КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/10513/19

Провадження № 1-кс/234/4831/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 року слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М., за участю секретаря судового засідання Романенко К.П., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В.., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Завадським С.А., в рамках кримінального провадження № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України, про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Краматорського міського суду надійшло клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В.., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Завадським С.А., в рамках кримінального провадження № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України, про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В клопотанні зазначено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Краматорська, Донецької області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та має у користуванні домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 .

04.06.2019 року слідчим СВ Краматорського ВП ст. лейтенантом поліції Макаренко Д.В. в період часу з 07 год. 50 хв. до 10 год. 25 хв. був проведений обшук територій, господарський споруд та будинків на території домоволодінь АДРЕСА_2 , за місцем мешкання гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час якого було виявлено та вилучено: на горищі будинку було виявлено та вилучено рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; у сараї було виявлено та вилучено рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; у сараї було виявлено та вилучено металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні питання: чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №1,2); чи є на поверхні наданого на дослідження об`єкті, а саме металевому ситі нашарування (сліди) наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса? (пакет №3).

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що у провадженні слідчого Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Відповідно до ч. 2 ст 242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Таким чином, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, у зв`язку із чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 242, 244 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В.., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Завадським С.А., в рамках кримінального провадження № 12019050390001958 від 24.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України, про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Університетська, 30, провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

На вирішення експерта поставити такі питання:

1) чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №1,2);

2) чи є на поверхні наданого на дослідження об`єкті, а саме металевому ситі нашарування (сліди) наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса? (пакет №3).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

Доручити слідчомуСВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В. для дослідження надати матеріали кримінального провадження №12019050390001382 від 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України; пакет №1, а саме поліетиленовий пакет, в якому в якому розташовано висушену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; пакет №2, а саме: поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; пакет №3, а саме: поліетиленовий пакет, в якому розташовано металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 69 КПК України, дозволити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України застосування необхідних при дослідженні методів під час яких може бути повністю, або частково знищено об`єкти дослідження.

Експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України висновок щодо проведеної експертизи надати слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В..

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Краматорського

міського суду: Н.М. Пікалова

Зареєстровано 19.06.2019
Оприлюднено 19.06.2019
Дата набрання законної сили 14.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону