Ухвала
від 28.05.2019 по справі 757/27003/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/27003/19-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання прокурора відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12018100060004285 від 25.09.2018, про накладення арешту на корпоративні права, -

В С Т А Н О В И В :

27.05.2019 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12018100060004285 від 25.09.2018, про накладення арешту на корпоративні права.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

28 травня 2019 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, якою подано вказане клопотання, через канцелярію суду подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, також, прокурором у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використаннісвоїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.

У провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018100060004285 від 25.09.2018, за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.1 ст. 206-2, ч.1 ст. 189 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що 23.08.2018, державним реєстратором Печерської в м. Києві державної адміністрації, а саме ОСОБА_4 , було проведено реєстраційну дію щодо змін місцезнаходження та зміну органу управління Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄРДПОУ - 37142577). Крім того, в цей же день, вказаним державним реєстратором було проведено зміну керівника та додаткової інформації про зазначений Фонд.

В подальшому, 30.08.2018 року, вищезазначеним державним реєстратором Печерської в м. Києві державної адміністрації було виконано дію щодо зміни складу та інформації про засновників Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні».

В ході допиту в якості свідка гр. ОСОБА_5 , останній повідомив, що він являється єдиним учасником, а також президентом Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту». Крім цього, останній повідомив, що членами вказаного фонду також були: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Також ОСОБА_5 пояснив, що ні він ні будь-хто із членів даного фонду не підписували жодних документів, в тому числі протоколу № 1/2018 Загальних зборів учасників Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні», з приводу звільнення його з посади Президента Фонду та обрання Виконавчого директора Фонду, з приводу затвердження нової редакції Статуту Фонду, з приводу зміни місця знаходження Фонду, тощо.

Крім цього, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження було допитано в якості свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які підтвердили покази ОСОБА_5 та повідомили, що вони не були присутні на вказаних загальних зборах та не підписували зазначений протокол загальних зборів № 1/2018 Загальних зборів учасників Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні».

Отже, невстановлені органом досудового розслідування особи, у склали протокол № 1/2018 від 21.08.2018 загальних зборів учасників Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні», в якому підробили підписи ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які не були присутні на вказаних загальних зборах та не підписували зазначений протокол загальних зборів.

Крім цього, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що відносно Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577), на підставі підробленого протоколу № 1/2018 від 21.08.2018 загальних зборів учасників, вчиненого ряд реєстраційних дій, зокрема:

23.08.2018 державним реєстратором Печерської в м. Києві державної адміністрації ОСОБА_4 було проведено реєстраційну дію щодо змін місцезнаходження та зміну органу управління Фонду, також іншою реєстраційною дією було проведено зміну керівника та додаткової інформації про Фонд.

30.08.2018 державним реєстратором Печерської в м. Києві державної адміністрації ОСОБА_4 було проведено реєстраційну дію зміну складу та інформації про засновників Фонду.

18.09.2018 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального органу ОСОБА_10 було проведено зміни до статуту Фонду.

19.09.2018 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального органу ОСОБА_10 проведено зміну керівника Фонду (внесенння змін до відомомстей про юридичну особу, що не пов`язана зі змінами в установчих документах.

Раніше призначеного (22.08.2018) виконавчого директора ОСОБА_11 було звільнено та призначено ОСОБА_12

11.02.2019 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального органу ОСОБА_13 проведено реєстраційну дію, зокрема зміну керівника Фонду (внесенння змін до відомомстей про юридичну особу, що не пов`язана зі змінами в установчих документах. Раніше призначеного керівника ОСОБА_12 було звільнено та призначеного нового керівника ОСОБА_14 .

Відповідно до інформаційної довідки про юридичну особу Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577) на даний час засновниками Фонду є: ОСОБА_15 адреса засновника: АДРЕСА_1 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00; ОСОБА_16 , адреса засновника: АДРЕСА_2 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00. Керівником з 26.02.2019 по теперішній час є ОСОБА_17 .

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577), загальний розмір статутного капіталу становить 0.00 грн.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи, перебуваючи у невстановленому місці, та у невстановлений час, 21.08.2018 підробили підписи ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у протоколі загальних зборів учасників Фонду № 1/2018, на підставі якого, державним реєстратором внесено в державний реєстр зміни щодо місцезнаходження та зміну органу управління Фонду, та зміну керівника з ОСОБА_5 на ОСОБА_11 .

З огляду на вищевикладене, в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що невстановлені особи, вчиняють та можуть в подальшому вчиняти дії спрямовані на зміну Учасника, відчуження його частки у статутному капіталі Міжнародного благодійного фонд «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577) третім особам, та всі дії, направлені на зміну керівництва, зміну місцезнаходження, що призведе до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, а тому не накладення арешту на корпоративні права створює реальну загрозу заподіяння матеріальної шкоди Міжнародному благодійному фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577).

Крім цього, до слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві надійшла заява ОСОБА_5 , в якій останній звертається щодо накладення арешту на корпоративні права Міжнародного благодійного фонд «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577), з метою недопущення подальших реєстраційних дій у Фонді.

Прокурор вказує, що з метою збереження речових доказів - корпоративних прав, набутих в результаті вчинення кримінального правопорушення, повернення їх законному власнику, забезпечення в майбутньому цивільного позову, відшкодування збитків, завданих вчиненим злочином, а також заборони будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь-які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним реєстраторам відділів Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, Головному територіальному управлінню юстиції у місті Києві, нотаріусам, акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії по внесенню записів та змін, пов`язаних із зміною керівника юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи, зміною підписантів юридичної особи, вносити будь-які інші зміни в статутні документи юридичної особи, а також вчиняти будь - які інші реєстраційні дії, в тому числі здійснювати реєстрацію, перереєстрацію, скасування реєстрації та вносити будь-яку інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань щодо Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577).

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: забезпечення речових доказів.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Так, слідчим суддею встановлено, що постановою слідчсого від 12.05.2019, корпоративні права Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577, юридична адреса: 04074, м. Київ, вулиця Сокальська, будинок 4, фактична адреса: м. Київ, вул. Тельмана (Німецька), 1-а), засновниками Фонду є: ОСОБА_15 адреса засновника: АДРЕСА_1 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00; ОСОБА_16 , адреса засновника: АДРЕСА_2 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00. Керівником з 26.02.2019 по теперішній час є ОСОБА_17 визнано речовим доказом.

Прокурором доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначеним ст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.

За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.

Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12018100060004285 від 25.09.2018, про накладення арешту на корпоративні права задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту в Україні» (ЄДРПОУ 37142577, юридична адреса: 04074, м. Київ, вулиця Сокальська, будинок 4, фактична адреса: м. Київ, вул. Тельмана (Німецька), 1-а), засновниками Фонду є: ОСОБА_15 адреса засновника: АДРЕСА_1 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00; ОСОБА_16 , адреса засновника: АДРЕСА_2 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00. Керівником з 26.02.2019 по теперішній час є ОСОБА_17 , заборонивши будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь-які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним реєстраторам відділів Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, Головному територіальному управлінню юстиції у місті Києві, нотаріусам, акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії по внесенню записів та змін, пов`язаних із зміною керівника юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи, зміною підписантів юридичної особи, вносити будь-які інші зміни в статутні документи юридичної особи, а також вчиняти будь - які інші реєстраційні дії, в тому числі здійснювати реєстрацію, перереєстрацію, скасування реєстрації та вносити будь-яку інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань щодо Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку танцювального спорту» (ЄДРПОУ 37142577).

Зобов`язати слідчого/прокурора у кримінальному провадженні передати ухвалу особі, на майно якої, накладено арешт.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82447951
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/27003/19-к

Ухвала від 28.04.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Масенко Денис Євгенович

Ухвала від 03.10.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Масенко Денис Євгенович

Ухвала від 28.05.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні