КАРЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

19.06.2019

єдиний унікальний номер справи 531/1106/19

номер провадження 1-кс/531/324/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2019 року м. Карлівка

Слідчий суддя Карлівського районного суду Полтавської області Попов М.С., за участю: секретаря Клименко Т.М., слідчого СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області Ємця Р.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання пронадання дозволу на проникнення з метою огляду місця події, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області Ємець Р.Ю. звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, погодженим начальником Карлівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури Хатьонка В.В., в якому просить надати дозвіл на проникнення в домоволодіння з метою огляду місця події за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (договір купівлі-продажу ННМ №665779 від 11 лютого 2019 року), з метою своєчасного виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та можливістю вилучення перелічених речей, а саме: 1) мобільного телефону марки Номі в корпусі чорного кольору; 2) чоловічих трусів сірого кольору; 3) жіночих трусів чорного кольору; 4) жіночого бюстгальтеру бурого кольору з двома поворозками; 5) чоловічої футболки синього кольору; 6) жіночих бриджів сірого кольору; 7) махрового рушника зеленого кольору; 8) махрового рушника голубого кольору; 9) чоловічих шортів синього кольору з червоною запальничкою в задній кишені; 10) жіночої футболки голубого кольору; 11) фіолетових тапочок.

Подання мотивовано тим, що в ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170180000300 від 17 червня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, було встановлено, що 16 червня 2019 року, близько 22 години, ОСОБА_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, законно знаходячись на території житлового господарства за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, що виникли через сварку зі своєю дружиною ОСОБА_1 , вирішив нанести останній тяжкі тілесні ушкодження. З цією метою, ОСОБА_2 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, перебуваючи у вказано місці, маючи умисел на заподіяння потерпілій тяжких тілесних ушкоджень, винив побиття потерпілої ОСОБА_1 , під час якого наніс останній множинні удари кінцівками обох рук по голові, що спричинили смерть потерпілої. Причиною смерті потерпілої ОСОБА_1 , відповідно до лікарського свідоцтва про смерть №50 від 17 червня 2019 року, стали крововиливи під оболонку і в речовину головного мозку, тупа травма голови, що і знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв`язку з летальним витоком.

17 червня 2019 року на підставі письмової заяви ОСОБА_2 , слідчим було прийнято рішення увійти до житла за адресою: АДРЕСА_1 , з добровільної згоди мешканця вказаного будинку проведено огляд місця події. Огляд проводився в період часу з 05 години 50 хвилин 17 червня 2019 року по 08 годину 15 хвилин 17 червня 2019 року. В ході огляду було виявлено труп ОСОБА_1 з ознаками насильницької смерті, та з вказаного господарства вилучено вище вказані речі.

В судове засідання слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Вислухавши слідчого, дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або не підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

В ч. 3 ст. 233 КПК України зазначено, що слідчий має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладених випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

Так, слідчим СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області Ємцем Р.Ю. було проведено огляд місця події, оскільки необхідно було встановити та переслідувати особу, яка вчинила дане кримінальне правопорушення. Вказаний огляд було проведено за дозволом користувача вище вказаного домогосподарства ОСОБА_2 . Власником цього господарства, відповідно до договору купівлі-продажу ННМ №665779 від 11 лютого 2019 року, є ОСОБА_1 .

Згідно ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 233 КПК України, у випадку входу до житла чи іншого володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

На підставі викладеного, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 235, 236, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Карлівського ВП ГУНП України в Полтавській області Ємця Р.Ю., погодженим начальником Карлівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури Хатьонка В.В. - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області Ємцю Р.Ю. на проникнення в домоволодіння з метою огляду місця події за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (договір купівлі-продажу ННМ №665779 від 11 лютого 2019 року), з метою своєчасного виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та можливістю вилучення перелічених речей, а саме: 1) мобільного телефону марки Номі в корпусі чорного кольору; 2) чоловічих трусів сірого кольору; 3) жіночих трусів чорного кольору; 4) жіночого бюстгальтеру бурого кольору з двома поворозками; 5) чоловічої футболки синього кольору; 6) жіночих бриджів сірого кольору; 7) махрового рушника зеленого кольору; 8) махрового рушника голубого кольору; 9) чоловічих шортів синього кольору з червоною запальничкою в задній кишені; 10) жіночої футболки голубого кольору; 11) фіолетових тапочок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 20.06.2019
Оприлюднено 20.06.2019
Дата набрання законної сили 19.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону