2/130/521/2019
130/755/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" червня 2019 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Шепеля К.А.,
за участю секретаря судового засідання Бондар С.В.
розглянувши справу за позовом адвоката Полігаса Володимира Миколайовича, в інтересах ОСОБА_1 до Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права засновника фермерського господарства в порядку спадкування за законом, -
у с т а н о в и в :
Представник позивача звернувся до суду з цим позовом і вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Жмеринка помер чоловік позивача - ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина, зокрема, у виді права засновника селянського фермерського господарства " ОСОБА_2 ", у визначеному Статутом господарства обсязі, що становить 100% статутного капіталу та складає 50000 грн. Позивач прийняла спадщину після смерті чоловіка належним чином та своєчасно. Крім неї, спадкоємцями є також їхні спільні доньки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які відмовились від прийняття спадщини у встановленому законом порядку. Позивач бажає прийняти спадщину після смерті чоловіка на вищевкаане майнове право, однак, коли вона звернулась до нотаріальної контори з відповідною заявою, їй було відмовлено у зв`язку з тим, що в позивача відсутні документи, що посвідчують право власності фермерського господарства " ОСОБА_2 " як цілісного майнового комплексу. Представник позивача просив визнати за позивачем права засновника фермерського господарства " Середнього О.К." в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка.
Ухвалою судді від 12 квітня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі (а.с.28).
Ухвалою суду від 21 травня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду (а.с.50).
Представник позивача в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій позов підтримав за викладених в позовній заяві обставин, просив розгляд справи провести у його відсутність.
Представник відповідача Людавської сільської ради Жмеринського району в судове засідання не з`явилася. Від неї надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, при вирішенні спору покладається на розсуд суду.
Згідно з частиною другою статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, оскільки розгляд справи відповідно до положень цього Кодексу здійснювався судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Між сторонами виникли правовідносини спадкування за законом, що регулюються Цивільним Кодексом України.
Згідно з копією свідоцтва про шлюб, позивач 26 січня 1985 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 (а.с.6).
Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Жмеринка Вінницької області (а.с.5).
Згідно з постановою державного нотаріуса Жмеринської районної державної нотаріальної контори від 13 вересня 2017 року позивачу було відмовлено у видачі свіжоцтва про право на спадщину за законом на фермерське господарство " Середнього О. К . ", оскільки в спадкоємця відсутні документи, що посвідчують право власності фермерського господарства " ОСОБА_2 " як цілісного майнового комплексу (а.с.7).
Відповідно до копії статуту фермерського господарства "Середнього О.К.", останнє є юридичною особою, знаходиться по АДРЕСА_1 , засновником є ОСОБА_2 .. Статутний капітал ФГ складає 50000 грн, створений за рахунок засновника господарства (а.с.8-12).
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФГ "Середнього О.К." взято на облік як платник податків з 12 грудня 2012 року, засновником значиться ОСОБА_2 (а.с.15-20).
Відповідно до копії диплома позивача, остання закінчила повний курс Олександрійського радгоспу-технікуму по спеціальності "Зоотехнія" (а.с.13).
Згідно з довідкою виконкому Людавської сільської ради від 18 січня 2019 року ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , постійно проживав та був зареєстрований в с. Людавка Жмеринського району. Відповідно до запису в погосподарській книзі на час відкриття спадщини зі спадкодавцем проживали та були зареєстровані дружина - ОСОБА_1 та доньки - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.14).
Відповідно до копії спадкової справи померлого ОСОБА_2 спадщину після його смерті прийняла позивач, зокрема, у виді земельної ділянки, площею 3,0381 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Людавської сільської ради (а.с.22-47).
Оцінюючи вищеперераховані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів відповідно до вимог статті 89 ЦПК України, суд згідно з положеннями статей 77, 78, 79, 80 цього ж Кодексу вважає ці докази належними, допустимими, достовірними та достатніми, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування, одержані у встановленому законом порядку, на їх підставі можна встановити дійсні обставини справи, а також у своїй сукупності вони дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування..
Відповідно до статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (стаття 1217 ЦК України).
Статтею 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Відповідно до статті 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за житття спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно зі статтею 19 Закону України "Про фермерське господарство" до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (в тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.
Відповідно до частини першої статті 23 Закону України "Про фермерське господарство" успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.
Згідно з пунктом 4 статті 35 Закону України "Про фермерське господарство" діяльність фермерського господарства припиняється у разі якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач як спадкоємець ОСОБА_2 має намір продовжувати діяльність фермерського господарства, засновником якого був її покійний чоловік, а тому наявні підстави переходу прав засновника вищезазначеного фермерського господарства до неї. У відповідача відсутні об`єктивні підстави для заперечення проти позову. Тому суд вважає, що позов слід задвольнити повністю.
Керуючись статтями 263, 264, 265 ЦПК України, на підставі статей 1217, 1218, 1258, 1261 ЦК України, статей 19, 23, 35 Закону України "Про фермерське господарство", суд, -
у х в а л и в :
Позов адвоката Полігаса Володимира Миколайовича, в інтересах ОСОБА_1 до Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права засновника фермерського господарства в порядку спадкування за законом задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 права засновника Фермерського господарства "Середнього О.К.", ЄДРПОУ 38324793, державну реєстрацію якого провадено 4 грудня 2012 року (юридична адреса: 23132 Вінницька область Жмеринський район, с. Людавка вул. Леніна, 59) в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Жмеринка Вінницької області.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, паспорт серії НОМЕР_1 , ід.№ НОМЕР_2 , мешканка АДРЕСА_1 .
Відповідач: Людавська сільська рада Жмеринського району, код ЄДРПОУ 04325609, знаходиться по вул. Гагаріна, 4 в с. Людавка Жмеринського району Вінницької області.
Головуючий К.Шепель
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2019 |
Оприлюднено | 19.06.2019 |
Номер документу | 82430540 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Шепель К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні