Ухвала
від 20.06.2019 по справі 909/389/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/389/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20.06.2019 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Матуляк П. Я. , секретар судового засідання Максимів Н. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна"

до відповідача: Приватного підприємства "Степан Мельничук"

про стягнення заборгованості в сумі 3915524,00 грн.

за участю:

представники сторін не з"явилися

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області до Приватного підприємства "Степан Мельничук" про стягнення заборгованості в сумі 3915524,00 грн.

Ухвалою суду від 25.04.19 відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 21.05.19, за наслідками якого підготовче засідання відкладено на 20.06.19.

В судове засідання представники сторін не з"явилися, хоча про дату, час та місце судового розгляду належним чином повідомлені. Водночас, 04.06.19 позивачем подано суду заяву вх.№9662/19 про проведення судового засідання без участі позивача та заяву вх.№10581/19 про закриття провадження у справі в частині 100000,00грн. основного боргу. При цьому, згідно заяви вх.№10581/19 від 04.06.19 позивач не підтримує позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 100000,00грн. основного боргу з огляду на сплату відповідачем зазначеної суми заборгованості, що підтверджується долученою до зазначеної заяви копією платіжного доручення №2852 від 28.05.19.

20.06.19 сторонами подано спільну заяву вх.№11753/19 про затвердження мирової угоди.

За змістом ст.192 ГПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов"язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв"язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз"яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

За своїм змістом мирова угода - це угода, яка укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, задля яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті. Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити.

У зв`язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів.

Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов`язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов`язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.

Дослідивши текст поданої суду мирової угоди, судом встановлено, що її умови стосуються прав та обов`язків сторін щодо предмету позову. Мирова угода укладена в інтересах сторін, стосується лише прав та обов`язків сторін щодо предмету позову (тобто не зачіпає інтересів третіх осіб) і не суперечить вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам і матеріалам справи. При цьому, мирова угода підписана повноважними особами та скріплена їх печатками, відтак підлягає затвердженню судом.

Підстав для відмови у затвердженні мирової угоди судом не встановлено.

Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження"(ч.2ст.193 ГПК України).

За змістом п.7ч.1ст.231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом. З огляду на затвердження судом мирової угоди, провадження у справі підлягає закриттю.

Щодо судового збору, то суд виходить з того, що згідно з ч.1, 4 ст.130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат.

При цьому, згідно ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:

1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

2) повернення заяви або скарги;

3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;

4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);

5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Судом встановлено, що позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 58732,88грн. згідно платіжного доручення №4332 від 11.04.19.

Зі змісту заяви про затвердження мирової угоди вбачається клопотання позивача про повернення йому з Державного бюджету України 50% судового збору у розмірі 29366,43грн.При цьому, зі змісту мирової угоди вбачається, що відповідач сплачує позивачу 50% сплаченого позивачем судового збору в сумі 29366,45грн.

Приймаючи до уваги норми ст.130 ГПК України, п.2 мирової угоди та клопотання позивача про повернення судового збору, позивачу слід повернути з Державного бюджету 50% сплаченого судового збору в сумі 29366,43грн.

Керуючись ст.ст.130, 192, 193, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

І.Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна та Приватного підприємства Степан Мельничук про затвердження мирової угоди.

ІІ.Затвердити мирову угоду, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна та Приватним підприємством Степан Мельничук , у наступній редакції:

" МИРОВА УГОДА

про врегулювання спору між сторонами у справі № 909/389/19.

с. Крупець ___ червня 2019

Дана угода укладена між Товариством з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна (Позивач у справі № 909/389/19) в особі представника за довіреністю Стельмаха Юрія Миколайовича, що діє на підставі Статуту, та Приватним підприємством Степан Мельничук (Відповідач у справі № 909/389/19), в особі директора ОСОБА_1 , що діє на підставі Статуту, про наступне:

У проваджені господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа за №909/389/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна до Приватного підприємства Степан Мельничук , предметом спору у якій визначені наступні позовні вимоги:

1.Стягнути з Приватного підприємства Степан Мельничук (код 37042753) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна (код 34863309) основний борг в сумі 2 578 060,15 грн, 3% річних в сумі 28 614,89 грн., інфляційні нарахування в сумі 86 712,73 грн., пеню в сумі 343 378,67 грн. та штраф за два місяці прострочення в сумі 778 757,56 грн.

2.Відповідно до ч.10 ст.238 ГПК України при прийнятті рішення зазначити в рішенні суду про нарахування 3 відсотків річних та пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ до моменту виконання рішення з урахуванням приписів законодавства України.

3.Судові витрати по сплаті судового збору покласти на ПП Степан Мельничук .

Положеннями ГПК України передбачене право сторін укласти мирову угоду і повідомити про це суд, склавши спільну заяву. Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов`язків сторін та предмета позову.

До початку підготовчого засідання зазначеної справи сторони домовились повідомити суд про врегулювання спору шляхом укладення мирової угоди наступного змісту:

1.Товариство з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна за домовленістю з Приватним підприємством Степан Мельничук відмовляється від стягнення з Відповідача нарахованого Позивачем на підставі Договору поставки № 1300020337 від 01 січня 2018 р. штрафу у розмірі 600000,00 грн.

2.Сплата решти грошових зобов`язань, а саме 2 578 060,15 грн. боргу, 3% річних в сумі 28 614,89 грн., інфляційні нарахування в сумі 86 712,73 грн., пеня в сумі 343 378,67 грн. та штраф в розмірі 178 757,56 грн. за Договором поставки № 1300020337 від 01 січня 2018 р. підлягає добровільній сплаті (погашенню) ПП Степан Мельничук наступним чином:

Вид оплатиСума оплати до (включно)Дата оплати до (включно) Основний борг 200 000,00 30 червня 2019 300 000,00 31 липня 2019 2 078 060,15 20 серпня 2019 Судовий збір 29 366,45 20 серпня 2019 Інфляційні збитки 86 712,73 01 вересня 2019 3% річних 28 614,89 01 вересня 2019 Пеня 343 378,67 01 вересня 2019 Штраф 178 757,56 01 вересня 2019 В разі дотримання ПП Степан Мельничук погодженого графіку розмір сплати 637 463,85 грн. (3% річних, інфляційні, пеня, штраф) може бути за погодженням сторін зменшений.

3. Сплачений Товариством з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна при поданні позову судовий збір в сумі 58 732,88 розподіляється між сторонами наступним чином:

- 29 366,45 грн. (50 відсотків) підлягають відшкодуванню Приватним підприємством Степан Мельничук на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна шляхом добровільної сплати до 20 серпня 2019 року;

- 29 366,43 грн. (50 відсотків) підлягають поверненню Товариству з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна з державного бюджету на підставі ч. 1 ст.130 ГПК України.

4. Товариство з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна не має права вимагати від Приватного підприємства Степан Мельничук виконання зобов`язань, встановлених пунктами 2 та 3 цієї мирової угоди, раніше настання передбачених у них граничних строків сплати платежів, а Приватне підприємство Степан Мельничук зобов`язується вжити всіх необхідних дій, щодо сплати боргу до встановленого терміну.

5. У випадку порушення Приватним підприємством Степан Мельничук своїх зобов`язань, передбачених пунктами 2 та 3 цієї мирової угоди, остання підлягає примусовому виконанню в порядку ст.193 ГПК України.

Сторони заявляють, що умови мирової угоди не суперечать закону і не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб. Наслідки судового рішення у зв`язку з укладенням цієї мирової угоди, що передбачені Господарським процесуальним кодексом України, сторонам відомі.

Ця мирова угода укладена в 3 (трьох) ідентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для учасників процесу та для приєднання до матеріалів справи №909/389/19.

Позивач: представник за довіреністю:


Стельмах Ю.М.Відповідач: директор підприємства
М.Червінський "

ІІІ. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна "(Хмельницька область, Славутський район, село Крупець, вул.Богдана Хмельницького, буд43, код 34863309) з Державного бюджету України 50 % судового збору

в розмірі 29366,43(двадцять дев"ять тисяч триста шістдесят шість гривень сорок три копійки), сплаченого згідно платіжного доручення №4332 від 11.04.19.

Засвідчений гербовою печаткою суду примірник даної ухвали є підставою для повернення судового збору у встановленому цією ухвалою розмірі.

ІV. Відповідно до ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" та ч.2 ст. 193 ГПК України, ухвала є виконавчим документом та може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Стягувачем за цією ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю Суффле Агро Україна "(Хмельницька область, Славутський район, село Крупець, вул.Богдана Хмельницького, буд.43, код 34863309)

Боржником за цією ухвалою є Приватне підприємство "Степан Мельничук"(Івано-Франківська обл., с.Турка, вул.Січових Стрільців, буд.1, код 37042753).

V. Провадження у справі № 909/389/19 закрити.

У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самими сторонами, про той же предмет із тих же підстав не допускається.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає оскарженню в порядку та у строки, визначені ГПК України.

Ухвалу підписано 20.06.19.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» , за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Суддя Матуляк П. Я.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.06.2019
Оприлюднено21.06.2019
Номер документу82497560
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/389/19

Ухвала від 20.06.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 21.05.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 25.04.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні