Справа № 461/6629/14-к
Провадження № 1-кс/461/5374/19
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
20.06.2019 року місто Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
встановив:
слідчим управління ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012150030000019 від 29.11.2012 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190, ч.1,4 ст.358, ч.1 ст.366 КК України.
Слідчий СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора прокуратури Львівської області, звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання слідчому, іншим слідчим групи слідчих або за їх дорученням працівникам оперативним підрозділів дозволу на тимчасовий доступ до складових частин (запчастин) зернозбирального комбайну JOHN DEERE 9640i WTS 2002 року випуску, заводський № НОМЕР_1 (рама), двигун № НОМЕР_2 , рік випуску двигуна НОМЕР_3 , які 1111 «Наша компанія» у відповідності до договору купівлі-продажу №07/1 від 07.02.2017 реалізувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 АДРЕСА_1 ), (тобто можливість проведення огляду вищевказаних комбайнів або запчастин та у разі необхідності вилучити для запобігання можливого знищення або переховування), що перебувають у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовує тим, що встановлення та вилучення вказаних документів надасть можливість отримати важливі речові докази та постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також унеможливлення їх зміни, або знищення. Іншим способом отримати такі документи неможливо.
Слідчий в судове засідання не з`явився.
Дослідивши матеріали клопотання приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідност.160КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно з ч.3 ст.165 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
При цьому, обов`язок доведення існування зазначених обставин КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Відповіднодочастин 1, 2 ст. 22 КПК України,кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Вважаю, що матеріалами клопотання та долученими до нього документами не підтверджено, що вказана слідчим інформація може знаходитись у зазначеного володільця, відтак, не доведеними є покликання на обставини, викладені у поданому клопотанні. Посилання слідчого на те, що факт перебування зазначеної інформації встановлений досудовим розслідування не підтверджено жодним доказом або процесуальним документом.
За наведених обставин, приходжу до висновку, що доводи слідчого, викладені у клопотанні, належним чином не обґрунтовані та не підтверджені відповідними доказами, а тому в задоволенні поданого клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.159-165 КПК України, -
постановив:
У задоволенні клопотання - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82518369 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Стрельбицький В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні