У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 червня 2019 року справа № 927/494/19 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидова М.О., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ ВіЕйБі Банк ) в особі уповноваженої особи Фонду гарантування фізичних осіб на ліквідацію ПАТ ВіЕйБібанк Попача Івана Миколайовича, юридична адреса: вул. Дегтярівська, 27Т, м. Київ, 04119, фактична адреса: вул. Прорізна, 8, м. Київ, 01001
до Благодійного фонду Підтримки та розвитку місцевих громад , вул. Шевченка, 2, м. Ніжин, 16600
про стягнення 107719 грн. 12 коп.
встановив:
Публічним акціонерним товариством Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ ВіЕйБі Банк в особі уповноваженої особи Фонду гарантування фізичних осіб на ліквідацію ПАТ ВіЕйБібанк подано позов до Благодійного фонду Підтримки та розвитку місцевих громад про стягнення заборгованості з орендної плати у сумі 1646 грн. 00 коп., що утоварилась внаслідок неналежного виконання відповідачем умов укладеного сторонами договору оренди нежитлового приміщення №Н-104-02 від 01.02.2012, пені у сумі 1166 грн. 72 коп., 104906 грн. 40 коп. штрафу.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем до позовної заяви не додано належних доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За змістом положень Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення. Тобто, належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.
Як доказ надсилання відповідачу копій позовної заяви та доданих до неї документів позивачем до позовної заяви доданий фіскальний чек від 12.06.2019 та опис вкладення до цінного листа від 12.06.2019.
Як встановлено судом, у доданому позивачем до позовної заяви фіскальному чеку від 12.06.2019 відсутні відомості про адресата, а тому у суду відсутні можливість зробити висновок, кому саме направлено поштове відправлення.
Суд зазначає, що відповідно до опису вкладення до цінного листа від 12.06.2016 на адресу відповідача (Благодійного фонду Підтримки та розвитку місцевих громад ) була направлена позовна заява від з додатками, проте встановити, які саме документи направлені позивачем на адресу відповідача не вбачається за можливе, оскільки опис вкладення до цінного листа складений та заповнений з порушенням вимог положень Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009.
Отже позивачем не надано належних доказів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, тому, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Положеннями ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом подання до суду належних та допустимих доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (оригінал фіскального чеку та опису вкладення у цінний лист або належним чином засвідчені їх копії із зазначенням адресата та повним переліком документів, які додаються до позовної заяви).
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати до суду належні докази направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів (оригінал фіскального чеку та опису вкладення у цінний лист або належним чином засвідчені їх копії із зазначенням адресата та повним переліком документів, які додаються до позовної заяви).
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
З повним текстом ухвали можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2019 |
Оприлюднено | 24.06.2019 |
Номер документу | 82528038 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні