Рішення
від 13.06.2019 по справі 619/1969/19
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №619/1969/19

провадження №2-о/619/73/19

РІШЕННЯ

іменем України

13 червня 2019 року м. Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області у складіголовуючого - суддіБолибок Є.А. за участю секретаря судового засіданняМолотко А.В.

справа №619/1969/19

Ім`я (найменування) сторін та інших учасників справи:

заявник: ОСОБА_1 ,

заінтересована особа: Проходівська сільська рада Дергачівського району Харківської області,

розглянув заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Стислий виклад позиції заявника.

24 травня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою в порядку окремого провадження, в якій просила встановити факт належності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю загальною площею 6,94 гектарів на території Проходівської сільської Ради, КСП Проходянське , для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, серії НОМЕР_1 , виданого на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі рішення виконкому Проходівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №219 від 18 вересня 2001 року. В обґрунтування заяви зазначила, що ОСОБА_1 є рідною дочкою та спадкоємицею 1 черги після померлої ОСОБА_2 До складу спадщини входить земельна ділянка, загальною площею 6,94 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2 , яка належала спадкодавці на праві власності. Відповідно до паспорта серії НОМЕР_3 прізвище українською мовою вказано як ОСОБА_2 , однак, у вищезазначеному правовстановлюючому документі прізвище матері внаслідок допущення технічної описки вказано як ОСОБА_2 . Вищезазначена помилка в написанні прізвища матері ОСОБА_2 виникла у зв`язку із зробленою опискою в Рішенні виконавчого комітету Проходівської сільської Ради №219 від 18.09.2001 на підставі якого матері була передана у приватну власність вказана земельна ділянка та було видано Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 від 03.11.2001. Наявність різниці в написанні прізвища позбавляє можливості оформити спадкові права після смерті матері та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом.

Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі.

27 травня 2019 року було постановлено ухвалу про прийняття до розгляду заяву та відкрито провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Проходівська сільська рада Дергачівського району Харківської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Призначено справу до судового розгляду в порядку окремого провадження на 09 год 00 хв 13 червня 2019 року. Копію ухвали про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду надіслано учасникам справи. Одночасно, з копією ухвали про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду надіслати заінтересованій особі копію заяви з копіями доданих до неї документів.

У судове засідання представник заінтересованої особи Проходівської сільської ради Дергачівського району Харківської областіне з`явився, сільський голова Євчун О.А. подав до суду заяву, в якій справу просив розглядати у відсутність представника ради.

У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явилася, подала до суду заяву, в якій підтримала заяву в повному обсязі, просила суд задовольнити її з підстав зазначених у ній.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Згідно копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 та копії картки фізичної особи платника податків прізвище ім`я по-батькові вказано ОСОБА_2 .

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно відповіді Дергачівської державної нотаріальної контори Харківської області, за матеріалами спадкової справи №224/2017 заведеної Дергачівською державною нотаріальною конторою Харківської області після смерті ОСОБА_2 , 1928 року народження, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 22.03.2019 наявні дані про те, що до складу спадкоємців входить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 .

Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_6 , ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 , її батьками є: батько - ОСОБА_9 , мати - ОСОБА_2 .

Згідно Державного акту на право приватної власності на землю виданого ОСОБА_2 , про що мається запис, що виправлено на ОСОБА_2 , на підставі рішення виконавчого комітету Проходівської сільської ради №219 від 18.09.2001 передається у приватну власність земельна ділянка площею 6,94 гектарів, земельна ділянка розташована на території Проходівської сільської Ради КСП Проходівське для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Згідно відомостям з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земельна ділянка площею 6,9411 га, кадастровий номер НОМЕР_2 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належить ОСОБА_2 .

Згідно архівної копії рішення Проходівської сільської ради №219 від 18.09.2001, розглянувши технічний звіт про розробку реалізації території земельних часток / паїв / для передачі в натурі із земель колективної власності КСП Проходянське , та оформлення державних актів на право приватної власності на землю, розташовану в Дергачівському районі Харківської області розроблений товариством з обмеженою відповідальністю Земляни за участю спеціалістів відділу земельних ресурсів району, згідно з схемою поділу земель колективної власності на земельні частки / паї / КСП Проходянське , Проходівська сільська рада вирішила: погодити проект організації території земельних часток /паїв/ яким передбачено передати в приватну власність фізичних гектарів: ОСОБА_2 ; дозволити винести в натурі межі земельних ділянок, згідно з проектом організації території земельних часток /паїв /; дозволити виготовлення держаних актів на право приватної власності на землю з визначенням цільового призначення - для товарного виробництва; зобов`язати власників державних актів повернути сертифікати до районного відділу земельних ресурсів; землевпоряднику сільської ради внести відповідні зміни в землеоблікові документи.

Мотиви суду.

Суд вважає встановленою наявність фактів, якими обґрунтовувалися вимоги заявника про встановлення факту належності правовстановлюючого документу з таких підстав.

Згідно ч.2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Частиною 7 ст.19 ЦПК України визначено, що окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення №5 від 31.03.1995 передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Як роз`яснено в п.12 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Дослідивши письмові докази, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню, оскільки є законні підстави, заінтересована особа не подала заперечення проти заяви. Зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують про наявність підстав для встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Відповідно до абз.1 ч.6 ст.259 ЦПК України у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - не більш як п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Відповідно до ч.1 ст.259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду.

Згідно п.15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 83, 89, 206, 258, 259, 263-265, 268, 315, 316, 318, 319, 351, 352, 354, пунктами 8, 15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України, суд

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити факт належності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю загальною площею 6,94 гектарів на території Проходівської сільської Ради, КСП Проходянське , для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, серії НОМЕР_1 , виданого на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі рішення виконкому Проходівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №219 від 18 вересня 2001 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 ;

Заінтересована особа: Проходівська сільська рада Дергачівського району Харківської області, місце знаходження: 62330 Харківська область Дергачівський район с. Малі Проходи вул. Маршала Конєва №52-а, код ЄДРПОУ 04398873.

Повне судове рішення складено 18 червня 2019 року.

Суддя Є. А. Болибок

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено19.06.2019
Номер документу82455841
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —619/1969/19

Рішення від 13.06.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Болибок Є. А.

Ухвала від 27.05.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Болибок Є. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні