Рішення
від 20.06.2019 по справі 260/520/19
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

20 червня 2019 року м. Ужгород№ 260/520/19 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Виноградівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Радгосп-заводу "Мужіївський" про стягнення заборгованості (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог), -

В С Т А Н О В И В:

Виноградівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Радгосп-заводу "Мужіївський", в якому просить стягнути з Радгосп-заводу "Мужіївський" на користь Виноградівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованість з відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б - з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 5265,99 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що громадянин ОСОБА_1 працював в Радгосп-заводі "Мужіївський" в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці, що дало йому право на пенсію за віком на пільгових умовах. Вказане право підтверджено постановою Закарпатського окружного адміністративного суду №807/385/17 від 23.05.2017 року. За період з жовтня 2018 року по березень 2019 року відшкодуванню підлягає сума 5265,99 грн. Проте відповідач, в порушення законодавчих вимог, належного відшкодування сум, виплачених зазначеному громадянину пільгової пенсії, не здійснив, а тому така підлягає стягненню в судовому порядку.

22 травня 2019 року до канцелярії Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява №3808/09 від 15.05.2019 р. про збільшення розміру позовних вимог, в якій позивач просить збільшити розмір позовних вимог на суму 1039,37 грн., обґрунтовуючи зростанням розміру заборгованості на суму пільгової пенсії, виплаченої в квітні 2019 року.

Ухвалою про відкриття провадження у адміністративній справі Радгосп-заводу "Мужіївський" встановлено 15-денний строк для подання відзиву на позовну заяву та повідомлено, що згідно з вимогами ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зазначену ухвалу направлено на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

16 травня 2019 року поштовий конверт з ухвалою суду від 02.05.2019 р. повернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з відміткою органу поштового зв`язку "інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення", датованою 14 травня 2019 року.

Відповідно до ч. 10 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ухвала про відкриття провадження у справі постановляється з додержанням вимог статті 126 цього Кодексу.

Часом вручення повістки згідно з вимогами п. 4 ч. 1 ст. 127 КАС України вважається день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Отже, суд вважає, що ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 02 травня 2019 року є належним чином врученою відповідачу 14 травня 2019 року.

Проте відповідач відзив на позов у встановлений судом строк не подав, про причини неподання суд не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 02 листопада 1993 року проведено державну реєстрацію Радгосп-заводу "Мужіївський", якому присвоєно код 00412240, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (арк. спр. 7).

Як вбачається з матеріалів справи, громадянин ОСОБА_1 працював в Радгосп-заводі "Мужіївський" в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці, перебуває на обліку в Виноградівському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Закарпатської області та отримує пенсію за віком на пільгових умовах.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 23.05.2017 р. №807/385/17 встановлено, що Радгосп-завод "Мужіївський" зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Берегівському районі Закарпатської області як платник збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 - ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року також як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 23.05.2017 р. №807/385/17 також встановлено правомірність призначення пенсії ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно з нормами ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Зазначене рішення суду набрало законної сили, а отже, вказані обставини повторно не доводяться.

Відповідно до норм абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР, для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2 - 8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з Порядком застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV, підприємства та організації вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в тому числі таких, що призначені відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону, визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 6.1 Інструкції, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 року №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", в тому числі, особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2 - 8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Згідно п. 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.

З матеріалів справи вбачається, що частка компенсації Радгосп-заводу "Мужіївський" витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, ОСОБА_1 становить 100%.

Відповідно до наказу Державного комітету зв`язку та інформатизації України, від 22 липня 2004 року за № 166 "Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов`язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги" тарифи на оплату послуг, пов`язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв`язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79, у селі та смт. - 1,56.

Так, витрати на доставку пільгової пенсії громадянину ОСОБА_1 за вказаний період складають 100,19 грн.

П. 6.7 ст. 6 Інструкції встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Таким чином, загальна сума витрат на виплату та доставку пенсії громадянину ОСОБА_1 , що підлягає відшкодуванню відповідачем за період з жовтня 2018 по квітень 2019 року складає 6305,36 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем направлялись на адресу Радгосп-заводу "Мужіївський" розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пп. "б-з" Закону України "Про пенсійне забезпечення", громадянину ОСОБА_1 (арк. спр. 12 - 17, 46).

Проте в порушення зазначених законодавчих вимог Радгосп-завод "Мужіївський" відшкодування сум виплаченої пільгової пенсії в строк, визначений п. 6.7 Інструкції, не здійснив та станом на день розгляду даної справи судом заборгованість також не погасив.

З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані законодавчі норми, враховуючи фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі, відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 241, 243, 255, 257, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позовну заяву Виноградівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (місцезнаходження: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Миру, 43, код ЄДРПОУ - 41246253) до Радгосп-заводу "Мужіївський" (місцезнаходження: вул. Леніна, буд. 109, с. Мужієво, Берегівський район, Закарпатська область, 90260, код ЄДРПОУ - 00412240) про стягнення заборгованості - задовольнити повністю .

2. Стягнути з Радгосп-заводу "Мужіївський" (місцезнаходження: вул. Леніна, буд. 109, с. Мужієво, Берегівський район, Закарпатська область, 90260, код ЄДРПОУ - 00412240) на користь Виноградівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (місцезнаходження: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Миру, 43, код ЄДРПОУ - 41246253) заборгованість з відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б - з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в сумі 6305 грн. 36 коп. (Шість тисяч триста п`ять грн. 36 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України).

СуддяР.О. Ващилін

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.06.2019
Оприлюднено21.06.2019
Номер документу82493783
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —260/520/19

Ухвала від 20.09.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

Рішення від 20.06.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

Ухвала від 02.05.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

Ухвала від 19.04.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні