печерський районний суд міста києва
Справа № 757/18316/18-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2019 року Печерський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Бусик О.Л.
при секретарі Стороженко С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за поданням старшого державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Боголей І.Ю. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з боржника ОСОБА_1 ,-
В С Т А Н О В И В :
У травні 2019 року старший державний виконавець Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Баголей І.Ю. звернулася до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_1 .
Подання обґрунтовується тим, що на виконанні Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції знаходиться виконавче провадження ЗВП 58245101 з примусового виконання рішення Печерського районного суду м. Києва від 16 листопада 2018 року, справа №757/18316/18-ц про стягнення із ОСОБА_1 51 171 грн.
Частиною 4 ст. 441 ЦПК України ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця.
Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
Державний виконавець надала заяву про розгляд подання у її відсутність, в якій підтримала доводи подання, просила задовольнити з викладених у ньому підстав.
Суд, дослідивши матеріали справи та додані до неї документи, дійшов до наступного висновку.
На виконанні у відділі державної виконавчої служби Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві перебуває зведене виконавче провадження ЗВП № 58245101, до складу якого входить 2-ва виконавчих провадження ВП № 58189926 з примусового виконання виконавчого листа №757/18316/18-ц від 18.01.2019, виданого Печерським районним судом м. Києва про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 , виконавче провадження № 58772151 з примусового виконання постанови про стягнення виконавчого збору з боржника ВП № 57054614 від 27.03.2019 на загальну суму стягнення у розмірі 51 171грн.
За даними виконавчого провадження боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
25.01.2019 державним виконавцем, керуючись ст. 17, 19, 21, 25, 31 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 58189926.
30.01.2019 державним виконавцем, керуючись ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про об`єднання виконавчих проваджень.
28.01.2019державним виконавцем направлено запит до Державної фіскальної служби України про надання інформації про джерела доходів боржників - фізичних осіб. Згідно наданої відповіді, інформація щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) податковим агентом на користь платників податку, та сум утриманого з них податку в ДРФО відсутня.
28.01.2019державним виконавцем направлено запит до Державної фіскальної служби України про номери рахунків відкритих боржником в банківських чи інших фінансових установах. Згідно наданої відповіді, у боржника відкриті рахунки в АТ «ПУМБ», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрсоцбанк».
28.01.2019 державним виконавцем направлено запит до Пенсійного фонду України про осіб-боржників, які працюють за трудовими та цивільно-правовими договорами, про останнє місце роботи. Згідно наданої відповіді, інформація про боржника відсутня.
28.01.2019 державним виконавцем направлено запит до Пенсійного фонду України про осіб-боржників, які отримують пенсії. Згідно наданої відповіді, боржник отримує пенсію у розмірі 1497 грн.
12.09.2018 державним виконавцем, керуючись ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про арешт майна боржника, яку направлено до Регіонального сервісного центру МВС України в м. Києві для виконання.
19.10.2018 державним виконавцем направлено запит до Регіонального сервісного центру МВС України в м. Києві про надання інформації про транспортні засоби зареєстровані за боржником.
30.01.2019 державним виконавцем, керуючись ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про коштів боржника ВП 58189926, яку направлено до АТ «ПУМБ», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрсоцбанк»., АТ КБ «Приватбанк».
31.01.2019 за вих. №1022/12 направлено платіжні вимоги до банків, останні повернулись з відміткою про відсутність коштів на рахунках боржника.
Виходом державного виконавця за адресою боржника: м.Київ, вул. Лаврська, 16, за вказаною адресою боржника не розшукано, про що складено акт державного виконавця від 14.02.2019 року.
09.04.2019 вх.№8712 надійшла заява від боржника про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в країну громадян України» громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.
Пунктом 2, 5 ч. 1 цієї статті передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо:
- діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов`язання - до виконання зобов`язань, або розв`язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов`язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
- він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов`язань.
Згідно з ч. 4ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України»паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено, зокрема, у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.
Пунктом 18ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено право державного виконавця, у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов`язань за рішенням.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України "ухилення від виконання зобов`язань, покладених судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи)", вжите у п. 5 ч. 1ст. 6 Закону № 3857-ХІІта у п. 18 ч. 3ст. 11 Закону № 606-XIV, позначає з об`єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов`язків. У зв`язку з цим і здійснюється примусове виконання. Це також є підставою для звернення з поданням до суду щодо вирішення питання про застосування до такої особи тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Особа, яка має невиконані зобов`язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне.
Звертаючись до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон, державний виконавець посилалася на те, що що боржник ухиляєтться від виконання зобовязань покладених на нього судовим рішенням.
Відповідно до положення ч. 3ст.441ЦПК України, суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб`єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню. Зокрема, задоволення такого подання можливе лише за умови "доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання".
Ухилення боржника від виконання своїх зобов`язань є оціночним поняттям. Теоретично їх невиконання може бути зумовлене об`єктивними причинами, наприклад, внаслідок відсутності майна, роботи, незадовільного фінансового стану, тривалого відрядження, важкої хвороби тощо. Однак воно може мати й принципово інше походження, суб`єктивне, коли боржник свідомо ухиляється від виконання - має змогу виконати зобов`язання у повному обсязі або частково, але не робить цього без поважних причин.
Розглядаючи доводи подання, судом встановлено, що боржник не ухиляється від виконання зобов`язань. Не містять такі відомості й матеріали виконавчого провадження.
Поняття "ухилення від виконання зобов`язань, покладених на боржника рішенням" слід розуміти як будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини переборної сили, події тощо).
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Разом з тим, при зверненні до суду з даним поданням, державним виконавцем не доведені фактичні обставини справи, в матеріалах справи відсутні належні докази, які свідчать про те, що державним виконавцем вжито всі можливі заходи щодо розшуку боржника чи його майна, відсутні відомості про те, що боржнику дійсно направлялись вимоги про явку боржника до державного виконавця, тощо .
З огляду на фактичні обставини справи та зміст подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, зокрема, відсутність в діях боржника ОСОБА_1 , якіб свідчилипро ухилення останнього відвиконання покладенихна ньогосудовим рішеннязобов`язань, суд вважає, що у задоволенні подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючист ст. 441 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні подання старшого державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Боголей І.Ю. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_1 - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пятнадцяти днів з дня отримання копії з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали виготовлений 3 червня 2019 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.Л. Бусик
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2019 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 82448045 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Бусик О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні