Рішення
від 06.06.2019 по справі 600/562/18
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 600/562/18

Справа № 2/600/228/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2019 року смт. Козова

Козівський районний суд Тернопільської області

у складі: головуючого судді - Гриновець О.Б.,

з участю: секретаря судового засідання - Липної О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Козова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області про визнання права власності на земельну ділянку, -

в с т а н о в и в:

13.07.2018 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з вищевказаним позовом до Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області, в якому просять визнати за ними в рівних частках, як спадкоємцями за заповітом після смерті їх батька - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку, площею 0,5999 га кадастровий № НОМЕР_1 , що розташована на території Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області.

Свої вимоги обґрунтовують тим, що їх матері ОСОБА_4 на праві власності належала земельна ділянка для ведення особистого підсобного господарства, площею 0,60 га, згідно з державним актом. ІНФОРМАЦІЯ_2 мати позивачів померла та ІНФОРМАЦІЯ_3 їх батькові ОСОБА_3 Козівська державна нотаріальна контора видала свідоцтво про право на спадщину за законом на згадану вище земельну ділянку, однак батько не зареєстрував такого свідоцтва. 03.08.2010 року ОСОБА_3 склав заповіт, згідно якого заповів у рівних частках усе належне йому на момент смерті майно ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Після смерті батька, в червні 2018 року вони звернулася із заявами до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, однак їм відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку із тим, що свідоцтво про право на спадщину не було зареєстроване їх батьком, та винесено відповідну постанову. На підставі вказаного, просить позов задовольнити в повному обсязі.

02.08.2018 року суддею Козівського районного суду Тернопільської області постановлено ухвалу про прийняття вказаної позовної заяви до розгляду, відкрито провадження у цій справі та призначено підготовче засідання.

Ухвалою Козівського районного суду Тернопільської області від 31.01.2019 року постановлено закрити підготовче провадження у справі та призначено таку до судового розгляду по суті.

Позивачі у судове засідання не з`явилися, однак подали заяви, згідно з яких позовні вимоги підтримують повністю, просять їх задовольнити, а справу слухати у їх відсутності (а.с.46, 49)

Представник відповідача Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області у судове засідання не з`явився, однак подав відзив на позов , згідно якого позовні вимоги визнає, просить справу слухати у його відсутності (а.с.45).

Учасники справи у судове засідання не з`явилися, хоча були повідомлені належним чином про місце, дату та час розгляду справи, а відтак згідно з ч.1 ст. 223 ЦПК України та зважаючи на вищевикладене, суд дійшов до висновку, що їхня неявка не перешкоджає розгляду справи по суті.

При цьому, так як всі учасники справи не з`явилися в судове засідання, фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, не здійснюється.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, суд дійшов до наступних висновків.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову..

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачів ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданим 17.11.1997 року (а.с.16).

За життя ОСОБА_4 належала земельна ділянка для ведення особистого підсобного господарства, площею 0,60 га кадастровий № НОМЕР_1 , яка розташована на території Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області згідно з Державними актами на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 від 11.04.1997 року, що підтверджується копією цього державного акту, а також витягами з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 04.01.2018 року (а.с.22, 17-19).

30.12.2009 року державним нотаріусом Козівської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 (батькові позивачів) видано свідоцтво про право на спадщину за законом на вказану вище земельну ділянку (а.с.23).

03.08.2010 року ОСОБА_3 усе належне йому майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що ще буде належати йому на час смерті, а також належні йому майнові права та обовязки на час смерті, заповів в рівних частках кожному: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.14).

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 у віці 78 років, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 (а.с.15).

Позивачі звернулися до Козівської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, однак їм було відмовлено у видачі такого у зв`язку із тим, що свідоцтво про право на спадщину не було зареєстроване, що підтверджується постановою державного нотаріуса від 07.06.2018 року №420/02-31 (а.с.24).

Таким чином, судом встановлено, що позивачі позбавлені можливості у встановленому законом порядку оформити свої спадкові права, що порушує їх право на власність.

Згідно ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За змістом норм статей 1268-1269 ЦК України порядок прийняття спадщини встановлюється залежно від того чи проживав постійно спадкоємець разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Так, відповідно до частин 3, 4 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст.328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Статтею 16 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту прав та законних інтересів особи є визнання права.

Відповідно до ч.1 ст.392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Приписами ч.2 ст.328 ЦК України встановлено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України Про Державний земельний кадастр відомості Державного земельного кадастру є офіційними.

Пунктом г ч.1 ст.81 ЗК України, яка кореспондує положенням ч.1 ст.131 цього ж кодексу встановлено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Крім того, частиною 5 статті 1268 ЦК України встановлено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Таким чином, суд вважає обґрунтованим та доведеним те, що позивачі успадкували в рівних частках, після смерті ОСОБА_3 , земельну ділянку площею 0,5999 га, кадастровий № НОМЕР_1 , яка розташована на території Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області, згідно з державним актом серії НОМЕР_3 , який був виданий 11.04.1997 року.

З врахуванням вказаного вище, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підставні та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 206, 247, 258-259, 263-265, 273, 352-355 ЦПК України, суд -

ухвалив:

позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області про визнання права власності на земельну ділянку- задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в рівних частках, як спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку площею 0,5999 га, кадастровий № НОМЕР_1 , що розташована на території Золотослобідської сільської ради Козівського району Тернопільської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, з врахуванням вимог п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_5 ; дані паспорта: серія НОМЕР_6 .

Позивач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_7 ; дані паспорта: серія НОМЕР_8 .

Відповідач - Золотослобідська сільська рада Козівського району Тернопільської області, місцезнаходження: с.Золота Слобода, Козівський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ: 04392600.

Суддя О.Б.Гриновець

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.06.2019
Оприлюднено20.06.2019
Номер документу82487907
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —600/562/18

Рішення від 06.06.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 31.01.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 02.08.2018

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні