Справа № 128/1469/18
РІШЕННЯ
Іменем України
20.06.2019 року місто Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі - Бутіній Г.В., без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Третя Вінницька державна нотаріальна контора, -
УСТАНОВИВ:
05.06.2019 до Вінницького районного суду Вінницької області з позовом звернувся ОСОБА_1 до Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Третя Вінницька державна нотаріальна контора.
Позовні вимоги мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_1 та після його смерті відкрилася спадщина на відповідне спадкове майно, в тому числі на земельну ділянку, що розташована на території Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільського господарського виробництва, площею 2,0398 га.
Зазначає, що позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька, який прийняв спадщину, проте отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно в нотаріальній конторі він не має можливості, оскільки втрачений оригінал правовстановлюючого документу на спадкову земельну ділянку.
Просить суд визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на земельну ділянку площею 2,0398 га, кадастровий номер НОМЕР_1 .
У судове засідання позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 не з`явились, через канцелярію суду представник позивача надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує просить їх задовольнити.
Представник відповідача- Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області та представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Третя Вінницька державна нотаріальна контора також до судового засідання не з`явилися, надали заяви про розгляд справи за відсутності їх представників, при вирішенні справи покладаються на розсуд суду.
Суд, вважає за можливе розглянути справу у відсутності нез`явившихся осіб та постановити процесуальне рішення на підставі наданих позивачем письмових доказів у справі.
Вивчивши позов, дослідивши та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та такий, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом установлено, що спадкодавець ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що вбачається з копії свідоцтва про смерть (а.с.8).
Після його смерті відкрилась спадщина на відповідне спадкове майно, в тому числі на
земельну ділянку площею 2,0398 га, розташовану на території Степанівської сільської ради Вінницького району, землю передано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала померлому згідно Державного акту на правоприватної власності на землю серія НОМЕР_2 , виданий на підставі розпорядження Вінницької районної державної адміністрації від 12.04.2002 року № 216 (а.с.10).
Дана земельна ділянка зареєстрована в відповідному реєстрі номер витягу НВ -0505676652016 від 27.12.2016, присвоєно кадастровий номер земельної ділянки № НОМЕР_1 , про що свідчить витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, кадастровий план земельної ділянки (а.с.11-12).
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем першої за законом після смерті ОСОБА_2 , як його син, про що свідчить копія свідоцтва про народження позивача (а.с.101), який спадщину після смерті батька прийняв належним чином, оскільки постійно проживав з спадкодавцем на час відкриття спадщини, про що свідчить рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 28.11.2016 про встановлення факту постійного проживання ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , яке набрало законної сили (а.с.102 зі звороту,103).
Інші спадкоємці, які прийняли спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , спадкоємці за заповітом, особи, які мають право на обов`язкову частку в спадковому майні відсутні, про що свідчить копія спадкової справи, яка заведена Третьою Вінницькою державною нотаріальною конторою (а.с.98-129).
Постановою державного нотаріуса Третьої вінницької державної нотаріальної контори Березовської В.С. від 02.02.2017 року відмовлено у видачі ОСОБА_1 свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 2,0398 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 , розташовану за адресою: Вінницька АДРЕСА_1 район, Степанівська сільська рада, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 його батька - ОСОБА_2 , оскільки ним нотаріусу не надано оригінал Державного акту на право приватної власності на спадкову земельну ділянку.
Оригінал Державного акту на право власності на землю серія НОМЕР_2 було втрачено, тому позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом в нотаріальній конторі.
Застосовую норми матеріального та процесуального права суд виходить з наступного:
Відповідно до ст.13 ЦПК суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст.81 ЦПК кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб - спадкоємців.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частиною 1 статті 1225 ЦК України встановлено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення та належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Частиною 5 статті 1268 ЦК України встановлено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до частини 1 статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно аналізу положень ст. 392 ЦК України, вбачається, право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Тому, аналізуючи зібрані докази у справі суд вважає, що позовна вимога позивача щодо визнання за ним права власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 2,0398 га, розташовану на території Степанівської сільської ради Вінницького району, землю передано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,підлягає задоволенню.
Оскільки, матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, доведено, що позивач прийняв спадщину після смерті батька ОСОБА_2 , так як постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, інші спадкоємці, які прийняли спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , спадкоємці за заповітом, особи, які мають право на обов`язкову частку в спадковому майні відсутні, позасудового шляху вирішити даний спір у позивача не має , оскільки втрачено оригінал правовстановлюючого документу на спадкову земельну ділянку.
Виходячи з вищевикладеного, суд прийшов до висновку що задоволення позову відповідає вимогам закону, законним інтересам сторін та не порушує прав та інтересів третіх осіб.
Також суд вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи положення ч.ч.4,5 ст. 268 ЦПК України, що у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265 ЦПК України, Суд-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Третя Вінницька державна нотаріальна контора - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , право власності в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 2,0398 га, розташовану на території Степанівської сільської ради Вінницького району, землю передано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: НОМЕР_1 , що належала ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_2 , виданий на підставі розпорядження Вінницької районної державної адміністрації від 12.04.2002 року № 216.
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти дні з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 20.06.2019.
Суддя:
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2019 |
Оприлюднено | 21.06.2019 |
Номер документу | 82513621 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні