Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/2093/19
номер провадження 1-кс/695/679/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2019 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського
міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1
за участю:
секретаря ОСОБА_2
розглянувши скаргу представника Приватного сільськогосподарського підприємства «Ірина» адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області, щодо невнесення відомостей до ЄРДР,
ВСТАНОВИВ:
Представник ПСП«Ірина» адвокат ОСОБА_3 звернувся досуду зіскаргою набездіяльність ЗолотоніськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті щодоневнесення відомостейдо ЄРДР та просив визнати протиправною бездіяльність та зобов`язати Золотоніський ВП ГУНП вЧеркаській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою директора ПСП «Ірина» від 09.04.2018 року.
Скарга обґрунтована тим, що 09.04.2018 року директор ПСП «Ірина» ОСОБА_4 звернулась до Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області із заявою про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.,ст. 361, 366 КК України по факту можливої фальсифікації технічної документації із землеустрою земельної ділянки кадастровий № 7121587800:04:001:0507.
19.04.2019 року оперуповноваженим СКП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 було складено висновок про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.
Жодних дій спрямованих на внесення даних за даною заявою до ЄРДР органом досудового розслідування не здійснювалося.
У зв`язку з наведеним скаржник звернувся до суду з даною скаргою.
Представник ПСП «Ірина» адвокат ОСОБА_3 для розгляду скарги не з`явився, але надав суду заяву, в якій просив справу розглядати без його участі, вимоги зазначені у скарзі підтримав повністю.
Представник Золотоніського ВП для розгляду скарги не з`явився, матеріалів за результатами звернення директора ПСП «Ірина» не надав.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, встановив наступні обставини.
09.04.2019 року директор ПСП «Ірина» ОСОБА_4 звернулась до Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області із заявою про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.,ст. 361, 366 КК України по факту можливої фальсифікації технічної документації із землеустрою земельної ділянки, кадастровий № 7121587800:04:001:0507.
19.04.2019 року оперуповноваженим СКП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 було складено висновок про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.
Листом від 04.06.2019 року Золотоніським ВП ГУНП в Черкаській області було повідомлено адвоката ОСОБА_3 про те, що звернення ПСП «Ірина» було розглянуто в порядку Закону України «Про звернення громадян» та було складено висновок про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.
Даний лист адвокат ОСОБА_3 отримав 04.06.2019 року, а зі скаргою звернувся 13.06.2019 року, тому строк для подання скарги не пропущено.
Закон України «Про звернення громадян» має свою мету і певним чином урегульовує питання взаємодії громадян з державними органами, у тому числі з органами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування. Водночас слід зробити застереження щодо недопустимості підміни нормами цього закону положень, які визначають порядок реагування державних органів на одержання інформації про вчинені кримінальні правопорушення. Так, відповідно до преамбули Закону України «Про звернення громадян» він регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об`єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Водночас, якщо особа звертається з певним документом до органів, відповідальних за реалізацію завдань кримінального провадження, пов`язаних із вчиненням, на її думку, кримінального правопорушення, то це звернення недопустимо розцінювати як таке, в якому реалізується право особи на внесення пропозицій стосовно вдосконалення роботи органів досудового розслідування, викриття недоліків у їх роботі або як прояв участі у державних справах (тобто в порядку Закону України «Про звернення громадян»).
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Конструкція даної статті не містить розмежування розгляду заяв на ті, які повинні розглядатися в порядку Закону України «Про звернення громадян» або в порядку КПК України, а навпаки містить безальтернативну вимогу внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, після отримання заяви про кримінальне правопорушення відповідна посадова особа Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області протягом 24 годин зобов`язана була внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Доказів вчинення дій у відповідності до ст. 214 КПК України Золотоніським ВП ГУНП в Черкаській області не надано.
Зважаючи на викладене, невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР слідчим або прокурором, після отримання заяв про кримінальне правопорушення, є порушенням вимог ст. 214 КПК України, тому скарга підлягає до задоволення.
Керуючись ст.,ст. 306-307 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу представника Приватного сільськогосподарського підприємства «Ірина» адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області, щодо невнесення відомостей до ЄРДР, задовольнити повністю.
Визнати неправомірною бездіяльність Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей, викладених в заяві директора ПСП «Ірина» ОСОБА_4 від 09.04.2019 року про вчинення кримінальних правопорушень за ст., ст. 190, 358 КК України.
Зобов`язати керівника слідчого відділу Золотоніського відділу поліції ГУНП у Черкаській області внести відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за заявою директора ПСП «Ірина» ОСОБА_4 від 09.04.2019 року про вчинення кримінальних правопорушень за ст.,ст. 190, 358 КК України по факту ймовірної фальсифікації технічної документації із землеустрою земельної ділянки, кадастровий № 7121587800:04:001:0507.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Золотоніського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82483383 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні