печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30597/19-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2019 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017,-
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів, у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017, а саме: тютюнових виробів марки «Corsair Red», які згідно з висновком судової товарознавчої експертизи КНДІСЕ № 15961/19-53 від 06.06.2019, не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», не відповідають нормам і стандартам, встановленим в Україні, а також непридатні до реалізації на території України, а саме:.
- сигарети «Corsair Red» у кількості 6000 коробок, в кожній з яких знаходиться 50 блоків, які містять 10 пачок, а загалом 3 000 000 пачок та доручити знищення вказаних тютюнових виробів ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41079145).
Обґрунтовуючи внесене клопотання прокурор зазначив, що Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017 за ознаками кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 263 ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 212, ч.2 ст. 367, ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 205, ч.2 ст. 366, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 368 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що за період з 2015 року по теперішній час групою суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності здійснюється систематичне оформлення товарів всупереч вимогам ст. 53-55, ч. 2 ст. 280 Митного кодексу України, що призвело до ненадходження державному бюджету митних платежів у особливо великих розмірах.
Зокрема, у зоні діяльності Волинської, Закарпатської, Сумської, Одеської митниць ДФС України діє група осіб, яка здійснює переміщення тютюнових виробів (цигарок іноземного та контрафактного виробництва) без фіксації на митних постах.
В ході виконання доручення прокурора отримано інформацію щодо наміру окремих службових осіб Волинської митниці ДФС у травні поточного року отримати неправомірну вигоду від суб`єкта господарювання за сприяння у незаконному переміщенні на митну територію України підакцизних товарів тютюнових виробів, які у подальшому будуть реалізовані на території України.
25.05.2019 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва проведено обшук на території митного посту «Доманове» (Волинська область), зона діяльності Волинської митниці ДФС та ділянка ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якого виявлено та вилучено вантажні автомобілі, а саме: «MAN», д.н.з. НОМЕР_1 з причепом д.н.з. НОМЕР_2 , марки «DAF», д.н.з. НОМЕР_3 з причепом д.н.з. НОМЕР_4 , «MAN», д.н.з. НОМЕР_5 з причепом д.н.з. НОМЕР_6 , «DAF», д.н.з. НОМЕР_7 з причепом д.н.з. НОМЕР_8 , «MAN», д.н.з. НОМЕР_9 з причепом д.н.з. НОМЕР_10 , в яких знаходились тютюнові вироби, які знаходились у картонних коробках.
В подальшому, 26.05.2019 вилучене майно тютюнові вироби, передані на зберігання до ПП «Імпо-Укр-груп».
В ході огляду вказаних тютюнових виробів встановлено, що вони містяться у 6000 картонних коробках кольору, а саме:
- сигарети «Corsair Red» у кількості 6000 коробок, в кожній з яких знаходиться 50 блоків, які містять 10 пачок, а загалом 3 000 000 пачок.
Згідно з висновком судової товарознавчої експертизи КНДІСЕ № 15961/19-53 від 06.06.2019, надані на експертизу сигарети марок «Corsair Red» не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», не відповідають нормам і стандартам, встановленим в України, а також непридатні до реалізації на території України.
Також, відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 12.1- 7/4021 від 18.06.2019 вбачається, що згідно з статтею 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» дана продукція відноситься до неякісної та небезпечної продукції та відповідно до статті 5 цього Закону підлягає обов`язковому вилученню з обігу.
Постановою прокурора від 27 травня 2019 року вказані сигарети визнані речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
Прокурор до судового засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності та додаткові докази до клопотання, доводи клопотання підтримав у повному обсязі.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов такого висновку.
Відповідно до положень Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної продукції та небезпечної продукції» неякісною та небезпечною продукцією є:
- продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;
- продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;
- продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно до норм цього Закону неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу та знищенню.
У відповідності до п. 4 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля. У випадках, передбачених цією частиною, речові докази фіксуються за допомогою фотографування або відеозапису та докладно описуються. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримінального провадження.
Згідно з п. 35 Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду, в новій редакцій, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, МВС України, ДПА України, СБ України, ВС України, ДСА України № 51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010, у разі непридатності товарів до використання та реалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.
Відповідно до п. 29 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104, речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду. Речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються. Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 50 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 4, ст. 131).
Відповідно до п. 9.13. Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 25.08.1998 № 1340, тютюнові вироби підлягають знищенню.
Згідно з п. 6 Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 24.01.2001 № 50, вилучена з обігу неякісна та небезпечна продукція, яка є непридатною для переробки, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.
Також встановлено, що на території м. Одеса здійснює господарську діяльність підприємство ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41079145), яке здійснює діяльність із утилізації та знищення вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, у т.ч. тютюнових виробів, що підтверджується відповідним атестатом з виробництва № UA.OD.AI.0005-18 від 16.03.2018, виданого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, який свідчить, що стан виробництва знищення та утилізації неякісної і небезпечної продукції, вилученої з вільного обігу, забезпечує стабільність процесу знищення та відповідність нормам діючого законодавства.
Письмова згода на знищення зазначеного вище майна від його власника та імпортера Генеральної прокуратури України не надходила.
Так, згідно з висновком судової товарознавчої експертизи КНДІСЕ № 15961/19-53 від 06.06.2019, надані на експертизу сигарети марок «Corsair Red» не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», не відповідають нормам і стандартам, встановленим в Україні, а також непридатні до реалізації на території України.
Також, відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 12.1- 7/4021 від 18.06.2019 вбачається, що згідно з статтею 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» дана продукція відноситься до неякісної та небезпечної продукції та відповідно до статті 5 цього Закону підлягає обов`язковому вилученню з обігу.
Зважаючи на викладені положення закону та фактичні обставини справи, слідчий суддя вважає наявними та обґрунтованими підстави для надання дозволу на знищення речових доказів, у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017, а саме на знищення тютюнових виробів марки «Corsair Red», а саме: сигарети «Corsair Red» у кількості 6000 коробок, в кожній з яких знаходиться 50 блоків, які містять 10 пачок, а загалом 3 000 000 пачок та доручити знищення вказаних тютюнових виробів ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41079145), оскільки вони, згідно з висновком судової товарознавчої експертизи КНДІСЕ № 15961/19-53 від 06.06.2019, не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», не відповідають нормам і стандартам, встановленим в Україні, а також непридатні до реалізації на території України та відноситься до неякісної та небезпечної продукції.
На підставі викладено, керуючись ст. 3, 9, 22, 100, 376 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017 задовольнити.
Надати дозвіл на знищення речових доказів, у кримінальному провадженні № 42017200000000074 від 13.02.2017, а саме: тютюнових виробів марки «Corsair Red», які згідно з висновком судової товарознавчої експертизи КНДІСЕ № 15961/19-53 від 06.06.2019, не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», не відповідають нормам і стандартам, встановленим в Україні, а також непридатні до реалізації на території України, та згідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 12.1- 7/4021 від 18.06.2019 відноситься до неякісної та небезпечної продукції, а саме:
- сигарети «Corsair Red» у кількості 6000 коробок, в кожній з яких знаходиться 50 блоків, які містять 10 пачок, а загалом 3 000 000 пачок.
Знищення вказаних тютюнових виробів доручити ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41079145).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82554975 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні