Справа № 366/1020/19
№ 1-кп/366/119/19
В И Р О К
іменем України
13 червня 2019 року Іванківський районний суд Київської області в складі: головуючої - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
з участю учасників кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого- ОСОБА_4 ,
захисника- адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Іванків матеріали кримінального провадження №420191111300000082 від 10 квітня 2019 р., які надійшли від прокуратури Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури Київської області про обвинувачення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,гр..України,освіта вища, одружений, утриманців немає,працює директором ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ», у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.272 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Прокуратурою Іванікво-Чорнобильськоговідділу Броварськоїмісцевої прокуратури Київськоїобласті доІванківського районногосуду Київськоїобласті надісланообвинувальний акту кримінальномупровадженні №№420191111300000082 від10квітня 2019р.прообвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зач.1ст.271КК України,зУгодою провизнання винуватості,укладеною між прокуроромта обвинуваченим 26квітня 2019 року.
Судом встановлено,що формулюванняобвинувачення полягаєв наступному, асаме:
що 20.06.2014, у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Шевченківської талонної в місті Києві державної адміністрації, здійснено реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКАТРАНСГАЗ» (код СДРПОУ 39266235, далі: ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ»), за реєстраційним номером: 10741020000049794.
Відповідно до запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основними видами діяльності ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» є:
- код КВЕД 45.20: технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;
- код КВЕД 77.39: надання в оренду інших машин, устаткування та товарів;
- код КВЕД 46.71: оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами;
- код КВЕД 47.30: роздрібна торгівля пальним;
- код КВЕД 47.78: роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах;
- код КВЕД 49.31: пасажирський наземний транспорт міського приміського сполучення.
Протоколом №1 Загальних зборів учасників ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» (далі- Товариства) від 11.06.2014 року ОСОБА_4 призначено на посаду директора вказаного товариства.
Відповідно до вказаного протоколу та наказу від 11.06.2014 ОСОБА_4 приступив до виконання обов`язків директора ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» з 11.06.2014 року.
Відповідно до п. 10.1 Статуту ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ», затвердженого 11.06.2014 протоколом №1 Загальних зборів учасників вказаного товариства (далі - Статут), виконавчим органом товариства, що здійснює поточне керівництво його діяльністю, є директор.
Директор без довіреності діє від імені Товариства, виконує рішення -загальних зборів учасників, представляє Товариство в його відносинах з юридичними і фізичними особами, веде переговори, укладає договори та інші правочини від імені Товариства, має право підпису усіх документів від імені Товариства, у тому числі банківських, фінансових, бухгалтерських і т.д., має право надавати довіреності іншим особам.
Пунктом 10.3 Статуту передбачено, що директор самостійно вирішує усі питання фінансово-господарської діяльності товариства, за винятком віднесених до виняткової компетенції загальних зборів учасників.
Згідно з пунктом 10.4 Статуту, загальні збори Учасників передають директору виконання наступних функцій:
- визначення організаційно-господарської структури Товариства;
- затвердження правил процедури, правил внутрішнього трудового розпорядку, трудових угод, затвердження штатного розпису Товариства, а також визначення умов оплати праці посадових осіб;
- приймання на роботу і звільнення працівників.
Пунктом 10.5 Статуту передбачено, що до компетенції Директора з відноситься:
- організація виконання рішень Вищого органу Товариства;
- здійснення оперативного керівництва поточними справами Товариства;
- представлення інтересів Товариства у взаємовідносинах з іншими суб`єктами господарювання, державними громадськими та іноземними контрагентами, в межах наданих учасниками Товариства;
- організація виконання виробничих планів та програм, договірних та інших зобов`язань;
- укладення будь-яких угод від мені Товариства, з урахуванням обмежень, встановлених Статутом, або окремими рішеннями загальних зборів учасників;
- самостійне видання наказів, розпоряджень, підписання договорів;
- матеріально-технічне забезпечення діяльності Товариства;
- реалізація (збут) товару, робіт та послуг, що вироблені Товариством;
- юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності товариства;
- забезпечення товариства кваліфікованими кадрами;
- створення нормальних безпечних сприятливих умов для роботи в Товаристві.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 Закону України «Про господарські товариства» передбачено, що дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених даним законом та установчими документами.
Таким чином, директор ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» ОСОБА_4 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно- господарські функції, несе персональну відповідальність за діяльність автомобільних заправних та газозаправних пунктів в цілому, а також за створення безпечних та сприятливих умов для роботи на останніх.
Частиною 3 ст.21 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку з дачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" від 26 жовтня 2011 року N 1107 визначено процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання Держгірпромнаглядом та його територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл).
Відповідно до п.10 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, ствердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15, до таких робіт зокрема віднесено роботи з надзвичайно займистими, легкозаймистими, займистими та вибухонебезпечними речовинами.
Згідно з п.п. З.1., 3.2, 3.3 Розділу III Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15.05.2015 №285 передбачено, що:
роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107:
-власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен эабезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог;
власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
Пунктом 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 передбачено, що дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається:
- роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3;
- виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - виробник або постачальник) на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3.
Пунктом 11 Додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, до видів робіт підвищеної небезпеки віднесено зберіганнябалонів,контейнерів,цистерн таінших ємностейіз стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт.
Відповідно до п. 2 Додатку 3 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відноситься технологічне устаткування та лінійні частини магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо).
Згідно п. З Додатку 3 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відноситься технологічне устаткування, лінійні частини та їх елементи систем газопостачання природним газом суб`єктів господарювання та населених пунктів, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 100 кВт.
Так,директором ТОВ«НІКАТРАНСГАЗ» ОСОБА_4 , точний час і досудовим розслідуванням не встановлено, на АЗС (АГЗП) за адресою: Київська область, смт.Іванків, вул.Поліський шлях буд.З, розпочато діяльність, пов`язану реалізацією скрапленого газу.
Згідно до Переліком, затвердженим наказом Держохоронпраці від 26.01.2005 №15, вказані роботи відносяться до робіт підвищеної небезпеки.
Відповідно до листа Головного управління Держпраці у Київській області від 13.03.2019 №11/3/19/4031, дозвіл ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» (код ЄДРПОУ -266235) на виконання робіт та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування з підвищеною небезпекою Головним управлінням Держпраці у Київській області не видавався.
З метою фіксації факту використання обладнання для зберігання та розповсюдження скрапленого газу без відповідних документів (дозволів) на проведення робіт з підвищеною небезпекою, використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яке створює реальну загрозу для життя та здоров`я людей або настання інших тяжких наслідків, 05.04.2019 за участю працівників Головного управління Держпраці у Київській області та працівників ГУ ДСНС України в Київській області як органу державної влади, що здійснює державній нагляд (контроль) у сфері пожежної та техногенної безпеки, проведено обшук за місцем розташування АГЗП, яка належить ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ», за результатами якого встановлено, що вказана АГЗП здійснює господарську діяльність з реалізації скрапленого газу без відповідних дозвільних документів.
Під час обшуку зазначеного автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) зріджених вуглеводневих газів спеціалістом Головного управління Держпраці у Київській області виявлені наступні порушення:
-посудини для зберігання скрапленого газу розташовані під високовольтною лінією електропередач;
-опора високовольтної лінії передач розташована на відстані 4 м. від АГЗП.
Крім того, в ході вказаного вище обшуку головним інспектором Іванківського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області виявлено порушення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, а саме:
-відстані від резервуарів АГЗП до паливороздавальних колонок АГЗП складають менше 5 м (порушення: п. 8.153 ДБН В.2.5-20-2001);
-відстані від резервуарів АГЗП до операторної АГЗП складають менше 15 м (порушення: п. 8.153 ДБН В.2.5-20-2001);
-АГЗП не обладнано системою блискавкозахисту (порушення: дод.А ДСТУ Б В.2.5-38:2008);
-АГЗП не обладнано системою протипожежного захисту: системами автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу «порушення: п.1.2 Розділу V НАПБ А.01.001-2014, п.8.98 ДБН В.2.5-20-2001, дод.А ДБН В.2.5-56:2014);
-на АЗС не вивішені на видних місцях плакати, які містять обов`язки водіїв під час заправлення автомобіля (порушення: п.п.10.4 п.10 Розділу VI НАПБ А.01.001-2014);
-наявні пожежні щити не укомплектовані пожежним інвентарем для локалізації та ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку (порушення: п.3.6, п.3.11 Розділу V НАПБ А.01.001-2014);
Вищезазначені порушення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, а також те, що вказані роботи є роботами підвищеної небезпеки, ОСОБА_4 , будучи посадовою особою, яка зобов`язана дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, проявляючи злочинну бездіяльність та не виконуючи дії, спрямовані на дотримання вимог нормативних актів, що містять правила виконання від повідних робіт, не виконав дії, які міг і повинен був виконати.
Вищевикладене спричинило такі зміни в стані виробничих об`єктів, внаслідок чого виникла реальна небезпека настання небезпечних неконтрольованих процесів, що можуть призвести до пожежі, вибуху, дії термічних факторів, обвалу (руйнування) будівель чи споруд, початку дії інших шкідливих факторів або й реальний початок відповідних процесів, які створюють реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Таким чином, господарську діяльність, пов`язану із реалізацією скрапленого газу, директор ТОВ «НІКАТРАНСГАЗ» ОСОБА_4 здійснював в порушення вимог законів України «Про охорону праці», «Про об`єкти підвищеної небезпеки», Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15.05.2015 №285, Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, ДСТУ 4297-2004, ДБН В.2.5- 74:2013, ВБН В.2.2-58.1-94, ДБН В.2.5-20-2001, ДБН В.2.5-56:2014, ДСТУ В.2.5- 38:2008, Правил пожежної безпеки для об`єктів зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2008 №658, Методики ідентифікації потенційно небезпечних об`єктів, затвердженої наказом МНС України від 23.02.2006 №98, постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об`єктів підвищеної небезпеки, постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №819 «Про затвердження порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов`язана з організацією іздійсненням заходів з питань цивільного захисту, постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 №1200 «Про затвердження правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», що створило реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Під час досудового слідства 26.04.2019 р. між прокурором та підозрюваним ОСОБА_4 була укладена Угода про визнання винуватості.
Така угода відповідає вимогам ст.ст. 469, 472 КПК України. Угода про визнання винуватості, містить положення про те, що сторони визнають правильність кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст. 272 КК України, обвинувачений беззастережно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 272 КК України, узгоджують вид і розмір покарання: за ч.1 ст. 272 України, у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 3400гривень, без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Сторони розуміють наслідки ст. ст. 394,424 КПК України та наслідки невиконання угоди про визнання винуватості, передбачені положеннями ст. 476 КПК України, зокрема те, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості, прокурор, який затвердив угоду, має право звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку. Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом. ( ст. 389-1 КК України).
В судовомузасіданні обвинувачений ОСОБА_4 підтвердив добровільністьукладення угодипро визнаннявинуватості міжним тапрокурором,просив її затвердитиі призначитийому узгодженуміру покарання.Наслідки укладеннята затвердженняугоди провизнання винуватостійому зрозумілі.
Прокурор в судовому засіданні просив затвердити угоду про визнання винуватості і призначити обвинуваченому узгоджену міру покарання.
Захисник ОСОБА_5 просив угоду затвердити.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників судового провадження про можливість затвердження угоди, суд приходить до висновку, що угоду про визнання винуватості слід затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену сторонами угоди міру покарання, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч.4 ст.469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 272 КК України. Вказані злочини відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
Потерпілих від злочину немає.
Зміст угоди про визнання винуватості відповідає вимогам ст.472 КПК України. Підстави для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості, передбачені положеннями ч.7 ст.474 КПК України, відсутні.
Судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, визначені положеннями ст.ст. 473, 474 КПК України.
Поясненнями сторін угоди встановлено, що вони уклали угоду про визнання винуватості добровільно.
Судом встановлено, що умови угоди про визнання винуватості відповідають вимогам КПК України та на її основі може бути ухвалений вирок, постільки умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань, є фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченого. Крім того, суд бере до уваги той факт, що узгоджені сторонами вид і міра покарання є відповідними ступеню тяжкості кримінального правопорушення та характеристиці особи обвинуваченого, який раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно.
Тому слід затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між обвинуваченим ОСОБА_4 та прокурором Іванків-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та призначити обвинуваченому узгоджену сторонами міру покарання у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 3400гривень, без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Міра запобіжного заходу не обиралася.
Речові докази:
- резервуар для збереження скрапленого газу об`ємом 4,85 м. куб., заводський номер 231647; Резервуар для збереження скрапленого газу об`ємом 4,85 м. куб. заводський номер 231641; колонка для реалізації скрапленого газу «Астра» синього кольору, з одним заправочним пістолетом; скраплений газ у кількості 4001 літри, які зберігаються на майданчику ТОВ «Техбуд Індастріал» код ЄДРПОУ 41718195, яке зареєстроване за адресою: м.Київ, вул. Гната Хоткевича, 12, оф. 117, -повернути власнику ТОВ» НІКАТРАНСГАЗ».
Керуючись ст.ст. 314,370, 374, 475 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду, укладену 26 квітня 2019 року між прокурором Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури Київської області юристом 1 класу ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 про визнання винуватості ОСОБА_4 вини у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 272 КК України в кримінальному провадженні №42019111130000082 від 10 квітня 2019 р.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч.1ст.272КК України і призначити йому узгоджене сторонами угоди покарання у виді штрафу в розмірі 200(двісті)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 3400 гривень, без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Речові докази:
- резервуар для збереження скрапленого газу об`ємом 4,85 м. куб., заводський номер 231647; Резервуар для збереження скрапленого газу об`ємом 4,85 м. куб. заводський номер 231641; колонка для реалізації скрапленого газу «Астра» синього кольору, з одним заправочним пістолетом; скраплений газ у кількості 4001 літри, які зберігаються на майданчику ТОВ «Техбуд Індастріал» код ЄДРПОУ 41718195, яке зареєстроване за адресою: м.Київ, вул. Гната Хоткевича, 12, оф. 117, -повернути власнику ТОВ» НІКАТРАНСГАЗ».
На вирок може бути подана апеляційна скарга обвинуваченим, прокурором виключно з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, а в разі її подання- після прийняття рішення Київським апеляційним судом.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити засудженому і прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82398605 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою |
Кримінальне
Іванківський районний суд Київської області
Тетервак Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні