ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Справа № 362/3498/19

Провадження № 1-кс/362/1198/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2019 року слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., при секретарі - Люкшиній Т.В.,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду у місті Василькові Київської області клопотання слідчого СВ Васильківського ВП ГУ НП в Київській області про призначення товарознавчої експертизи,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся із клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що СВ Васильківського ВП ГУ НП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019110140000636 від 16.05.2019 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 146 ч. 2 ст. 187 ч.2 ст.189 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 16.05.2019 року до ЧЧ Васильківського ВП ГУ НП в київській області надійшла заява від ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , проте, що невідомі особи в кількості трьох осіб, за попередньою змовою, шляхом застосування погроз та фізичного болю до ОСОБА_1 , спричинивши при цьому останньому тілесних ушкоджень, висловлювали вимогу про передачу грошових коштів.

16 травня 2019 року, відповідно до вимог статей 214, 233, 234 КПК України, слідчий СВ Васильківського ВП ГУНП в Київській області Заїка Д.В. без ухвали слідчого судді, на підставі заяви користувача вищевказаного автомобіля, ОСОБА_2 , слідчий провів обшук автомобіля розташованого за адресою: неподалік будинку №24 по вул. Молодіжній, м. Біла Церква, Київська області, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, безпосереднього переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину та врятування речей, які мають істотне значення для досудового розслідування, а також збереження їх властивостей, за вищевказаною адресою під час обшуку автомобіля було виявлено: автомагнітолу марки PTL CAR, на якій міститься напис MP 5 Player .

Слідчий вказує, що з метою встановлення вартості викраденого майна, у органу досудового розслідування, виникла необхідність у призначенні та проведенні судової товарознавчої експертизи.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій просить розглядати клопотання у його відсутності та підтримав заявлене клопотання з викладених в ньому підстав та просив його задовольнити.

Дослідивши матеріали справи в повному обсязі, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 242 КПК України , експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Частина 6 статті 244 КПК України передбачає, що слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Оскільки, встановлення вартості викрадених речей має суттєве значення для проведення повного, всебічного, об`єктивного розслідування та встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, які неможливо отримати в інший спосіб, слідчий суддя приходить до висновку, що вирішення зазначених питань є істотним для кримінального провадження, а тому потребує залучення експерта.

Отже, клопотання є обгрунтованим і таким, що слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 242 , 244 КПК України , слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні №12019110140000636 від 16.05.2019, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 146 ч. 2 ст. 187 ч.2 ст. 189 КК України товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертизи поставити такі запитання:

- Яка ринкова вартість автомагнітоли марки PTL CAR, на якій міститься напис MP 5 Player, бувшої у користуванні, у справному стані станом на 16.05.2019?

В розпорядження експертам направити: копію ухвали суду про проведення

товарознавчої експертизи та речові докази поміщені до спец, пакету Експертна

служба №03346928 та копію протоколу обшуку від 16 травня 2019 року.

За необхідності для забезпечення проведення експертизи за клопотанням експерта направити копії матеріалів кримінального провадження, що стосуються об`єктів дослідження, а також самі об`єкти дослідження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 20.06.2019
Оприлюднено 20.06.2019
Дата набрання законної сили 19.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону