Ухвала
від 25.03.2019 по справі 753/5973/19
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5973/19

провадження № 1-кс/753/2379/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" березня 2019 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розлянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві підполковника податкової міліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №32018100000000133 від 21.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212, ч.1 ст.212 України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві підполковник податкової міліції ОСОБА_3 , за погодженням із процесуальним керівником ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме реєстраційної справи: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2

У судове засідання слідчий не з`явився.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність представника особи, у володінні якої знаходяться документи, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

З клопотаннята доданихдо ньогоматеріалів вбачається,що впровадженні другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.09.2018 року за №32018100000000133, за фактом пособництва в ухиленні від сплати податків cлужбовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та фактом ухилення відсплати податків cлужбовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212, ч.1 ст.212 України КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що cлужбові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_5 ) використовуючи реквізити підприємств з ознаками фіктивності, з метою ухилення від сплати податків, на протязі 2017-2018 вступили в злочинний зговір з групою осіб: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , які з метою скоєння злочинів різного ступеня тяжкості, направлених на вчинення фіктивного підприємництва та пособництво в ухиленні від сплати податків у великих та особливо великих розмірах, придбали та зареєстрували на підставних осіб суб`єкти підприємницької діяльності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » (код НОМЕР_45 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код НОМЕР_46 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » (код НОМЕР_47 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_50 » (код НОМЕР_48 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » (код НОМЕР_49 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » (код НОМЕР_50 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » (код НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » (код НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » (код НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » (код НОМЕР_54 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » (код НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » (код НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 » (код НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 » (код НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » (код НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_63 » (код НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_64 » (код НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_65 » (код НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_66 » (код НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_67 » (код НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_68 » (код НОМЕР_66 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_69 » (код НОМЕР_67 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_70 » (код НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_71 » (код НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_72 » (код НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_73 » (код НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_74 » (код НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_75 » (код НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_76 » (код НОМЕР_74 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_77 » (код НОМЕР_75 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_78 » (код НОМЕР_76 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_79 » (код НОМЕР_77 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_80 » (код НОМЕР_48 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_81 » (код НОМЕР_78 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_82 » (код НОМЕР_79 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_83 » (код НОМЕР_80 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_84 » (код НОМЕР_81 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_65 » (код НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_85 » (код НОМЕР_82 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_86 » (код НОМЕР_83 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_87 » (код НОМЕР_84 ) та інші.

У клопотанні слідчий зазначає, що вказані підприємства здійснюють безтоварні операції шляхом документального оформлення придбання однієї групи товарів та послідуючої реалізації іншої групи товарів підприємствам реального сектору економіки.

Фактично ж придбаний товар реалізовується за готівкові кошти, внаслідок чого до бюджету не надходять грошові кошти в особливо великих розмірах. Придбані та реалізовані товари мають різну номенклатуру, а також відмінні за своїми фізичними характеристиками та функціональним призначенням, що вказує на безтоварність здійснюваних операцій.

Зазначена схема дозволяє мінімізувати податкові зобов`язання підприємствам реального сектору економіки, а також отримувати необліковані грошові кошти та створює умови для безпідставного завищення валових витрат.

Також в даному кримінальному провадженні встановлено, що у вище зазначених підприємств з ознаками фіктивності відсутні необхідні умови для здійснення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі потужності, офісні, складські приміщення, транспортні засоби, тощо. Крім того встановлено, що дані СГД обслуговуються в однакових банківських установах, формують податковий кредит та зобов`язання з податку на додану вартість за рахунок фінансово-господарських операцій з однією групою підприємств, здійснюють реєстрацію податкових накладних в електронному вигляді з однакових ІР-адрес, що свідчить про їх фактичне використання в одній і ті ж самій схемі ухилення від сплати податків та вказує на те, що дані підприємства створені/придбані та використовуються зазначеною групою осіб, що вчиняють злочини в сфері оподаткування.

В ході проведення огляду податкових адрес підприємств з ознаками фіктивності, які підконтрольні зазначеній групі осіб встановлено, що останні за податковою адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження встановити не виявляється за можливим.

Використовуючи реквізити підприємств з ознаками фіктивності встановлено ймовірне заниження податкових зобовязань службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на суму 4,9 млн. грн., що підтверджується експертним дослідження №1-13/09/2018 від 13.09.2018 року таймовірне заниження податкових зобовязань службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на суму 1,6 млн. грн., що підтверджується експертним дослідження №5-18/10/2018-дос від 18.10.2018 року.

Досудовим розслідуванням під час проведення огляду податкових адрес підприємств з ознаками фіктивності, які підконтрольні зазначеній групі осіб встановлено, що останні за податковою адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження встановити не виявляється за можливим.

В подальшому досудовому розслідуванні допитано в якості свідка ОСОБА_10 , який відповідно до бази даних Головного управління ДФС у м. Києві АІС «Податковий Блок» був/є директором та засновником ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_88 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). В ході допиту останній повідомив, що на прохання ОСОБА_11 , погодився за грошову винагороду зареєструвати на своє призвіще підприємство, тобто підписав відповідні документи, які стали підставою для реєстрації «фіктивних» підприємств, без мети зайняття підприємницькою діяльністю не було, фінансово-господарську діяльність на підприємствах не здійснював.

Так, в ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, шляхом вилучення їх оригіналів, які стали підставою для реєстрації суб`єктів господарської діяльності: ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_88 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Відповідно до бази даних ІНФОРМАЦІЯ_89 АІС «Податковий Блок» встановлено, що ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_90 , а фактично перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_88 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_91 ,а фактично перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_90 ,а фактично перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Клопотання мотивоване тим, що вищевказані документи необхідні для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, для призначення експертиз, податкових та інших перевірок.

Крім того, отримання оригіналів вищевказаних речей і документів дозволить призначити у кримінальному провадженні почеркознавчу експертизу, з метою встановлення особи, що вчинила кримінальне правопорушення, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

У відповідностідо п.7п.п.4«Рішення координаційноїнаради зпроблем судовоїекспертизи приМіністерстві юстиціїУкраїни» від02березня 2012року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.

Відповідно до ст. 163 КПК України під час судового розгляду сторона, яка звернулась з клопотанням, має довести наявність достатніх підстав вважати, що речі або документи, про тимчасовий доступ до яких надійшло подання: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів з вилученням їх оригіналів, оскільки без отримання вказаних документів неможливо встановити істину у кримінальному провадженні, що має суттєве значення для розслідування кримінального провадження та оригінали вказаних документів необхідні для проведення почеркознавчої експертизи.

Керуючись ст.ст. 108, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим другогослідчого відділурозслідування кримінальнихпроваджень СУФР ГУДФС ум.Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ,оперуповноваженим другоговідділу ОУГУ ДФСу м.Києві ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ,(увідповідності дост.ст.36,40,41,110,ч.6ст.218КПК України),слідчим слідчоїгрупи та/абоза дорученнямслідчим,оперативним підрозділам, тимчасовий доступ до речей та докуменів реєстраційної справи: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_88 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме:

- реєстраційні картки, рішення про створення підприємства, статут підприємства та зміни до статуту, накази про призначення службових осіб, протоколи зборів учасників товариства, договори купівлі-продажу частки в статутному капіталі, заява про реєстрацію/ перереєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, ксерокопії паспортних даних службових осіб, довіреності на право представлення інтересів підприємства в державних органах.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення25.03.2019
Оприлюднено16.02.2023