Рішення
від 19.06.2019 по справі 546/313/19
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 546/313/19

номер провадження 2/546/456/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2019 року місто Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді Лизенко І.В.,

за участю секретаря судового засідання Коваленка А.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Калениківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

20.03.2019 позивачка звернулась до суду із вищевказаною позовною заявою до відповідача, у якій просить визнати за нею право власності на будинок у АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка є єдиною спадкоємицею після смерті її чоловіка ОСОБА_2 , яка прийняла спадщину. До спадкового майна входить вищевказаний житловий будинок, належний померлому. У зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу, нотаріусом було відмовлено позивачці у видачі їй свідоцтва про право на спадщину на вказаний житловий будинок.

22.03.2019 суддею Лизенко І.В. відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено відкрите підготовче судове засідання.

Позивачка у судове засідання не з`явилася, до суду подала письмову заяву, у якій просить розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити (а.с.35).

Відповідач, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надав заяву, в якій просить справу розглядати без участі уповноваженого представника, позовні вимоги визнає (а.с.45).

Справу розглянуто згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України за відсутності учасників справи, які надіслали на адресу суду заяви з проханням справу розглянути за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснювався на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , що підтверджується актовим записом № 9 згідно свідоцтва про смерть (а.с.4).

Згідно витягу з погосподарської книги № 2 с. Каленики за 1992 рік, ОСОБА_2 був головою домогосподарства, розташованого за адресою : АДРЕСА_1 (а.с.13).

Рішенням Калениківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області від 15.02.2016, вулицю Першотравневу у с. Каленики перейменовано у Світанкову (а.с.14).

З копії технічного паспорту на садибний (індивідуальний ) житловий будинок АДРЕСА_1 , який виготовлений станом на 08 серпня 2018 року на замовлення позивачки, встановлено, що на території домоволодіння, яке складається з наступних будівель: житловий будинок - А-І; літня кухня - Б; сарай - Б-1; сарай - В; погріб - в; гараж - В-1; вбиральня - Г; ворота - №1; огорожа - №2; хвіртка - № 3; колодязь - № 4, самочинне будівництво відсутнє (а.с.7-11).

Згідно довідок виконавчого комітету Калениківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області від 27.05.2019, позивачка ОСОБА_1 , вступила у володіння майном після смерті свого чоловіка ОСОБА_2 , з 28.08.1992 шляхом фактичного управління спадковим майном, а саме: проживала у спадковому будинку, проводила його ремонт, сплачувала комунальні платежі (а.с.43-44). Шлюб між ОСОБА_2 та позивачкою було зареєстровано 05.11.1962, що підтверджується актовим записом № 27 згідно свідоцтва про одруження (а.с.5).

З копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 07.08.2018 вбачається, що 07.08.2018 позивачка звернулась до Решетилівської державної нотаріальної контори із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого ОСОБА_2 на вищезгаданий житловий будинок. Спадкова справа після померлого ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , відсутня. Спадщину після нього прийняла (шляхом фактичного володіння спадковим майном) його дружина - позивачка по справі, ОСОБА_1 , однак, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. (а.с.12).

Відповідно ст.525 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця, а при оголошенні його померлим - день, зазначений в статі 21 цього Кодексу.

Згідно ст. 548 ЦК УРСР (в редакції 1963 року ) , для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

У відповідності ст.549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Таким чином, судом встановлено, що позивачка прийняла спадщину за законом після свого померлого чоловіка ОСОБА_2 шляхом фактичного вступу та володіння спадковим майном, що також підтверджується відомостями, вказаними у постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с.12).

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.

Зважаючи на те, що позивачка прийняла спадщину після свого померлого чоловіка ОСОБА_2 , якому на момент відкриття спадщини належало право на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , слід прийняти визнання відповідачем позову та задовольнити позовні вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 206, 247, 259, 263-265, 273, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 525,548,549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року), суд

ВИРІШИВ:

Прийняти визнання позову відповідачем Калениківською сільською радою Решетилівського району Полтавської області.

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Калениківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області місцезнаходження: с. Каленики Решетилівського району Полтавської області; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21044023) про визнання права власності на майно в порядку спадкування- задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами (будинок - А-І; літня кухня - Б; сарай - Б-1; сарай - В; погріб - в; гараж - В-1; вбиральня - Г; ворота - №1; огорожа - №2; хвіртка - № 3; колодязь - № 4), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , у порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу .

Суддя І.В. Лизенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення19.06.2019
Оприлюднено20.06.2019
Номер документу82477915
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —546/313/19

Рішення від 19.06.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

Ухвала від 22.03.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні