га, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Промислова, для перенесення промислової бази мостозагону № 2, що підпадає під забудову залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві. Договір оренди було зареєстровано в Департаменті земельних ресурсів КМДА за № 79-6-00526 від 02.08.2007 року.

Положеннями робочого проекту Розчищення ділянок Канівського водосховища зі складуванням піщаних матеріалів на території ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" на території Голосїївського району м. Києва від 2014 року, що 29.04.2014 року погоджений в порядку ст.86 Водного кодексу України, передбачено складування піщаних матеріалів на вищевказаній земельній ділянці з кадастровим номером № НОМЕР_1 .

При цьому, 10.04.2014 року ПАТ "МОСТОБУД" укладено договір зберігання № МТ-1004 з ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" (код ЄДРПОУ № 34288042, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 5) в особі генерального директора ОСОБА_1 .

Після того, 02.03.2015 року ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" в особі генерального директора ОСОБА_1 укладено контракт підряду з ТОВ "СОБІ" (код ЄДРПОУ № 16476986, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 4), згідно якого останнє зобов`язується виконувати роботи у відповідності до вимог робочого проекту Розчищення ділянок Канівського водосховища зі складуванням піщаних матеріалів на території ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" на території Голосіївського району м. Києва від 2014 року.

04.02.2014 року на виконання рішення Загальних зборів учасників товариства на посаду генерального директора ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" призначено ОСОБА_1

Відповідно статуту ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" генеральний директор виконує такі функції:

-укладає угоди, договори, контракти, в тому числі зовнішньоекономічні;

-видає доручення;

-видає накази та розпорядження, що обов`язкові для всіх працівників;

-має право першого підпису всіх фінансових документів;

-розробляє поточні плани діяльності Товариства і заходи, що є необхідними для вирішення його завдань;

-затверджує щорічний кошторис, штатний розклад і посадові оклади співробітників, встановлює показники, розмір та строки їх преміювання;

-затверджує ціни на продукцію та тарифи на послуги;

-затверджує нормативні акти, що визначають відносини між підрозділами і філіями Товариства;

-приймає на роботу і звільняє з роботи працівників Товариства, застосовує до них заходи заохочення і накладає стягнення;

-подає на затвердження загальних зборів учасників річний звіт та баланс Товариства;

-забезпечує виконання рішень загальних зборів учасників;

-обґрунтовує порядок розподілу прибутку та засоби покриття збитків;

-розробляє пропозиції про внесення змін до Статуту та інших внутрішніх документів Товариства;

-вносить пропозицію про створення, реорганізацію, та ліквідацію філій, представництв, інших структурних підрозділів, розробляє плани їх діяльності;

-здійснює підготовку і скликання чергових та позачергових загальних зборів;

-приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності Товариства.

При цьому генеральний директор Товариства несе безпосередню відповідальність за виробничу, господарську, фінансову діяльність Товариства.

З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 , як генеральний директор підприємства, що виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, являвся службовою особою згідно положень ч. 3 ст.18 КК України.

Так, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, ОСОБА_1 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, обіймаючи посаду генерального директора ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" , маючи у своєму віданні на підставі договору зберігання № МТ-1004 від 10.04.2014 року та договору суборенди, укладених між ПАТ "МОСТОБУД" та ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" , ділянку місцевості з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 16,7915 га, розташовану за адресою: м. Київ, вул. Промислова, вирішив незаконно заволодіти поверхневим (ґрунтовим) шаром земель водного фонду - річковим піском, в особливо великих розмірах.

Реалізуючи свій злочинний умисел, у період часу з 31.03.2017 року до 31.12.2017 року, ОСОБА_1 , діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, не зважаючи на відсутність у ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" відповідних дозвільних документів - висновку державної екологічної експертизи, який є обов`язковим відповідно до вимог природоохоронного законодавства, спеціального дозволу на користування надрами, усвідомлюючи, що вказане підприємство користувачем надр не являється, у зв`язку з чим не володіє правом розпорядження видобутими корисними копалинами згідно вимог п. 2 ч. 1 ст.24 Кодексу України про надра, перебуваючи на території Канівського водосховища, використовуючи спеціалізовану будівельну, видобувну техніку, обліковану на балансі ТОВ "СОБІ" , ввівши в оману посадових осіб останнього, які не усвідомлювали факт наявності у діях ОСОБА_1 протиправного умислу, оскільки вважали, що діють виключно в рамках робочого проекту Розчищення ділянок Канівського водосховища зі складуванням піщаних матеріалів на території ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" на території Голосіївського району м. Києва від 2014 року, незаконно здійснив роботи з гідротехнічного намиву (видобутку) ґрунтово-піщаної суміші (піску) з річки Дніпро загальним об`ємом 596 759,211 т, що становить особливо великий розмір.

Після видобування наведеного річкового піску на території Канівського водосховища, працівники ТОВ "СОБІ" забезпечували його транспортування до земельної ділянки № НОМЕР_1 , розташованої по вул. Промисловій в м. Києві, де його зберігання забезпечувалося безпосередньо ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" .

У подальшому, ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" в особі генерального директора ОСОБА_1 , перебуваючи на території земельної ділянки № НОМЕР_1 , розташованої по вул. Промисловій в м. Києві , заволоділо раніше видобутим піском загальним об`ємом 596 759,211 т, що становить особливо великий розмір, внаслідок чого територіальній громаді м. Києва в особі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) заподіяно матеріальної шкоди на суму 12 531 943, 44 грн.

Тим самим, встановлено достатньо доказів для підозри ОСОБА_1 у незаконному заволодінні ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель водного фонду в особливо великих розмірах, тобто вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.239-2 КК України.

Крім того, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, ОСОБА_1 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, обіймаючи посаду генерального директора ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" , будучи службовою особою, усвідомлюючи відсутність у даного підприємства відповідних дозвільних документів щодо проведення робіт з видобування ґрунтового покриву (поверхневого шару) земель водного фонду, вирішив розтратити чуже майно, а саме: річковий пісок, що є корисною копалиною місцевого значення, яким він попередньо заволодів під приводом організації та забезпечення виконання робіт з розчищення ділянок Канівського водосховища, з території земельної ділянки з кадастровим номером № НОМЕР_1 площею 16,7915 га, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Промислова, що знаходилася у його віданні на підставі договору суборенди, шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Реалізуючи свій злочинний умисел, у період часу з 31.03.2017 року до 31.12.2017 року, ОСОБА_1 , перебуваючи у м. Києві, обіймаючи посаду генерального директора ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" та відповідно до статуту вказаного товариства будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, використовуючи свої права як генерального директора ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" , які полягали у здійсненні керівництва поточною господарською діяльністю товариства, всупереч інтересам останнього, шляхом застосування спеціалізованої будівельної, видобувної техніки, належної ТОВ "СОБІ" , що використовувалась невстановленими досудовим розслідуванням особами, які не були обізнані про наявність у діях ОСОБА_1 злочинного умислу, в рамках відповідних договірних відносин, під приводом укладеного з ТОВ "СОБІ" договору поставки № 3009/1 від 30.09.2015 року, здійснив незаконний видобуток піску у кількості 596 759,211 т на території Канівського водосховища, тим самим зловживаючи своїм службовим становищем заволодів чужим майном в особливо великих розмірах, належним територіальній громаді м. Києва в особі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке перебувало у його віданні згідно робочого проекту Розчищення ділянок Канівського водосховища зі складуванням піщаних матеріалів на території ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" на території Голосіївського району м. Києва від 2014 року, та розмістив пісок на території земельної ділянки № НОМЕР_1 , розташованої по вул. Промисловій в м. Києві , яка на праві оренди використовується ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" .

У подальшому, в період часу з 31.03.2017 року до 31.12.2017 року, генеральний директор ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" ОСОБА_1 , задля доведення свого злочинного умислу, направленого на розтрату чужого майна, до кінця, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи як сторона за договором поставки № 1504 від 15.04.2015 року, укладеним ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" (постачальник) з ТОВ "СОБІ" (покупець), без жодних на те правових підстав, не будучи користувачем надр та не маючи права розпоряджатися видобутими корисними копалинами, реалізував ТОВ "СОБІ" пісок у кількості 596 759,211 т на загальну суму 12 531 943, 44 грн. (із розрахунку вартості 1 тони - 21 грн.), та у подальшому обернув їх на свою користь, завдавши охоронюваним законом інтересам територіальній громаді м. Києва в особі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) матеріальної шкоди в особливо великих розмірах на суму 12 531 943, 44 грн.

Тим самим, встановлено достатньо доказів для підозри ОСОБА_1 у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах, тобто скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.

Враховуючи вищевикладене, 26.04.2019 року слідчим Деснянського управління поліції ГУНП у м. Києві за погодженням з процесуальним керівником Київської місцевої прокуратури №3 було складено та направлено повідомлення про підозру ОСОБА_1 , інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2, ч 5 ст. 191 КК України, яку отримала його колишня дружина ОСОБА_2 Пізніше , 11.05.2019 року начальником відділення СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві за погодження з процесуальним керівником Київської місцевої прокуратури №3 направлено в передбаченому КПК України порядку, ОСОБА_1 зміну про раніше повідомлену підозру, яка є на даний час кінцевим, однак не остаточним варіантом раніше інкримінованого кримінального правопорушення вчиненого ОСОБА_1 за ознаками злочину передбаченого, ч. 1 ст. 239-2, ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході проведення досудового слідства, було встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Київській області розслідується кримінальне провадження №12017110130003333 від 22.08.2017 року за фактом незаконного заволодіння поверхневим шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах, за ознаками злочинів передбаченими ч. 1 ст. 239-2, ч. 1 ст. 364 КК України. В рамках вказаного кримінального провадження 09.11.2018 року на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва було проведено санкціонований обшук нежитлового приміщення ТОВ "СОБІ" (код ЄДРПОУ 16476986), під час якого було вилучено документи фінансово-господарської діяльності по взаємовідносини між ТОВ "СОБІ" (код ЄДРПОУ 16476986) та ТОВ "МОСТОБУД - ТРАНС" (код ЄДРПОУ 34288042), які зберігаються у матеріалах кримінального провадження №12017110130003333 від 22.08.2017 року.

З урахуванням наведених обставин, задля забезпечення подальшої перевірки можливих протиправних дій посадових осіб ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" у період з 01.01.2017 року до 31.12.2018 року, 05.06.2019 року у відповідності до вимог ст.ст. 84, 93, 99 КПК України на адресу слідчого управління ГУНП у Київській області було направлено відповідний запит за № 9186/125/49-2019 від 03.06.2019, щодо надання оригіналів документів фінансово - господарської діяльності по взаємовідносинам між ТОВ "СОБІ" та ТОВ "МОСТОБУД - ТРАНС" протягом 2017-2018 року.

Проте, згідно отриманої від слідчого слідчого управління ГУНП у Київській області Трунова Ю.А. відповіді за № 24/69-4080 від 06.06.2019 року у наданні запитуваної документації було відмовлено з посиланням на положення кримінального процесуального законодавства, якими регулюється застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до документів.

В обґрунтування клопотання про необхідність застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторона обвинувачення наводить наступні підстави: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, оскільки вказані кримінальні правопорушення потягли за собою матеріальну шкоду в особливо великих розмірах, спричинену територіальній громаді м. Києва. Для встановлення істини у кримінальному правопорушенні та доведення вини осіб, які вчинила кримінальне правопорушення, необхідно ініціювати перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" , код ЄДРПОУ № 34288042, з приводу реалізації піску іншим суб`єктам господарської діяльності протягом 2018 року, для якої потрібно надати ряд матеріалів.

Таким чином, з метою всебічного, повного та неупередженого проведення досудового розслідування, виникла необхідність у вилученні документів фінансово-господарської діяльності по взаємовідносинах між ТОВ "СОБІ" (код ЄДРПОУ 16476986) та ТОВ "МОСТОБУД - ТРАНС" (код ЄДРПОУ 34288042) у слідчому управління ГУНП у Київській області

Клопотання розглянуте у відсутності слідчого, від якого надійшла заява з відповідним клопотанням.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню за наступних підстав.

Так, відповідно до ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, окрім тих, до яких відповідно до ст. 161 КПК України заборонено доступ.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий в клопотанні довів, що документи, про доступ до яких він клопоче, знаходяться у володінні слідчого управління ГУНП у Київській області.

Вказані у клопотанні документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих документах, можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 159-166, 369, 370, 371, 372, 309 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Деснянського УП ГУ НП у м. Києві Головко Юлії Миколаївни про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницюпо матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 4201710000000935 від 25.07.2017 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2, ч. 5 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ Деснянського Управління поліції Головного управління Національної поліції України у місті Києві Головко Юлії Миколаївні, а також слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Марченку Владиславу Сергійовичу; старшому слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Самохвалу Дмитру Васильовичу; слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Данилюк Вікторії Олегівні; старшому слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Сергієнко Юлії Юріївні; старшому слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Бойку Ігорю Олександровичу; начальнику відділення СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Каганцю Ігорю Вікторовичу, на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що знаходяться у володінні слідчого управління ГУНП у Київській області, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 15-А, з можливістю їх вилучення, а саме: документи фінансово - господарської діяльності по взаємовідносинах між ТОВ "СОБІ" (код ЄДРПОУ 16476986) та ТОВ "МОСТОБУД-ТРАНС" (код ЄДРПОУ 34288042).

Оригінал ухвали та копію ухвали надати старшому слідчому СВ Деснянського УП ГУ НП у м. Києві Головко Юлії Миколаївні.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: Лісовська О.В.

Дата ухвалення рішення 13.06.2019
Зареєстровано 14.06.2019
Оприлюднено 14.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону